Γαλλία Χειμώνας στην Νότια Γαλλία

Olive Oil

Member
Μηνύματα
10
Likes
6
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέο μέλος στο Travelstories, αν και πάντα διάβαζα διάφορες ιστορίες από εδώ μέσα. Λοιπόν, ετοιμάζομαι να ταξιδέψω στη Νότια Γαλλία κάπου στα μέσα ή τέλη Δεκέμβρη. Οποιαδήποτε πληροφορία είναι καλοδεχούμενη για να οργανώσω ένα low budget ταξίδι, 6-7 ημερών. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά :)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα και καλώς ήρθες.
Δώσε μας περισσότερες πληροφορίες: Σε ποιο αεροδρόμιο φτάνεις; Πόσο το σκέφτεσαι το low budget; Έχεις αποφασίσει να επισκεφτείς κάποια συγκεκριμένα μέρη ή πόλεις/χωριά; Έχεις κάνει κάποιο πρόγραμμα; Θα έχεις αυτοκίνητο;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.131
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αν θελει να παει μονο σε πολεις γινεται. Υπαρχουν τραινα ή τρενα (δεν ξερω πως γραφεται).
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.131
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μηπως να προσπαθουσαμε να τον/την πεισουμε για αλλαγη εποχης;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.022
Likes
41.000
Αν θελει να παει μονο σε πολεις γινεται. Υπαρχουν τραινα ή τρενα (δεν ξερω πως γραφεται).
Εχω αυτή την απορία: Εφόσον μιλάμε για τουριστική περιοχή, δεν γίνεται με άλλο μέσον πλην του αυτοκινήτου; Δηλαδή οι ντόπιοι δεν χρησιμοποιουν ΜΜΜ; Ακόμη και στα χωριουδάκια, δεν πάει κάποιο μέσο; Εντάξει, σίγουρα ταλαιπωρία θα είναι αλλά είναι τοσο κατηγορηματική η χρήση αυτοκινήτου;
 

Olive Oil

Member
Μηνύματα
10
Likes
6
Λοιπόν, σκέφτομαι τον Δεκέμβρη γιατί τότε θα έχω άδεια. Επίσης, είναι στα πλάνα μας να νοικιάσουμε αυτοκίνητο. Λέμε να πάμε στο αεροδρόμιο της Μασσαλίας κ κοιτάμε που θα ήταν καλύτερα να μείνουμε. Να έχουμε δηλαδή ως βάση μας την Μασσαλία ή κάποιο χωριό?

Από κει κ πέρα δεν υπάρχει ακόμα κάποιο πλάνο για το ποια μέρη θα επισκεφτούμε...ελπίζω να με διαφωτίσετε εσείς ;-) Επίσης, ξέρει κανείς από τιμές για ενοικίαση αυτοκινήτου στην εκεί περιοχή?
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.374
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom