Ετοιμάζω και εγώ .......γαμήλιο.

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
1. Νέα Υόρκη- Μπαχάμες


Δεν έχω πάει Μπαχα΄μες αλλά ξέρω ότι από τοπικό χρώμα, μεδέν εις το πηλίκον.

2.Νέα Υόρκη- Αγ. Δομίνικος

Τη γνώμη μου για τον Αγ. Δομήνικο την έχω πει. Καλοί είναι, αλλά μέτριοι.

3.Νέα Υόρκη- Κανκούν
Αν έχουν μια εβδομάδα Κανκούν προλαβαίνουν να δουν πολλά, έχει φοβερό ενδιαφέρον η όλη περιοχή και ταυτόχρονα πολύ καλές παραλίες.

4.Λος Άντζελες- Λας Βέγκας-Χαβάη
Α παπα. Πολύ μακριά. Και Χαβάη δε θα προλάβουν να δουν παρά μόνο ένα νησί, μάλλον το Οάχου και δεν έχει νόημα έτσι.

Εγώ θα πρότεινα ΝΥ-Τζαμάικα. Αν πάνε στα σωστά μέρη στην αγαπημένη μου "μάικα" μιλάμε για παραλιάρες, χωρίς τουρισμό, φανταστικούς ντόπιους και απευθείας πτήσεις για να μη χάνουν χρόνο, χώρια που το ενδιαφέρον κομμάτι είναι τόσο μικρό που το γυρίζουν πανεύκολα. Α, και θα συνεννοηθούν στα Αγγλικά...περίπου.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Γιώργο, σ ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. ο καιρός τις λέει εκείνη την εποχή??
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Zέστη και βρόχα... αλλά λίγοι τουρίστες και οι βροχές είναι σύντομες και σπάνε τη ζέστη.
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Καλησπέρα και η ώρα η καλή! Να πω τη γνώμη μου και γω, για το 1, αφου μόλις επέστρεψα απο νεα υορκη-μαιαμι- μπαχαμες. Νομιζω δεν θα το επέλεγα για γαμήλιο. Συμπαθητικες οι Μπαχαμες αλλα ούτε τρομερές παραλίες ειδα ούτε τιποτε το εξωτικό. Νομιζω θα επέλεγα καποιο αλλο νησάκι ;)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Σ ευχαριστώ πολύ Ρένα μου.Εχεις να προτείνεις κάποιο άλλο νησάκι? Συμφωνείς μέ τον συνδυασμό με Ν.Υορκη?Αν επέλεγες να ξαναπάς που θα πήγαινες?
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Δυστυχως για αλλα νησάκια δεν εχω άποψη, εμεις επισκεφτήκαμε το Nassau και ενα ακομη ( του οποίου δυστυχως αυτη τη στιγμη μου διαφεύγει το ονομα) αλλα η πρόταση που έκανε ο Γιώργος, για Τζαμαικα, μου φάνηκε πολυ καλη. Εχω ακούσει πολυ καλα λόγια οποτε μαλλον θα επέλεγα να παω εκει, απλα εχω μια επιφύλαξη γιατι δεν ξερω τον καιρο. Και ο συνδυασμός με νυ μου φαινεται μια χαρα!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
επειδή τα παιδιά φοβήθηκαν μήπως ο καιρός τους χαλάσει το ταξίδι λόγω εποχής ( αλλά και λόγω αυξημένου κόστους λόγω ισοτιμίας δολαρίου) ήθελα πάλι την βοήθειά σας και τις γνώμες σας για την περίπτωση που θα μπορούσαν να δουν σαν εναλλακτική επιλογή τον συνδυασμό:Μαυρίκιος- Σεϊχέλες- Αμπού Ντάμπι ή Τόκιο- Μπανγκόκ- Κο Σαμούι.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Η ώρα η καλή! Βίο ανθόσπαρτο και ταξιδιάρικο να έχουν να παιδιά!
Εγώ θα έλεγα να επιλέξουν για γαμήλιο το ταξίδι προς τη Δύση καθώς στα γαμήλια ταξίδια τις περισσότερες φορές διαθέτεις πιο αυξημένο μπάτζετ, οπότε μπορείς να είσαι λίγο πιο λαρτζ. Ένα εξωτικό ταξίδι σε Μπανγκόκ - Σαμούι μπορούν να το πραγματοποιήσουν πολύ πιο εύκολα κάποια άλλη στιγμή καθώς το κόστος είναι πιο χαμηλό κι έτσι ο προορισμός αυτός πιο προσιτός. ;)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μήπως οι προορισμοί που σκέφτονται τώρα βγουν πιο ακριβοί λόγω των πτήσεων? Ιαπωνία και Ταυλάνδη, Σευχέλλες και Μαυρίκιος...ρωτάω δεν ξέρω.
Επίσης αφού έχουν λίγες μέρες γιατί μπερδεύουν δυο-τρεις προορισμούς μαζί?

Ας επιλέξουν μία χώρα πχ Ταυλάνδη και να πάνε σε δυο-τρια νησάκια μαζί και Μπανγκοκ να ευχαριστηθούν. Ή Γιουκατάν να υπερευχαριστηθούν και παραλίες και αξιοθέατα. Τον καιρό δεν τον προβλέπει κανείς..κι εγώ την πρώτη φορά πήγα Ταυλάνδη την καλύτερη εποχή και έκανα τρεις μέρες να στεγνώσω από τη βροχή.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.991
Μόλις τώρα το είδα!

Μάκη με το καλό ο γάμος! Να τους χαίρεσαι! :) Ελπίζω να αντιμετωπίζεις με ψυχραιμία το γεγονός και ο γαμπρός να έχει περάσει με επιτυχία όλες τις δοκιμασίες στις οποίες θα τον έχεις υποβάλλει ως κλασσικός μπαμπάς! :p

Κι εγώ σίγουρα αν ήταν να επιλέξω από τα παραπάνω ΝΥ+Καραϊβική θα έβαζα! Τώρα πού στην Καραϊβική δεν ξέρω, διαβάζω κι εγώ τι λένε οι γνώστες!

Επίσης, θα συμφωνήσω ότι δεν είναι η κατάλληλη εποχή για LA και Las Vegas! Είχα πάει κι εγώ καλοκαίρι και η ζέστη του Las Vegas μου έχει μείνει σαν τραυματική εμπειρία! Άσε που δεν μου κάνει καθόλου προορισμός για honeymoon!
Ελα ντε… για bachelor ειναι, οχι για honeymoon ;)

επειδή τα παιδιά φοβήθηκαν μήπως ο καιρός τους χαλάσει το ταξίδι λόγω εποχής ( αλλά και λόγω αυξημένου κόστους λόγω ισοτιμίας δολαρίου) ήθελα πάλι την βοήθειά σας και τις γνώμες σας για την περίπτωση που θα μπορούσαν να δουν σαν εναλλακτική επιλογή τον συνδυασμό:Μαυρίκιος- Σεϊχέλες- Αμπού Ντάμπι ή Τόκιο- Μπανγκόκ- Κο Σαμούι.

Ε σπρωξε κι εσυ κανα μπικικινι παραπανω…. να πανε δυτικα τα παιδια, οχι ανατολικα…
(μην ακους την emouli, δεν ξερει αυτη…. :minion curious:)
 
Last edited by a moderator:

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Η ώρα η καλή και από μένα!

Γαμήλιο πήγαμε Σευχελλες και κάναμε 10 διανυκτερεύσεις (πήγαμε σε 3 νησιά). Ο συνδυασμός Μαυρίκιος - Σευχελλες - Άμπου Ντάμπι σε 12 μέρες μού φαίνεται πολύ κουραστικός. Έχω γράψει ταξιδιωτική ιστορία για Σευχελλες
http://www.travelstories.gr/community/threads/Σεϋχέλλες-Παράδεισος.46850/
οπότε μπορούν να τη διαβάσουν και να πάρουν μια ιδέα.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ευχαριστώ πολύ demie για τις ευχές. Θα τους πω να διαβάσουν την ιστορία σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.447
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom