Τι θέλετε από το Travelstories το 2015;

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εκτός από τις κληρώσεις (τονίζω το κληρώσεις καθότι δεν ήμαστε όλοι π.χ. φωτογραφικά ταλέντα) που θα ήθελα να επανέρθουν, θα προτείνω πάλι κάτι που προσωπικά με ενοχλεί: Να δίνεται κάποιο εύλογο χρονικό περιθώριο σε όσους ξεκινάνε μια ιστορία να την τελειώνουν. Αλλιώς να διαγράφεται (η ιστορία). "Δημοκρατικότατο" το καταλαβαίνω, αλλά είναι κρίμα να ξεκινάμε να διαβάζουμε μια ωραία ιστορία και να ξεροσταλιάζουμε πότε και ΑΝ αυτή θα ολοκληρωθεί ποτέ (Ναι DIΜ KYR εσένα κοιτάω :icon_evil:)

Χρόνια Πολλά σε όλους!!
Η συγγραφή ταξιδιωτικών ιστοριών είναι μια δύσκολη και κυρίως χρονοβόρα διαδικασία για τα περισσότερα μέλη που μπαίνουν σε αυτόν τον κόπο. Δεν είναι αναγκασμένα, το κάνουν εντελώς εθελοντικά και το αποτέλεσμα είναι καταπληκτικές ιστορίες. Ακόμα και οι μισοτελειωμένες έχουν την αξία τους και κάποιες από αυτές είναι διαμαντάκια. Εντελώς δημοκρατικά λοιπόν μένουν όλες.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αμφιβάλλω, η εταιρεία που φτιάχνει apps για φόρουμ είναι τώρα μονοπώλιο οπότε οι τιμές μόνο ανεβαίνουν.
Μονοπώλιο? Στην Ελλάδα? Γιατί εντός χώρας μπορώ να σου βρω σε μάλλον "νορμάλ" τιμές...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ποια ελλάδα; τι "να μου βρεις κάποιον"? Μία πλατφόρμα υπάρχει αυτή τη στιγμή για forums, το tapatalk. Δε συζητάμε να αναπτύξουμε δικό μας app από το μηδέν, θα κοστίσει χιλιάδες ευρώ...
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ναι για δικό μας app έλεγα.
Άμα είναι για χιλιάδες ευρώ, πες μου πόσα μηδενικά να βάλω στο τσεκ που ετοιμάζω.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γι'αυτό είπα ότι η μόνη ρεαλιστική επιλογή είναι το tapatalk. Ένας developer ή μια εταιρεία για να σου φτιάξει δικό σου app θα κοστίσει πάρα πολλά λεφτά, δε ξέρω τί φανταζόσουν εσύ.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ακριβώς αυτό, έναν developer. Όπως και να έχει θα ρωτήσω για να μου φύγει η περιέργεια. Ή και η άγνοια!
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Νομίζω ότι θα μπορούσαν να διενεργηθούν διαγωνισμοί ταξιδιωτικών ιστοριών ανά προορισμό. Δηλαδή όταν θα μπαίνει κάποιος πχ στις ιστορίες της Γαλλίας να έχει πρώτα τις 3 πρώτες από το διαγωνισμό ιστορίες και μετά όλες τις άλλες.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μονοπώλιο? Στην Ελλάδα? Γιατί εντός χώρας μπορώ να σου βρω σε μάλλον "νορμάλ" τιμές...
Μιας και το tapatalk μου απάντησε, ας στο γράψω εδώ: αυτοί λοιπόν ζητάνε 69$/μήνα για app σε iOS και android.

Δηλαδή πάνω από 800$ το χρόνο, για app που δε μας ανήκει (μόλις σταματήσεις να το πληρώνεις το χάνεις, δεν έχεις κανέναν έλεγχο για το τί μπορεί να γίνει το app στο μέλλον, κλπ κλπ) και χωρίς να έχει και windows phone έκδοση.

:(
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μιας και το tapatalk μου απάντησε, ας στο γράψω εδώ: αυτοί λοιπόν ζητάνε 69$/μήνα για app σε iOS και android.

Δηλαδή πάνω από 800$ το χρόνο, για app που δε μας ανήκει (μόλις σταματήσεις να το πληρώνεις το χάνεις, δεν έχεις κανέναν έλεγχο για το τί μπορεί να γίνει το app στο μέλλον, κλπ κλπ) και χωρίς να έχει και windows phone έκδοση.

:(
Οοοο...και το χάνεις μετά, και δεν μπορείς να κάνεις και κουμάντο. Βλακεία.

Κατόπιν ώριμης σκέψης αποφάσισα να σε συμβουλεύσω να μην το κάνουμε!

Άντε πάλι, οικονομία σας έκανα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom