Διακοπές/διαμονή σε σπιτάκια τύπου σαλέ

Μηνύματα
22
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια του Πασχα
Γειά σας παιδιά, θα πάω με τη παρέα μου εκδρομή 4ήμερο της 28ης Οκτωβρίου. Θέλουμε να πάμε, αδιαφορώντας λίγο για το πού (Από Αθήνα θα ξεκινήσουμε), σε ένα σπιτάκι όπου θα μείνουμε όλοι μαζί, τύπου σαλέ, τύπου φιλανδικών σπιτιών κ να είναι κ οικονομικό αν γίνεται.
Έψαξα στην αναζήτηση, αλλα δε βρήκα κάποιο αντίστοιχο θέμα.
 
Μηνύματα
22
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια του Πασχα
Παιδες καλημερα, θα ηθελα αν ξερει καποιος κ εχει παει, να μου πει καμια πληροφορια για το ξενωνα ρουγα ή τη περιοχη κουμουστα ή το ξηροκαμπι.
Ειναι προς ταυγετο μερια, λιγο πιο εξω απο τη σπαρτη
 
Μηνύματα
22
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια του Πασχα

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Παιδες καλημερα, θα ηθελα αν ξερει καποιος κ εχει παει, να μου πει καμια πληροφορια για το ξενωνα ρουγα ή τη περιοχη κουμουστα ή το ξηροκαμπι.
Ειναι προς ταυγετο μερια, λιγο πιο εξω απο τη σπαρτη
Το Ξηροκάμπι είναι ένα μικρό σχετικά χωριό με μια πλατεία με κάποια μαγαζάκια αλλά μπορείς να το έχεις ως βάση για τη γύρω περιοχή, όπως την Καστροπολιτεία του Μυστρά και την ευρύτερη περιοχή του Ταϋγετου.
5-10 λεπτά με τα πόδια από το χωριό μπορείς να δεις και το ''Ελληνικό Γεφύρι''.
Επίσης για διαμονή μπορείς να τσεκάρεις και τον ξενώνα Τάλετον.
Για φαγητό σου προτείνω ανεπιφύλακτα την ταβέρνα Παραλία.
Όλα είναι χειροποίητα κι έχουν δικό τους κρασί πραγματικά απίστευτο!

Κουμουστά έχω χρόνια να πάω αλλά από οτι θυμάμαι το μέρος είναι ψιλοέρημο,από εκεί όμως μπορείς να πεζοπορήσεις μέσα στις ομορφιές του Ταϋγέτου, έχει και μονοπάτι για το καταφύγιο αν θυμάμαι καλά!
 
Μηνύματα
22
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια του Πασχα
Το Ξηροκάμπι είναι ένα μικρό σχετικά χωριό με μια πλατεία με κάποια μαγαζάκια αλλά μπορείς να το έχεις ως βάση για τη γύρω περιοχή, όπως την Καστροπολιτεία του Μυστρά και την ευρύτερη περιοχή του Ταϋγετου.
5-10 λεπτά με τα πόδια από το χωριό μπορείς να δεις και το ''Ελληνικό Γεφύρι''.
Επίσης για διαμονή μπορείς να τσεκάρεις και τον ξενώνα Τάλετον.
Για φαγητό σου προτείνω ανεπιφύλακτα την ταβέρνα Παραλία.
Όλα είναι χειροποίητα κι έχουν δικό τους κρασί πραγματικά απίστευτο!

Κουμουστά έχω χρόνια να πάω αλλά από οτι θυμάμαι το μέρος είναι ψιλοέρημο,από εκεί όμως μπορείς να πεζοπορήσεις μέσα στις ομορφιές του Ταϋγέτου, έχει και μονοπάτι για το καταφύγιο αν θυμάμαι καλά!
ουαου!!χρησιμες πληροφοριες...απο θεμα διαμονης ειμαστε κομπλε.. κλεισαμε εκει που γραφω παραπανω, αλλα εχουμε ενα μικρο ενδοιασμο επειδη ειναι ερημικο...μη μας φανε οι αρκουδεςκ οι λυκοι :p
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
ουαου!!χρησιμες πληροφοριες...απο θεμα διαμονης ειμαστε κομπλε.. κλεισαμε εκει που γραφω παραπανω, αλλα εχουμε ενα μικρο ενδοιασμο επειδη ειναι ερημικο...μη μας φανε οι αρκουδεςκ οι λυκοι :p
Να σας φάνε οι αρκούδες και οι λύκοι λίγο δύσκολο μάλλον το αντίθετο είναι πιο πιθανό γιατί αν θυμάμαι καλά εκεί ταβέρνες δεν έχει... γι αυτό σου λέω Ξηροκάμπι για γουρουνόπουλο να είστε σίγουροι...:haha:

Αν έχετε χρόνο και η Άρνα είναι πολύ ενδιαφέρον χωριό με έναν τεράστιο αιωνόβιο πλάτανο στην πλατεία καθώς και η Μονεμβασιά είναι σχετικά κοντά για μια μονοήμερη.
 
Μηνύματα
22
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια του Πασχα
δε ξερω αν φαινεται καλα ο χαρτης.μπορει καποιος αν ξερει να μου πει γυρω απο την περιοχη πενταυλοι αν εχει κατι αξιολογο;;

 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.416
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom