Γενικά Θεσσαλονίκη πτήσεις

olympialag

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
Αν έχει επιλογή χρεωστική βάλε αυτη την επιλογή και δήλωσε τα στοιχεία της προπληρωμένης!!, εγ αυτο κανω και το αποδέχεται!! Αν δεν το αποδεχθεί δηλώνω πιστωτική!! Στην ρυαναιρ εχει επιλογή προπληρωμένη!! Στην wiz μπορείται μην εχει!! Αν δεν εχει κανε αυτο που σου ειπα 99 της εκατό θα το αποδεχθεί!!
Ευχαριστω πολυ...ελπιζω να μην εχω καποιο θεμα...η χρεωστικη με τι ονομασια εμφανιζεται;

Εγω με χρεωστικη τα εκλεισα!
Να σαι καλα....η χρεωστικη με ποια ονομασια εμφανιζεται;

Εγω πεταω 18 Μαΐου..Ελπίζω να μην κανουν αλλη αλλαγή...ειδικά σε ημερομηνίες..
Καλησπερα...ειδα οτι κ εσυ εκλεισες με wizz air.εγω εχω προπληρωμενη δεν εχω πιστωτικη....μπορω με την προπληρωμενη να κλεισω τα εισιτηρια;
 

Koralenia

Member
Μηνύματα
60
Likes
9
Ευχαριστω πολυ...ελπιζω να μην εχω καποιο θεμα...η χρεωστικη με τι ονομασια εμφανιζεται;


Να σαι καλα....η χρεωστικη με ποια ονομασια εμφανιζεται;


Καλησπερα...ειδα οτι κ εσυ εκλεισες με wizz air.εγω εχω προπληρωμενη δεν εχω πιστωτικη....μπορω με την προπληρωμενη να κλεισω τα εισιτηρια;
Καλησπερα.. Κι εγω με χρεωστικη εκλεισα..Τι σου βγαζει στην επιλογη κάρτας; Δοκιμασε να βαλεις Debit και δες αν θα στο δεχτει εκτος και αν εχει την επιλογη για Prepaid.

Επίσης αν θυμαμαι καλα ειχε να επιλεξεις αναμεσα σε Visa και Mastercard.
 
Last edited by a moderator:

dimivar

Member
Μηνύματα
54
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Moscow
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Ευχαριστω πολυ...ελπιζω να μην εχω καποιο θεμα...η χρεωστικη με τι ονομασια εμφανιζεται;


Να σαι καλα....η χρεωστικη με ποια ονομασια εμφανιζεται;


Καλησπερα...ειδα οτι κ εσυ εκλεισες με wizz air.εγω εχω προπληρωμενη δεν εχω πιστωτικη....μπορω με την προπληρωμενη να κλεισω τα εισιτηρια;
Ανάλογα με τον τύπο της προπληρωμένης πχ visa παμε εκει που λεει χρεωστική κανουμε κλικ στο visa και βάζουνε τα στοιχεία της προπληρωμένης!! Το δικό κανουμε και για MasterCard!!
 

olympialag

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
Καλησπερα.. Κι εγω με χρεωστικη εκλεισα..Τι σου βγαζει στην επιλογη κάρτας; Δοκιμασε να βαλεις Debit και δες αν θα στο δεχτει εκτος και αν εχει την επιλογη για Prepaid.

Επίσης αν θυμαμαι καλα ειχε να επιλεξεις αναμεσα σε Visa και Mastercard.
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση...κατι τελευταιο γιατι ακουσα διαφορα για τη wizzair και λιγο φοβαμαι να κνω κρατηση...τι ποσο χρεωνει η τραπεζα επιπλεον οταν κανω την κρατηση;αν για παραδειγμα το ποσο ειναι 60 ευρω θα εχω καποια επιβαρυνσση επιπλεον;
 

Koralenia

Member
Μηνύματα
60
Likes
9
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση...κατι τελευταιο γιατι ακουσα διαφορα για τη wizzair και λιγο φοβαμαι να κνω κρατηση...τι ποσο χρεωνει η τραπεζα επιπλεον οταν κανω την κρατηση;αν για παραδειγμα το ποσο ειναι 60 ευρω θα εχω καποια επιβαρυνσση επιπλεον;
Εγώ δεν είχα καμία επιβάρυνση..ότι πόσο έλεγε αυτό τραβήχτηκε από την κάρτα...
 

nasiapap

Member
Μηνύματα
105
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Παιδιά καλησπέρα. Την Τετάρτη φεύγουμε για Βουδαπέστη. Έχω κάνει check in στα εισιτήρια αλλά δεν έχει απ ότι βλέπω Τον αριθμό από τις ταυτότητες μας, παρά Μόνο τα ονόματα μας . Και δεν θυμάμαι αν είχα βάλει αριθμό ταυτότητας όταν έκανα και κράτηση. Αν μου το είχε ζητήσει εννοώ. Δεν χρειάζεται στην συγκεκριμένη εταιρεία? Η μήπως έχω κάνει κάτι λάθος? Έχω αγχωθει λίγο.
 

Koralenia

Member
Μηνύματα
60
Likes
9
Παιδιά καλησπέρα. Την Τετάρτη φεύγουμε για Βουδαπέστη. Έχω κάνει check in στα εισιτήρια αλλά δεν έχει απ ότι βλέπω Τον αριθμό από τις ταυτότητες μας, παρά Μόνο τα ονόματα μας . Και δεν θυμάμαι αν είχα βάλει αριθμό ταυτότητας όταν έκανα και κράτηση. Αν μου το είχε ζητήσει εννοώ. Δεν χρειάζεται στην συγκεκριμένη εταιρεία? Η μήπως έχω κάνει κάτι λάθος? Έχω αγχωθει λίγο.
Αν θυμαμαι καλα ουτε εγω εδωσα αριθμο ταυτοτητας οταν τα εκλεισα και οσο για το Check in αν δεν κανω λαθος η εταιρια δεν ζηταει στοιχεια ταυτοτητας αν ανηκεις στην Σενγκεν.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Η πτήση είναι από κράτος Σενγκεν σε κράτος Σενγκεν, άρα δε χρειάζεται να δώσεις τα στοιχεία της ταυτότητας/διαβατηριου
 
Μηνύματα
137
Likes
125
Γεια σας,παιδιά!
ετοιμάζω κι'γω το πρώτο μου ταξίδι με wizz και ήθελα τα ρωτήσω.
σχετικά με την επιλογή αποσκευών , πρέπει να γίνει αμέσως με την κράτηση ή υπάρχει δυνατότητα να προσθέσω μετά κάποια βαλίτσα?
δεν είμαι σίγουρη ακόμα να θα χρειαστώ βαλίτσα 'η όχι και θέλω να κλέισω αρχικά ένα απλό εισιτήριο χωρίς βαλίτσες.
 
Μηνύματα
137
Likes
125
Mια απορία: πάω να κλείσω εισιτήριο , όταν βάζω ναύλο για ένα άτομο , η τιμή για επιστροφή είναι 39,99 . όταν βάζω 2 άτομα, η τιμή γίνεται 49,99 για κάθε εισιτήριο. υπάρχει κάποια λογική εξήγηση ?μήπως να κάνω κρατήσεις ξεχωριστά για να βγούν φθηνότερα?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.462
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom