Ιταλία Προς Σαν Μαρινο

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.224
Εχει παει κανεις σας στο Σαν Μαρινο;
Ψαχνοντας, ειδα οτι απ' ευθείας σιδηροδρομικη συνδεση απο Ρωμη, δεν υπαρχει.
Αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω ποιος ο πιο κοντινος δρομος για το κρατιδιο αυτο.
Θεωρουσα οτι μπορει εναλλακτικως να παει καποιος αεροπορικως (απο Ελλαδα) στην Βενετια και απο εκει να "κατηφορισει" αλλα δεν μου φαινεται πολυ "σοϊ" διαδρομη.
Γνωριζει κανεις;
Ευχαριστω,
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
Πέρασα από San Marino, πριν 2 χρόνια όταν πήγαινα Βρυξέλλες. Για την ακρίβεια, οδηγώντας από Ανκόνα προς τα πάνω, κάποια στιγμή είδα την πινακίδα προς San Marino, οπότε εκμεταλεύτηκα την ευκαιρία να επισκευτώ αυτό το μικροσκοπικό κρατίδιο.

Εντυπώσεις ? Σαν μία ακόμα ιταλική πόλη. Έτσι απλά
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
τιποτα το ιδιαιτερο
Η διαδρομη? Γιατι μονο γι αυτη ρωταει.
Και το ταξιδι απο Ρωμη συμφερει και ειναι ανετο κ γρηγορο με τα γρηγορα τραινα Frecce. Πας Ριμινι σε κανα 3ωρο κι απο κει λεωφορειο από το σταθμο στο μισαωρο περιπου εισαι εκει.
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
περιπου εδω και 10 χρονια το κανω οδικως ποτε με καραβι τωρα απο σλοβενια για μια εκθεση στην reggio emilia τον νοεμβριο πηγα 2 φορες αλλα παντα οδικως απο ελλαδα-με την ευκαιρια πιο ομορφα και γραφικα εδω Castelvetro di Modena
 
Μηνύματα
81
Likes
16
Χαίρεται!
Μάλλον μετά από τόσα χρόνια συνειδητοποιω πως ακόμη δεν έχω καταφέρει να χειρίζομαι σωστά το travelstories. . Ίσως και να είμαι σε λάθος θέμα ,έχω μπερδευτεί. .θα μπορούσε κάποιος να με κατατοπίσει για το πως μπορώ να φτάσω στο Σαν Μαρίνο και πως να επιστρέψω από Μπολόνια? Έχω μπει στην trainitalia αλλά μου λέει κάτι για λεωφορείο ... είναι εύκολη η όλη διαδικασία ή έχει αρκετή ταλαιπωρία?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Χαίρεται!
Μάλλον μετά από τόσα χρόνια συνειδητοποιω πως ακόμη δεν έχω καταφέρει να χειρίζομαι σωστά το travelstories. . Ίσως και να είμαι σε λάθος θέμα ,έχω μπερδευτεί. .θα μπορούσε κάποιος να με κατατοπίσει για το πως μπορώ να φτάσω στο Σαν Μαρίνο και πως να επιστρέψω από Μπολόνια? Έχω μπει στην trainitalia αλλά μου λέει κάτι για λεωφορείο ... είναι εύκολη η όλη διαδικασία ή έχει αρκετή ταλαιπωρία?
Ευκολη.
http://www.visitsanmarino.com/on-line/en/home/discover/how-to-reach-san-marino.html
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.398
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom