Γαλλία Παρίσι

Μηνύματα
81
Likes
16
παιδιά φτάνω παρισι παρασκευη βράδυ και φεύγω πάλι παρασκευή βραδυ. ειμαστε ενα ζευγάρι και θελω να μαθω τι μας συμεφερει απο άποψης ειστηριων για μετρο rer κτλ. Σημειώνω οτι στο προγραμμα μου ειναι και βερσαλλιες, disneyland, μονμάρτη.
Παιδία καλησπέρα!!
Ντρέπομαι πολύ και δυσκλεύτηκα πολύ για να αποφασίσω να σας πω ότι εμείς είχαμε πάρει από μια δεκάδα-δωδεκάδα? δεν θυμάμαι εισιτήρια για το μετρό και 10 μέρες δεν είχαμε χρησιμοποιήσει ούτε καν τα 7.. Εμείς νοικιάσαμε διαμέρισμα μέσα από την rbnb και ο ιδιοκτήτης μας είπε πώς μπορούμε πολύ εύκολα να περνάμε δυό δυο από τα τουρνικέ και επίσης από το πλάι πάντα υπήρχε μία πόρτα για καροτσάκια με μώρα που ήταν πάντα ανοιχτές . Τώρα δεν ξέρω κατά πόσο ήμασταν τυχερές αλλά ποτέ δεν είχαμε πρόβλημα και στην Disney και στις Βερσαλίες δεν πληρώσαμε 15 και 8 ε αντίστοιχα αν θυμάμαι καλά.. Τώρα ξέρω θα λέτε τι λέει αυτή τώρα αλλά για εμάς που μείναμε 11 μέρες εκεί και ήμασταν στους δρόμους περίπου 12 ώρες ήταν λεφτά!
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Σιγά την ντροπή καλέ.
Ο Jean Valjean το έκανε για το ζην κι εσύ για το ευ ζην.

Σιγά μην αφήσεις την πενία να σου στερήσει το αναφαίρετο δικαίωμα σου για 10ήμερο στο Παρίσι.

Και εγώ κάτι saint emilion που δεν τα σήκωνε η τσέπη μου τα πήρα έτσι. Μην σου πω ήταν και πιο νόστιμα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Aφου είσαι αρχοντάνθρωπος, καθώς ήταν κατά βάθος και ο Jean. Σε συγχωρούμε, όπως τον συγχώρησε ο πάτερ.
 

Exiter

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Κάτι ψιλοάσχετο με ξενοδοχεια και περιοχη διαμονης

Σκεφτομαι να νοικιασω αμαξι για το 4ημερο που θα μεινω Παρισι με την κοπέλα μου!
Εχω βρει μια προσφορα με 80ευρω για το συνολο των 3 ημερων με pick up kai drop στο αεροδρομιο....Αξιζει λέτε Ή μεγαλυτερη ταλαιπωρια απο το μετρο-λεωφορεια!
Απο θεμα κοστος ειναι το ιδιο πανω κατω, απο θεμα ευελιξιας ομως!?

Σημειωση: Μένουμε Bastille στα συνορα με Marais μπορεις να το πεις.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Κάτι ψιλοάσχετο με ξενοδοχεια και περιοχη διαμονης

Σκεφτομαι να νοικιασω αμαξι για το 4ημερο που θα μεινω Παρισι με την κοπέλα μου!
Εχω βρει μια προσφορα με 80ευρω για το συνολο των 3 ημερων με pick up kai drop στο αεροδρομιο....Αξιζει λέτε Ή μεγαλυτερη ταλαιπωρια απο το μετρο-λεωφορεια!
Απο θεμα κοστος ειναι το ιδιο πανω κατω, απο θεμα ευελιξιας ομως!?

Σημειωση: Μένουμε Bastille στα συνορα με Marais μπορεις να το πεις.
Δεν αξίζει ούτε να το σκέφτεστε! :)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.130
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Απο θεμα κοστος ειναι το ιδιο πανω κατω, απο θεμα ευελιξιας ομως!?
Απο θεμα κοστους ειναι πολλαπλασιο. Δεν υπολογιζεις τα parking. Αλλα και χρονικα μαλλον χανεις.
 

Exiter

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Οποτε για μετακινησεις τι συμφερει? Εχει καμια καρτα γενικης χρησης που να μπορει να χρησιμοποιηθει σε μετρο τραμ λεωφορεια με χρονικη διαρκεια π.χ 3ημερου 5νθημερο κτλπ. Επισης θα μεινω Bastille οποτε απο CDG πως συμφερει καλυτερα να μετακινηθω προς τα εκει?
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Οποτε για μετακινησεις τι συμφερει? Εχει καμια καρτα γενικης χρησης που να μπορει να χρησιμοποιηθει σε μετρο τραμ λεωφορεια με χρονικη διαρκεια π.χ 3ημερου 5νθημερο κτλπ. Επισης θα μεινω Bastille οποτε απο CDG πως συμφερει καλυτερα να μετακινηθω προς τα εκει?
Και γω το ιδιο θα κανω στο τελος Οκτώβρη και θα μεινω Βαστίλη επισης :) ... δες και αυτο...http://www.ratp.fr/itineraires/fr/r...14-10-06/time/00:10:00/route_type/plus_rapide Εδώ βρηκα πως θα παω στο ξενοδοχειο μου.. Θα παρω μια 5ημερη Visite Paris 5 ζώνες (58 κατι..ευρώ) περιλαμβάνει και μεταφορα CDG αεροδρομιο
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Οι τιμές εχουν ανέβει, για κάντε ένα check.
Εγώ πλήρωσα 53 ευρώ για 3ημερη - 5 ζώνες
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Οποτε για μετακινησεις τι συμφερει? Εχει καμια καρτα γενικης χρησης που να μπορει να χρησιμοποιηθει σε μετρο τραμ λεωφορεια με χρονικη διαρκεια π.χ 3ημερου 5νθημερο κτλπ. Επισης θα μεινω Bastille οποτε απο CDG πως συμφερει καλυτερα να μετακινηθω προς τα εκει?
ποιες ημέρες της εβδομάδας θα βρίσκεσαι στο Παρίσι?

Θα παρω μια 5ημερη Visite Paris 5 ζώνες (58 κατι..ευρώ) περιλαμβάνει και μεταφορα CDG αεροδρομιο
Vegerazaros ποιες ημέρες θα είσαι στην πόλη? Εννοώ Δευτέρα-Παρασκευή κτλ
 
Last edited by a moderator:

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Παιδιά κανένα πακέτο με τα μμμ, ντισνειλαντ, μουλεν ρουζ, και μουσεία υπάρχει????? Θα πάω για 6 μέρες τον Δεκέμβρη κι έτσι όπως τα υπολογίζω θέλω κανα 500αρι το άτομο για όλα αυτά :cry::cry::cry:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom