Καλοκαιρινες διακοπες 2014

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
...Περίεργη περίοδος και δεν έχω ξανακάνει διακοπές εκείνη την εποχή και δεν ξέρω τι να κάνω.Ευχαριστώ!!
Πρεπει λιγο να περιορισεις τις επιλογες...δηλ.ποσες μερες ποσα χρηματα,θελεις θαλασσα?ετσι οπως το λες παντου μπορεις να πας,ο Σεπτεμβριος ειναι μηνας για πολλα μερη...για δουλεψε το λιγο:)
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Μια χαρά περίοδος είναι! Οι τιμές πολυ πιο χαμηλες, έχει ζέστη και οι αέριδες του Αιγαίου έχουν κοπάσει! Για μένα ο Αύγουστος είναι ο χειρότερος μήνας (πολυ αέρα στα νήσια, πολυς κόσμος, οι τιμές στα ύψη ενώ παράλληλα χανεις και την ευκαιρία να ευχαριστηθείς την Αθήνα, που εκεινη την περιοδο είναι άδεια!).
Είναι βασικό να ξεκαθαρήσεις εαν θες διακοπές για να κάνεις μπανάκια! Επίσης τσεκαρε τιμες στο skyscanner. Βαλε απο "Αθήνα" και το πεδιο προς αστο κενο. Επελεξε ολο τον μηνα Σεπτεμβριο και θα σου βγαλει ολους τους προορισμος απο Αθήνα για ολον τον κόσμο. Εχει απιστευτες προσφορες αεροπορικών! π.χ Αθήνα-Ρωμη με επιστροφη 60€! Αθήνα-Σαντορινη 55€!
 

thrasheri21

Member
Μηνύματα
127
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Καλημέρα!Για ένα νεαρό ζευγάρι τι προτείνετε για την περιοδο 1-6 ιουλιου?
Θελουμε έναν προορισμό οικονομικό που να έχει προδιαγραφές για καλοκαιρινές διακοπές(ταβέρνα δίπλα στη θάλασσα κι έτσι) και να μην θέλει αμάξι.Εχουμε πάει Αγκίστρι ήδη 2 φορές γι αυτό θα θέλαμε κάτι διαφορετικό τώρα.Σκεφτόμουν την Μονεμβασιά αξίζει όμως χωρίς αμάξι?Οσον αφορά το οικονομικό λέμε γύρω στα 500 ευρω να χαλασουμε και οι 2 μαζι.
Ευχαριστώ πάρα πολύ.
 

nikos88

Member
Μηνύματα
28
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λημνος
Μονεμβασια χωρις αυτοκινητο για να πας στις παραλιες δεν λεει ασε που ειναι κ απο τους ακριβους προορισμους. Κοιτα λιγο για τα κοντινα νησια οπως Κυθνος η Σεριφος εχουν φθηνα ακτοπλοικα κ ειναι κ τα δυο πολυ ωραια με καλες παραλιες .
 

thrasheri21

Member
Μηνύματα
127
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Μονεμβασια χωρις αυτοκινητο για να πας στις παραλιες δεν λεει ασε που ειναι κ απο τους ακριβους προορισμους. Κοιτα λιγο για τα κοντινα νησια οπως Κυθνος η Σεριφος εχουν φθηνα ακτοπλοικα κ ειναι κ τα δυο πολυ ωραια με καλες παραλιες .
καταρχην σ'ευχαριστω παρα πολυ για την ανταποκριση.
διαβασα και σ'ενα αλλο θεμα ότι βγάζει η cosmote 1+1 εισητηρια με την Hellenic Seaways .Χωρίς αμάξι γνωρίζεις αν αξίζει να πάμε Αμοργό ή Σκόπελο,Αλλόνησο?Καπου γενικα με ωραίες παραλιες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.005
Από τους προορισμούς της προσφοράς της Cosmote που ξέρω, θα έβλεπα θετικά την Πάρo και τη Σύρο για οικονομική διαμονή και επαρκέστετες συγκοινωνίες. Την Αμοργό χωρίς μηχανή τουλάχιστον, καλύτερα να την αφήσεις. Ελάχιστα λεωφορεία.
 

thrasheri21

Member
Μηνύματα
127
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Από τους προορισμούς της προσφοράς της Cosmote που ξέρω, θα έβλεπα θετικά την Πάρo και τη Σύρο για οικονομική διαμονή και επαρκέστετες συγκοινωνίες. Την Αμοργό χωρίς μηχανή τουλάχιστον, καλύτερα να την αφήσεις. Ελάχιστα λεωφορεία.
σ'ευχαριστω πολυ.Απλά για τη Συρο δεν εχω ακουσει τα καλυτερα για τις παραλιες της.Εχεις παει να μου πεις εντυπωσεις?ή Σκοπελο,Αλλονησο?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.005
Έχω πάει Σύρο, εντάξει, δεν είναι και τέλειες. Όμως για 4ήμερο στις Σποράδες από Αθήνα η μετακίνηση με λεωφορείο και πλοίο τρώει σχεδόν όλη τη μέρα. Αν αντέχεις και διαθέτεις τόσο χρόνο....
Επειδή είναι πολύ ωραία η εποχή που διαλέξατε χωρίς την κοσμοσυρροή, άρα οικονομική διαμονή, θα κοίταζα κάτι κατευθείαν και με ταχύπλοο ( έχει προορισμούς σε 4-5 ώρες και πολύ καλές ώρες αναχώρησης ώστε να μην χασεις μέρα).
 

nikos88

Member
Μηνύματα
28
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λημνος
Αλλονησο που ειχα παει θελει αυτοκινητο σιγουρα για Σκοπελο δεν γνωριζω. Παντως η Αλλονησος πολυ ωραιο νησι οντως
 

nikos88

Member
Μηνύματα
28
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λημνος
Σκιαθο ανετα βολευουν τα λεωφορεια εχουν συχνα δρομολογια . Λιγη ταλαιπωρια απλα για να πας Αγιο Κωνσταντινο να παρεις το πλοιο εχει κατα τα αλλα μια χαρα ειναι
 

thrasheri21

Member
Μηνύματα
127
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
θυμασαι ποσο κοστίζει το κτελ?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.382
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom