Road Trip - Γαμήλιο

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.754
Σωστος!!:haha:
Θα το εκανες για 10 ημερες?
Εχω ακουσει τοσα και εχω προβληματιστει:rolleyes-80:
Την διαδρομή Αγκόνα-Μιλάνο-παράλια Γαλλίας-Βαρκελώνη την έχω κάνει πάνω από τριάντα φορές με όλα τα είδη των οχημάτων.Αυτοκίνητο-καραβάν-βαν-Λεωφορείο.
δες τι είχα πει στο ποστ 2 και 4.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.754
Είχες ρωτήσει αυτό
15 16 Ιουνίου Μιλάνο
17 Avignon
18 19 20 21 Barcelona
22 ??
23 ??
24 ?? επιστροφή για Αθήνα ή 25 επιστροφή για Αθήνα
Σου απαντώ μ'αυτό
Να υποθέσω επιστρέφεις πάλι από Μιλάνο;
22 Girona-Banyoles-Besalu-Figueres(διανυκτέρευση)
23 Μασσαλία-Κάννες-Νίκαια.
Ρωτάς αυτό
Ναι απο Μιλανο επιστρεφω.
Σε ευχαριστω πολυ για τις προτασεις σου.
Με τις μερες ειναι οκ??Αvignon που σκεφτομαι πηγαινοντας για Βαρκελωνη??
Απαντώ αυτό
Προσωπικά θα έμενα Μασσαλία και θα έκανα ένα πέρασμα από Αβινιόν.
Αυτά. :haha:
 

johnyb

Member
Μηνύματα
20
Likes
6
Σορρυ εαν σε κουρασα αλλα ειμαι καινουργιο μελος και δεν ξερω καλα τον χειρισμο.;)
Σε ευχαριστω πολυ παντως.
 

johnyb

Member
Μηνύματα
20
Likes
6
Καλησπερα σε ολους!!

Μετα απο ολες τις χρησιμες πληροφοριες σας και μετα απο λογικες σκεψεις το γαμηλιο ταξιδι μας θα πραγματοποιηθει τελικα στην πανεμορφη - toscane - μεσω ρωμης .

Κλεισαμε αεροπορικα εισιτηρια για ρωμη (leonardo da vinci) 15/6 παραλαμβανουμε αυτοκινητο και ξεκιναμε το road trip για την toscane εως και 22/6.
Μενουμε 1 ημερα ρωμη 23/6 (εχουμε ξαναπαει για 5 ημερες) και 24/6 πρωι αναχωρηση για αθηνα.

Αυτο που θα χρειαστω απο οσους γνωριζουν και μπορουν να μας συμβουλεψουν ειναι για τις 8 ημερες που θα ειμαστε στην toscane πως να τις μοιρασουμε.

Ευχαριστω
 

Zames

Member
Μηνύματα
107
Likes
71
Επόμενο Ταξίδι
Νάξος
Ταξίδι-Όνειρο
Παρίσι-Άμστερνταμ-Ιαπωνία
Καλησπερα σε ολους!!

Μετα απο ολες τις χρησιμες πληροφοριες σας και μετα απο λογικες σκεψεις το γαμηλιο ταξιδι μας θα πραγματοποιηθει τελικα στην πανεμορφη - toscane - μεσω ρωμης .

Κλεισαμε αεροπορικα εισιτηρια για ρωμη (leonardo da vinci) 15/6 παραλαμβανουμε αυτοκινητο και ξεκιναμε το road trip για την toscane εως και 22/6.
Μενουμε 1 ημερα ρωμη 23/6 (εχουμε ξαναπαει για 5 ημερες) και 24/6 πρωι αναχωρηση για αθηνα.

Αυτο που θα χρειαστω απο οσους γνωριζουν και μπορουν να μας συμβουλεψουν ειναι για τις 8 ημερες που θα ειμαστε στην toscane πως να τις μοιρασουμε.

Ευχαριστω
Καλως ηρθες στο Travelstories και βιος ανθοσπαρτος...

Χαζο λιγακι κατα την γνωμη μου που εκλεισες αεροπορικα για Ρωμη. Επρεπε να το ψαξεις για Φλωρεντια. Βρηκα τις ημερομηνιες που θες με 460 € τα δυο ατομα. Εκτος αν πηγες με καποια Low-cost εταιρια στη Ρωμη (πχ Ryanair , Vueling ) και δεν θες να ξοδεψεις τα λεφτα σου στα αεροπορικα.

Η Φλωρεντία (απο Αρέτσο) θελω να πιστευω πως ειναι must-see απο ολους τους χρηστες του site! Εκει ξοδεψε 2 μερες για να δεις τα βασικα και μετα κανε εναν ωραιοτατο κυκλο! Απο εκει πας Πράτο, Λούκα, Σετσίνα, Σαν Τζιμιάνο, Σιενα! Επειτα γυρνας στη Ρώμη για να επιστρεψεις σπιτι σου!

Διαν/σεις κανε στην Ρώμη-Φλωρεντία-Λούκα-Σετσινα-Σιενα

1η μέρα: Αθήνα - Ρώμη
2η μέρα: Ρώμη - Αρέτσο - Φλωρεντία
3η μέρα: Φλωρεντία
4η μέρα: Φλωρεντία - Πράτο - Λούκα
5η μέρα: Λούκα
6η μέρα: Λούκα - Πίζα - Σετσίνα
7η μέρα: Σετσίνα - Σαν Τζιμιάνο - Σιένα
8η μέρα: Σιένα - Ρώμη - Αθήνα

Καλυτερα ομως ρωτα και αλλους πιο εμπειρους απο εμενα ή καποιον που εχει κανει προσφατα τουτο ή παρομοιο ταξιδι, για ενα καλυτερο πλανο!

Νοικιασε ενα Fiat (Punto, Panda ή 500) ή οποιο αμαξι θες που να καιει λιγη βενζινη...
rentalcars.com
discovertuscany.com/tuscany-car-rental
tuscany.economycarrentals.com.
Μερικα sites για αμαξι.

Καλο ταξιδι και καλη οργανωση!

ΥΓ. Αν θες μην ακολουθας το προγραμμα κατα γραμμα! Υπαρχουν εκατονταδες μαγευτικα χωρια στην Τοσκανη που μπορεις να δεις.
 

elenikar

Member
Μηνύματα
26
Likes
27
Ταξίδι-Όνειρο
NEA YOPKH
καλησπέρα κι από εμένα!
αποφασίσαμε να επιλέξουμε ένα road trip για γαμήλιο ταξίδι μιας και είναι κατάλληλη ευκαιρία για να λείψουμε τόσες ημέρες απο τη δουλειά.. θα μεταβούμε στην ανκόνα με καράβι έχοντας φυσικά μαζί αυτοκίνητο και τελικός προορισμός θα είναι cote d' azur, Marseiille και τέλος Montpellier. Δυσκολέυομαι στην οργάνωση σε σχέση με την ιεράρχηση των πόλεων που θα μείνουμε κυρίως στην Ιταλία. Θα θέλαμε να πάμε Φλωρεντία-Περούτζα-Πίζα- Μιλάνο-Βενετία-Βερόνα- Τοσκάνη ...με ποια σειρά όμως προκειμένου να μην χάσουμε χρόνο; Μπορεί κάποιος να βοηθήσει με την διαδρομή; Στο μυαλό μου έιχα για 15 ημέρες αλλά θα μπορούσε ίσως να παραταθεί το χρονικό διάστημα του ταξιδιού..
Σας ευχαριστώ πολυ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.408
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom