Γενικά Που να πάω στην Ευρώπη;

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Στη Wannsee θέλαμε να κάνουμε μπάνιο αλλά δυστυχώς δεν προλάβαμε!
Μπανιο στη wansee?!!πες οτι εισασταν στο μουσειο (γι αυτο αξιζει να παει καποιος στη wansee) κ δεν προλαβατε για να το σωσεις...
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Μπανιο στη wansee?!!πες οτι εισασταν στο μουσειο (γι αυτο αξιζει να παει καποιος στη wansee) κ δεν προλαβατε για να το σωσεις...
Γιατί είχα ψηθεί να κάνω μπάνιο σε λίμνη με παραλία,κλπ.Δεν λέει;Είχα διαβάσει ότι πάνε πολλοί Γερμανοί.Τώρα θα μου πεις και που να πάνε και δίκιο θα έχεις :)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Καπως ετσι θα ηταν αυτη η παραλια αν καθε χρονο, εδω κ 100+ χρονια, δεν τοποθετουσαν τις καμπινες...
Παραδεχομαι, ομως, οτι προκειται για ιστορικη παραλια κ η επισκεψη δικαιολογειται (μουσειο, που λεει κ ο Samion!). Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι παρα τον κακο χαμο τα νερα ηταν απιστευτα διαυγη με υπεροχο χρωμα (να δεις που τιποτα χημικα θα ριχνουν!). Γενικη εικονα παντως θλιβερη...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καπως ετσι θα ηταν αυτη η παραλια αν καθε χρονο, εδω κ 100+ χρονια, δεν τοποθετουσαν τις καμπινες......
οι φωτο ειναι προσφατες. ε δεν τοποθετουσαν τοσες καμπινες. φετος το παρακαναν και ηδη υπαρχει σε εξελιξη δικαστικη ερευνα γι αυτο.
Γενικη εικονα παντως θλιβερη...
αστικη παραλια 700.000+ ανθρωπων ειναι. αλλο Βαρκιζα αλλο Στυμφαλια οπως ειπα. μαιο, οκτωβριο, ή και νοεμβριο ειναι υπεροχη.
η επισκεψη δικαιολογειται (μουσειο, που λεει κ ο Samion!). ...
και λιγο ον τοπικ (επιτελους..). αναφερομουν βεβαια στο μουσειο του Wannsee, ο μονος λογος για να πας εκει και οχι η παραλια της λιμνης..
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Και για καποιον που ενδεχομενως δεν ξερει,μουσειο ειναι η villa konferenz οπου οι ναζι πηραν τις αποφασεις για τη ¨λυση¨ του εβραικου ΄ζητηματος΄.Πραγματικα αξιζει μια επισκεψη.
 

Dimitrisss

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Καλησπερα σε ολους..! Ειμαι καινουριος στο φορουμ και προγραμματιζω διακοπες για τον σεπτεμβρη.Δεν ξερω ομως τι να αποφασισω γιατι οι φιλοι μου λενε Βιεννη αλλα εγω εχω κολλησει με το Αμστερνταμ.Εσεις τι λετε? Μπορειτε να προτεινετε και αλλους προορισμους εντος Ευρωπης..!!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.133
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Οι ηλικιες σας;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom