Συναπαντήματα με έλληνες εκτός των τειχών

Εσείς τι κάνετε όταν πέφτετε πάνω σε έλληνες στο εξωτερικό;

  • Μιλάτε αγγλικά

    Votes: 2 5,1%
  • Ψάχνετε ευκαιρία να τους μιλήσετε

    Votes: 3 7,7%
  • Αδιαφορείτε

    Votes: 27 69,2%
  • Άλλο

    Votes: 7 17,9%

  • Total voters
    39

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.983
Ευτυχως που τα περισσοτερα μελη αυτου του φορουμ δεν ανηκουν στην κατηγορια των Ελληνων που κριτικαρουν τα κακως κειμενα των αλλων λαων στα ταξιδια τους. Τα μελη αυτου του φορουμ αρεσκονται να κριτικαρουν τη συμπεριφορα των αλλων Ελληνων. Αυτων που κριτικαρουν τους ξενους ντε... Κι αν παρακολουθουσαν τι λεγεται στα γκρουπ των ξενων θα τους κριτικαραν κι αυτους.

... ειπε ο Tripakias, που εχει κανει σε αυτο το φορουμ τα πιο ευγενικα σχολια... :p
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Καλά ρε παιδιά αλλά δεν αναρωτιέστε ότι πιθανόν φεύγουμε από την Ελλάδα για να αποφύγουμε κάποιες μούρες, οπότε και στο εξωτερικό θα θέλουμε να τους αποφεύγουμε?
Στην προκειμενη περιπτωση μεταναστευεις,δεν κανεις τουρισμο..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.133
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
... ειπε ο Tripakias, που εχει κανει σε αυτο το φορουμ τα πιο ευγενικα σχολια... :p
Τι θες να πεις; Εσυ ειδικα δεν πρεπει να 'χεις παραπονο. Με το γαντι σου φερομαι.
 

pxanth

Member
Μηνύματα
109
Likes
75
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Και να αφήσουμε τη χώρα στις μούρες? Όχι ντε!!!!
Η χώρα ανήκει στις μούρες, εδώ και πολλά χρόνια. Αυτές οι μούρες που λες, έχουν καταφέρει να επιβάλλουν την αισθητική τους...
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Τι δεν καταλαβες?Μουρες ειναι αυτοι που η χωρα τους ανηκει,την εχουν κανει χαλια και σαν τα μουτρα τους και ετσι αναγκαζονται αυτοι που ΔΕΝ ειναι μουρες να φευγουν για διακοπες για να μην τους βλεπουν και τρεμουν την ιδεα να ερθουν μουρη με μουρη εκει στα ξενα..που το δυσκολο..εδω εγω και το καταλαβα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.133
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τι δεν καταλαβες?Μουρες ειναι αυτοι που η χωρα τους ανηκει,την εχουν κανει χαλια και σαν τα μουτρα τους και ετσι αναγκαζονται αυτοι που ΔΕΝ ειναι μουρες να φευγουν για διακοπες για να μην τους βλεπουν και τρεμουν την ιδεα να ερθουν μουρη με μουρη εκει στα ξενα..που το δυσκολο..εδω εγω και το καταλαβα.
Ευχαριστω. Κατα βαθος ειμαι αργοστροφος... Ισως να φταιει η μουρη μου βεβαια.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
τις περισσότερες φορές δεν μιλούσα άσχετα αν έχω πετύχει Έλληνες στα πιο κουφα μέρη του κόσμου. Εκεί που συγκινήθηκα όμως ήταν φέτος σ'ενα ταξίδι στο Στρασβούργο όπου αφού καθόμασταν σε ένα καφέ μπαρ ένας τύπος μας παρατηρούσε αρκετή ώρα. Κάποια στιγμή πήρε το θάρρος μας πλησίασε και γεμάτος συγκίνηση μας συστήθηκε. Ήταν τόση η χαρά του που συνάντησε Έλληνες που μας κέρασε δύο φορές τα κρασιά μας. Για το αντίθετο ούτε συζήτηση. Άτιμη ξενιτιά.....
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.133
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
τις περισσότερες φορές δεν μιλούσα άσχετα αν έχω πετύχει Έλληνες στα πιο κουφα μέρη του κόσμου. Εκεί που συγκινήθηκα όμως ήταν φέτος σ'ενα ταξίδι στο Στρασβούργο όπου αφού καθόμασταν σε ένα καφέ μπαρ ένας τύπος μας παρατηρούσε αρκετή ώρα. Κάποια στιγμή πήρε το θάρρος μας πλησίασε και γεμάτος συγκίνηση μας συστήθηκε. Ήταν τόση η χαρά του που συνάντησε Έλληνες που μας κέρασε δύο φορές τα κρασιά μας. Για το αντίθετο ούτε συζήτηση. Άτιμη ξενιτιά.....
Ο βλακας. Τουλαχιστον 21 χαραμοφαηδες Ελληνες κυκλοφορουν στο Στρασβουργο (εστω αραια και που). Και θα μπορουσε να τους μιλησει και να τον κερασουν εκεινοι κρασι.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
έλα ρε συ, πραγματικά ο άνθρωπος συγκινήθηκε. Άσχετα αν εμείς του βγήκαμε ασύμφοροι τελικά!! Μετά απ'αυτο δε νομίζω να το ξανακάνει!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom