Ταϊλάνδη Ταϋλάνδη σε 10 μέρες? Τρέχουμε τώρα...

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Ευχαριστώ κορίτσια!!

. ήσουν μεν χείμαρρος κατά τη διάρκεια της περιγραφής του ταξιδιού σου, αλλά στον επίλογό σου σαν ποτάμι ορμητικό ξεχύθηκαν τα συναισθήματά σου παρασύροντας κι εμάς που τον διαβάσαμε.
... :clap:
Wow! Ρε Άρια, δεν γράφεις καμιά ιστορία λέω εγώ, πολύ ωραία τα λες! :bleh:
Σοβαρά, άιντε ξεκίνα! :clap:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλο μου συν-χρυσοψαρακι ..τι ωραια που τα λες!!!!
Πραγμτικη απολαυση ο επιλογος !
Κριμα που δε θα εκδοθει το travelstories book ....γιατι θεωρω οτι δικαιωματικα η Ταυλανδη σου ..θα ειχε μια θεση εξασφαλισμενη εκει μεσα.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Καλο μου συν-χρυσοψαρακι ..τι ωραια που τα λες!!!!
Πραγμτικη απολαυση ο επιλογος !
Κριμα που δε θα εκδοθει το travelstories book ....γιατι θεωρω οτι δικαιωματικα η Ταυλανδη σου ..θα ειχε μια θεση εξασφαλισμενη εκει μεσα.
Καλά δεν το πιστεύω με την καμία, αλλά και μόνο που το σκέφτηκες μεγάλη μου τιμή!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Και ομως ..της λειπει τιποτα?
Και οι πληροφοριες -φωτο που παραθετονται ειναι πολυ χρησιμες για καποιον ταξιδιωτη που θα κινησει για κει,αλλα ειναι γραμενη κ με ενα συναισθηματικο ,μυθιστορηματικο τροπο ...και σε πολλους (αν οχι σε ολους) αρεσει να διαβαζουν τετοιου ειδους ιστοριες...και οχι απλα ..πηγαμε ..φαγαμε..ειδαμε..πηραμε το τρενο ..κλπ κλπ
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πω πω πω ρε Μαρια ..τωρα που ξαναειδα μαζεμενα ολα τα κεφαλαια ...Επος εγραψες (σοβαρα μιλαω)
Δικαιως κοψομεσιαστηκε ο Δακης!:D
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
H ιστορία μεταφέρθηκε στην ενότητα της Ασίας.

Η μέση μου με έπιασε. :D
Χαχαχαχα έχω λιώσει!!!

Σ ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πάρα πολύ που πρόσθεσες τους τίτλους μου κατόπιν εορτής!! Είσαι ο καλύτερος admin ever!!! :p


Y.Γ. Κλεό, έλα μωρέ, 29 κεφάλαια, σιγά.... :D
 
  • Like
Reactions: GTS

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Καλησπερα και συγχαριτηρια για την υπεροχη ιστορια σου.
Ειμαι στην φαση που προσπαθω να ξεκοκαλισω τις ιστοριες της Ταιλανδης γιατι σκευτομαι να την επισκευτω μεσα στην χρονια και θελω να αποφηγω οσο γινετε καποιες λαθος επιλιγες.
Μετα απο μια βδομαδα, καταφερα τελικα να τελειωσω σιγα σιγα κσι την δικη σου ιστορια η οποια και με ενθουσιασε...! :)
Και εγω θα εχω στην διαθεση μου μονο 10 μερες και σκευτομαι να μην παω καθολου bangkonk και να τις αφιερωσω ή σε samui, pangan και tao ή σε phiphi και krabi.
Εσυ πως θα μου πρωτεινες να τις κατανομισω αν τελικα επικρατησει η πρωτη εκδοχη?

Υσ1. Τελικα κουβα πηγες?
Υσ2. Τι εγινε με την δουλεια της κλαιρης?

Σε ευχαριστω για το υπεροχο ταξιδι που μου χαρησες...
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Καλησπερα και συγχαριτηρια για την υπεροχη ιστορια σου.
Ειμαι στην φαση που προσπαθω να ξεκοκαλισω τις ιστοριες της Ταιλανδης γιατι σκευτομαι να την επισκευτω μεσα στην χρονια και θελω να αποφηγω οσο γινετε καποιες λαθος επιλιγες.
Μετα απο μια βδομαδα, καταφερα τελικα να τελειωσω σιγα σιγα κσι την δικη σου ιστορια η οποια και με ενθουσιασε...! :)
Και εγω θα εχω στην διαθεση μου μονο 10 μερες και σκευτομαι να μην παω καθολου bangkonk και να τις αφιερωσω ή σε samui, pangan και tao ή σε phiphi και krabi.
Εσυ πως θα μου πρωτεινες να τις κατανομισω αν τελικα επικρατησει η πρωτη εκδοχη?

Υσ1. Τελικα κουβα πηγες?
Υσ2. Τι εγινε με την δουλεια της κλαιρης?

Σε ευχαριστω για το υπεροχο ταξιδι που μου χαρησες...
Χαράς το κουράγιο σου! :bleh:
Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!

Ναι, θα έλεγα να μην πας καθόλου Bangkok, αφού σε 2-3 μέρες ΚΑΙ δεν προλαβαίνεις να μπεις στο ιδιαίτερο κλίμα της ΚΑΙ στερείς μέρες από το ολιγοήμερο ταξίδι σου. Η Ταϋλάνδη έχει πολλά μέρη που μπορείς να επιλέξεις. Σίγουρα μια από τις δικιές μου εκ νέου επιλογές μου θα ήταν το Koh Tao, όμως στο λέω με επιφύλαξη, αφού δεν τα κατάφερα να πάω τελικά και μου είναι απωθημένο. Το Σαμούι είναι σχετικά τουριστικό. Οπότε στην ερώτηση σου με σειρά προτεραιότητας θα έλεγα Koh Tao, Koh Phangan, Koh Samui. Είναι και τι αποζητάς όμως ε? Ηρεμία, θάλασσα, φύση? ή πολυκοσμία, διασκέδαση κλπ.?

Όπως και να έχει προσπάθησε να περιορίσεις τους προορισμούς σου, ώστε να τους ευχαριστηθείς. Αφού διάβασες την ιστορία μου, θα είδες ότι εμείς θέλαμε να κάνουμε όσα περισσότερα προλαβαίναμε, αλλά το τρέξιμο μας βγήκε κομματάκι ξινό.

Επίσης υπάρχουν πολλά άτομα εδώ μέσα πολύ έμπειρα περί Ταϋλάνδης που θα μπορούσες να αναζητήσεις πληροφορίες όπως go2thebeach, gts, babaduma, renata. Σου γράφω όσους μου ήρθανε καπάκι στο μυαλό. Υπόλοιποι ταϋλανδόπληκτοι, να με συμπαθάτε! Ίσως σου απαντήσουν και εδώ αν το δουν.

Αυτά για αρχή, ότι άλλο θες, συγκεκριμένο ή μη, εδώ είμαστε! Να θυμηθούμε και το κάποτε μας που ταξιδεύαμε!

υ.γ.1 Πονεμένη ιστορία.. :cry:
ακούω όμως κάθε μέρα κουβανέζικη μουσική!
υ.γ.2 Η Κλαίρη μέσα σε 3 χρόνια από την απόλυσή της έκανε αρκετές δουλειές χαρτζηλικιού λες και ήταν 18 χρονών, μέχρι που κατάφερε να βρει πρόσφατα μια δουλειά "της προκοπής". Από τις καλοπληρωμένες που κυκλοφορούν τελευταία, ξέρεις..
 

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Πολυ χερομαι που με απαντησες...! :)
Ειναι πολυ δυσκολο να αποδεχτεις οτι θα δωσεις τοσα χρηματα για τα εισητηρια και θα κανεις και τοσα χιλιομετρα και να μεινεις μονο σε ενα μερος...
Το καλοκαιρι πηγαμε γαμηλιο 9 μερες srilanka και 5 μερες maldives... εεεε τις 9 μερες στην srilanka αλλαξαμε 6 ξενοδοχεια... :p ψωφησαμε... πολλα χλμ, αλλα δεν το μετανιωσα και τοσο, γεμισαμε με πολλες εικονες, ασε που μετα οι maldives μας αποζημιωσαν... στο θεμα ξεκουραση και λιωσιμο. (Ισως αξιωθω να γραψω και καμια ιστορια)
Σε ευχαριστω παντως, για ολες τις πληροφοριες και εσενα και ολους οσους προανεφερες, τους ξεκοκαλησα ολους... :)
Γενικα θελω να τα δω ολα. Και το relax και το νταμπα ντουμπα, οποτε γιαυτο και σκευτομουν απο 3 μερες στο καθε νησι...
Ειδωμεν....
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
ΕΞΙ ξενοδοχεία σε 9 μέρες???? Αααα είστε καλοίιιι εσείς!! Αντέχετε! Είχατε βέβαια κι ένα σωρό μέρες για ξεκούραση μετά, οπότε το αντισταθμίσατε! Εμείς είχαμε κάθε μέρα εκδρομές, εγερτήριο 6-7 πμ, έξω όλη μέρα και βραδινή τσάρκα επίσης, όπου ΠΟΤΕ δεν γυρνούσαμε νωρίς.. ΚΑΙ μετάβαση στην Bangkok. Το ξεφτιλίσαμε..

3 μέρες σε κάθε νησί, χωρίς περαιτέρω εκδρομές (σε άλλα νησιά) μια χαρά μου ακούγεται!
 

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
3 μέρες σε κάθε νησί, χωρίς περαιτέρω εκδρομές (σε άλλα νησιά) μια χαρά μου ακούγεται!
Εκδρομες σε αλλα νησια οχι, αλλα εκδρομες - δραστηριοτητες εντως των νησιων, ειτε για γνωριμια με την ενδοχωρα, ειτε για καταδυσεις κτλ νομιζω πως θα ειναι στο πλανο...
Αυτην την στιγμη βρισκω ειτητηρια γυρω στα 580€ για δεκεμβριο του '15. Τι λες? Να βιαστω η να περιμενω κατι καλυτερο?
Ισως ο θεος η ο βουδας η ο τσιπρας βοηθησει να πεσουν λιγο ακομη τα εισητηρια!!! :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.422
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom