Hotel barcelona.

veronikos

Member
Μηνύματα
42
Likes
55
Αξιοπρεπές ξενοδοχείο,αδιάφορη περιοχή,εξυπηρετείτε από το μετρό γραμμή 1
που σε πάει κέντρο.

όταν λές αδιάφορη περιοχή τι εννοείς? Είναι ασφαλής? Και μήπως ξέρεις αν υπάρχει κάποιο site που λέει πόση ώρα απέχει με τα πόδια το μετρό από την κοντινότερη στάση του μετρό?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.754
όταν λές αδιάφορη περιοχή τι εννοείς? Είναι ασφαλής? Και μήπως ξέρεις αν υπάρχει κάποιο site που λέει πόση ώρα απέχει με τα πόδια το μετρό από την κοντινότερη στάση του μετρό?
Ναι είναι ασφαλής περιοχή,απλά για μένα δεν είναι μια περιοχή που θα μου έκανε κλικ για να ζήσω εκεί,αλλά αυτό είναι προσωπικό γούστο.
Το μετρό είναι πολύ κοντά 500-600 μέτρα.Η στάση λέγετε Marina
Στο ξενοδοχείο θα σου δώσουν χάρτη πόλης και χάρτη του μετρό.
Όλα τα ξενοδοχεία έχουν.
 

efstraea

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημέρα!Θα επισκεφθώ τη Βαρκελώνη από 17 έως 22 Μαϊου. Ανάμεσα στο κέντρο (El Raval), στο Bari Gottic και στην Barceloneta τι να επιλέξω. Η παραλιακή συνδέεται επαρκώς με μετρό με το κέντρο ή θα είμαι αποκλεισμένος?
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Καλημέρα!Θα επισκεφθώ τη Βαρκελώνη από 17 έως 22 Μαϊου. Ανάμεσα στο κέντρο (El Raval), στο Bari Gottic και στην Barceloneta τι να επιλέξω. Η παραλιακή συνδέεται επαρκώς με μετρό με το κέντρο ή θα είμαι αποκλεισμένος?
Καλημέρα!!! Δεν θα σου πρότεινα να μείνεις στην περιοχή EL Raval (δεν είναι και απο τις πιο ασφαλές)......Το Baric gottic ειναι πολύ όμορφη συνοικία....λίγο σκοτεινή το βράδυ σε κάποια σημεία, αλλά οκ....πολύ καλά και Barceloneta. Γιατί δεν ρίχνεις μια ματιά και κοντά στην Catalunya?? Πάντως στο θέμα συγκοινωνίας να μην κολάς γιατί το μετρό τους είναι πολύ καλό....Εγω είχα μείνει αρκετά κοντά σε αυτή την περιοχη και είμουν απόλυτα ευχαριστημένη.....Θα προσπαθήσω να βρω το ξενοδοχειο για να ρίξεις μια ματιά.

http://www.booking.com/hotel/es/gra...c5e57782fb995ee7c71cf2e6633X1;highlight_room=
Το βρήκα τελικά...χαχαχαχαχα

Είχα μείνει απόλυτα ικανοποιημένη...αν επισκεπτόμουν ξανά της Βαρκελώνη στο ίδιο θα έμενα..
 
Last edited by a moderator:

xristoforos89

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Θα επισκεφθώ τη βαρκελωνη το 15αυγουστο απλα το ψάχνω απο τώρα για να πετύχω καλές τιμές, απο πλευρας ασφαλειας τι μου προτείνετε απο τα παρακάτω 1) το andante hotel
Avenida de les Drassanes, 23-35, Ciutat Vella, 08001

2) cram hotel
Aribau, 54, Eixample, 08011 Βαρκελώνη, Ισπανία
 

Spy_I

Member
Μηνύματα
67
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Ξέρει κάποιος για καμιά πληροφορία για Hostal Fina?
https://www.booking.com/hotel/es/ho...456c6d22aadc8d3aa4dbceb4606X1;highlight_room=

Το βρήκα πολύ κεντρικό σε απόσταση αναπνοής από La Ramblas και τιμή (στα 375€ /5 βράδια δίκλινο).. Και αν εκεί τριγύρω έχει κάτι για να πάμε για πρωινό...
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Ξέρει κάποιος για καμιά πληροφορία για Hostal Fina?
https://www.booking.com/hotel/es/ho...456c6d22aadc8d3aa4dbceb4606X1;highlight_room=

Το βρήκα πολύ κεντρικό σε απόσταση αναπνοής από La Ramblas και τιμή (στα 375€ /5 βράδια δίκλινο).. Και αν εκεί τριγύρω έχει κάτι για να πάμε για πρωινό...
Δεν είναι κακό, μια χαρά.....αν θυμάμαι καλά είναι στα όρια της γοτθικής συνοικίας....εκτός που πάνω στην ράμπλας θα βρείς για πρωινό, σίγουρα και στην plaza catalynia έχει πολλά καφέ , αλλά και μέσα στην συνοικία που σου ανέφερα παραπάνω.
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Ρίξε μιά ματιά στο www1.ihacom.gr
έχω βρεί ωραία καί κεντρικά διαμερίσματα σε καλές τιμές
 

Spy_I

Member
Μηνύματα
67
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Ρίξε μιά ματιά στο www1.ihacom.gr
έχω βρεί ωραία καί κεντρικά διαμερίσματα σε καλές τιμές
Ευχαριστώ αν και για το συγκεκριμένο θέλω να μάθω γιατι το βρίσκω ικανοποιητικό σε συγκριση τιμης-τοποθεσίας.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Ευχαριστώ αν και για το συγκεκριμένο θέλω να μάθω γιατι το βρίσκω ικανοποιητικό σε συγκριση τιμης-τοποθεσίας.
Ριχνοντας μια ματια τα σχολια,εχει ενα θετικο....ειναι κεντρικο,αρα το value for money ειναι ανεβασμενο...12 m.το δωματιο,χωρις ασανσερ,με ετσι κι ετσι στη καθαριοτητα και με θορυβο,ποσο θα ηθελες να εχει;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.415
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom