Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

Romantikos

Member
Μηνύματα
19
Likes
7
Παιδιά βοηθήστε με αμέσως....μας έστειλαν ειδοποίηση απο Ryanair ότι στις 20 Μαρτίου οι ελεγκτές εναέριας κυκλοφοριας στην Ιταλία απεργούν απο 10 εώς 18:00 Πείτε τι γίνεται επειγόντως Σ αυτή την περίπτωση!!!!!
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Παιδιά βοηθήστε με αμέσως....μας έστειλαν ειδοποίηση απο Ryanair ότι στις 20 Μαρτίου οι ελεγκτές εναέριας κυκλοφοριας στην Ιταλία απεργούν απο 10 εώς 18:00 Πείτε τι γίνεται επειγόντως Σ αυτή την περίπτωση!!!!!
Σαν τι να γινει δηλαδη? Αν ισχυσει η απεργια δεν γινονται πτησεις σε αυτες τις ωρες πλην των εγγυημενων, που η δικια σου δεν ειναι σε αυτες. Η θα γινει αργοτερα η θα αποζημιωθεις και θα μεινεις σπιτι. Το δικιο του εργατη ειναι πανω απο την ανεση μας...
 

Romantikos

Member
Μηνύματα
19
Likes
7
Σαν τι να γινει δηλαδη? Αν ισχυσει η απεργια δεν γινονται πτησεις σε αυτες τις ωρες πλην των εγγυημενων, που η δικια σου δεν ειναι σε αυτες. Η θα γινει αργοτερα η θα αποζημιωθεις και θα μεινεις σπιτι. Το δικιο του εργατη ειναι πανω απο την ανεση μας...
και το ξενοδοχείο που έχω κλείσει και είναι non refundable....εισιτήρια τρένων που τα έχω πληρώσει;τι γίνεται μ' αυτά;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
και το ξενοδοχείο που έχω κλείσει και είναι non refundable....εισιτήρια τρένων που τα έχω πληρώσει;τι γίνεται μ' αυτά;
Κλείσε νέα εισιτήρια για Παρασκευή με άφιξη πριν την ώρα έναρξης της απεργίας ή για την Πέμπτη + μια επιπλέον διανυκτέρευση. Μην περιοριστείς στη Ryanair.
 
Last edited:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Ερωτηση προς τους γνωστες....αμα ακυρωθει μια πτηση της ρυαναιρ,δεν σε βαζουν σε καποια επομενη;
 

Romantikos

Member
Μηνύματα
19
Likes
7
Κλείσε νέα εισιτήρια για Παρασκευή με άφιξη πριν την ώρα έναρξης της απεργίας ή για την Πέμπτη + μια επιπλέον διανυκτέρευση. Μην περιοριστείς στη Ryanair.
Το θέμα είναι ότι η Ryanair έβγαλε ανακοίνωση λέγοντας πως πιθανότατα θα ισχύσει απεργία. Δεν έβγαλε κάτι σίγουρο όμως 100%. Επίσης αν κλείσω εισιτήρια για Πέμπτη πρέπει να δώσουμε εξτρά 150 ευρώ το άτομο. Υπάρχει πιθανότητα να η Ryanair με βάση την ακύρωση να καλύπτει και τα ξενοδοχεία αν δεν πάμε;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. Δεν έβγαλε κάτι σίγουρο όμως 100%.
2.Υπάρχει πιθανότητα να η Ryanair με βάση την ακύρωση να καλύπτει και τα ξενοδοχεία αν δεν πάμε;
1. το μονο σιγουρο σε αυτη τη ζωη ξέρεις ποιο ειναι υποθετω...
2. τι να καλυπτει????????????:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Επίσης αν κλείσω εισιτήρια για Πέμπτη πρέπει να δώσουμε εξτρά 150 ευρώ το άτομο.
Δεν ξέρω τι προτεραιότητες έχεις: να κάνεις το ταξίδι όπως το είχες σχεδιάσεις ή να μην έχεις χασούρα;

Υπάρχει πιθανότητα να η Ryanair με βάση την ακύρωση να καλύπτει και τα ξενοδοχεία αν δεν πάμε;
Η ακύρωση της πτήσης δεν είναι ευθύνη της εταιρίας. Αλλά και να ήταν, ισχύει ότι υπονοεί ο @Samion
 
Μηνύματα
31
Likes
7
Επειδή έχω και εγω την ίδια απορία, οταν μια πτήση της Ryanair ακυρωθεί για λόγους της εταιρίας (πρόβλημα αεροπλάνο κτλ) ή λόγω κάποιας απεργίας σε βάζει στην επόμενη πτήση της; είτε αυτή είναι την ίδια ημέρα είτε την επόμενη; ή τελος ακυρώθηκε και παίρνεις τα λεφτά σου πίσω
 

Romantikos

Member
Μηνύματα
19
Likes
7
Δεν ξέρω τι προτεραιότητες έχεις: να κάνεις το ταξίδι όπως το είχες σχεδιάσεις ή να μην έχεις χασούρα;


Η ακύρωση της πτήσης δεν είναι ευθύνη της εταιρίας. Αλλά και να ήταν, ισχύει ότι υπονοεί ο @Samion
Τώρα μίλησα με την εταιρία και μου είπαν πως δε θα ακυρωθεί απλά θα καθυστερήσει to θέμα είναι ότι μετά από 2 ώρες καθυστέρηση μπορούν να σε αποζημιώσουν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Τώρα μίλησα με την εταιρία και μου είπαν πως δε θα ακυρωθεί απλά θα καθυστερήσει to θέμα είναι ότι μετά από 2 ώρες καθυστέρηση μπορούν να σε αποζημιώσουν.
Ναι, μπορεί να σου δωσουν ένα σάντουιτς και νερό.
 

peg

Member
Μηνύματα
34
Likes
23
Καλησπέρα σε όλους!
Θέλω βοήθεια από όποιον μπορεί:
Έχω travel credit 85€ από τη Ryanair και λήγει σε λίγες μέρες.

Επειδή δε γνωρίζω ημερομηνίες που με βολεύουν, θα ήθελα αν μπορεί κάποιος που θέλει να ταξιδέψει να μου πει να του κλείσω εγώ εισητήρια.
Αλλιώς θα τα κλείσω για ημερομηνίες που πιστεύω ότι μπορώ να ταξιδέψω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.439
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom