Γερμανία Μεταφορές Βερολίνο (κάρτες, μουσείων – μεταφορών )

nikolisss333

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπερα. Θελω βοηθεια αν ξερει καποιος.. Ειμαι ηδη Βερολινο κ πεταω για πισω τριτη πρωι 6:30. Ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο μεσο για να παω στο αεροδρομιο τετοια ωρα(εκτος του ταξι)?
 

nikolisss333

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Thanks.μαλλον πρεπει να παω με το τελευταιο βραδυνο μετρο κ να περιμενω στο αεροδρομιο..
 

Athenais

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας και επησημα μελος τις παρεας σας...
Διαβαζω εδω και καιρο καποιες συμβουλες απο τα μελη και ειπα οτι αξιζει τον κοπο να ειμαι και εγω μελος.
Λοιπον εχω ενα θεματακι.. παω Βερολινο και θα φτασω στις 11 το βραδι.. πως μπορω να παω στο ξενοδοχειο? Metro? Γνωριζει καποιος τιμες για τα taxi τους?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031

agrotisa

Member
Μηνύματα
26
Likes
9
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
γεια σας παιδια,
θα ηθελα μια διευκρυνηση. με την welcome card ABC μπορω να χρησιμοποιηση και το RER ή μονο τη γραμμη S για να μετακινηθω απο και προς το αεροδρομιο σοσενφελτ;
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.812
γεια σας παιδια,
θα ηθελα μια διευκρυνηση. με την welcome card ABC μπορω να χρησιμοποιηση και το RER ή μονο τη γραμμη S για να μετακινηθω απο και προς το αεροδρομιο σοσενφελτ;
Με την Berlin WelcomeCard ABC μπορείς να ταξιδέψεις σε όλες τις ζώνες συμπεριλαμβανομένου του Potsdam και του αεροδρομίου Schönefeld με οποιοδήποτε μέσο μεταφοράς. Με το RER φαντάζομαι εννοείς τα regional express τραίνα RE7 και RB14 που συνδέουν το αεροδρόμιο με το κέντρο και για τα οποία ισχύει.
http://www.berlin.de/en/airports-and-stations/1872375-2932875-airport-berlin-schoenefeld-sxf.en.html
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Πως πάω απο SXF στη στάση Dahlem-Dorf για το ξενοδοχείο Seminaris Campus?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
και με ακριβεια λεπτου να συμπηρωσω εγω...ο,τι ωρες μας ελεγε ..ερχονταν τα τρενα στο τζαστ!
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Βρήκα ότι μπορώ να πάω με το λεωφορείο 171 μέχρι Neukollner str./Zwickauer Damm και μετά με το Μ11 μέχρι Dahlem-Dorf.
Η αλλαγή των λεωφορείων όμως γίνεται στην ίδια στάση? ή σε αφήνει το 171 σε μια στάση και το Μ11 φεύγει από άλλη? και πως θα τη βρω?
Μήπως από την Neukollner str. πρέπει να πάω στη Zwickauer Damm?
Επίσης αυτή η πενθήμερη κάρτα απεριορίστων διαδρομών καλύπτει και το αεροδρόμιο SXF?

Υ.Γ.: Μήπως είναι ευκολότερο να πάω με metro?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.075
Μηνύματα
879.714
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom