Ηνωμένο Βασίλειο Φιλοξενία ή Ξενάγηση, ή παρέα στο κέντρο του Λονδίνου

El_mim

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα παιδιά!
Γνωρίζω ότι υπάρχουν ήδη πολλά νήματα για το Λονδίνο, αλλά επειδή δεν βρήκα κάποιο σχετικό θέμα που να μου λύνουν τις απορίες μου, αποφάσισα να ανοίξω νέο θέμα.

Επρόκειτο να οργανώσω ένα ταξίδι στο Λονδίνο στις ημερομηνίες 15-19 Σεπτεμβρίου, επειδή είμαι καλεσμένη σε μια έκθεση φωτογραφίας (θα συμμετέχει μια φωτογραφία μου). Έχω ήδη βρει διαμονή σε κοιτώνα, ενημερώθηκα για την travelcard, βρήκα το επίσημο σάιτ για οδηγίες μετακινήσεων με τα ΜΜΜ, έμαθα στο περίπου τι είδους αξιοθέατα μπορώ να δω, αλλά το βασικότερο μου πρόβλημα είναι το γεγονός ότι δεν έχω ξαναπάει, δυσκολεύομαι στην αγγλική ομιλία (ενώ ξέρω να γράφω και να διαβάζω καλά τα αγγλικά), και δεν βρίσκω διαθέσιμο και έμπειρο άτομο να με οδηγήσει στην πόλη και να με συνοδεύσει στην έκθεση.

Πιστεύω θα έχει ενδιαφέρον να δημιουργηθεί μια ενότητα στο φόρουμ όπου οι μελλοντικοί ταξιδευτές να αναζητούν ομογενείς που είναι πρόθυμοι και διαθέσιμοι να τους κατατοπίζουν :)

Αλήθεια, υπάρχει κάποιος διαθέσιμος που θα βρίσκεται στο Λονδίνο σε εκείνες τις ημερομηνίες (πιο πολύ με ενδιαφέρει στις 17/9 που γίνεται η έναρξη της έκθεσης);
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Στο μεταξύ μήπως να κοίταζες εδώ για κανέναν ΄Ελληνα ή Κύπριο;

https://www.couchsurfing.com/

Δεν είναι μόνον για φιλοξενία,μπορεί κάποιος να σε συνοδεύσει σε βόλτα κτλ.
 

El_mim

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Στο μεταξύ μήπως να κοίταζες εδώ για κανέναν ΄Ελληνα ή Κύπριο;

https://www.couchsurfing.com/

Δεν είναι μόνον για φιλοξενία,μπορεί κάποιος να σε συνοδεύσει σε βόλτα κτλ.
@fotast, παραδόξως, αυτό κοιτάω τώρα! Ακόμα το ψάχνω το σάιτ μέχρι να κατανοήσω τη λειτουργία του... Ευχαριστώ για την συμβουλή :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom