Ειμαι καινουρια εδω..κ θελω να παω στη Ρωμη..

magic feeling

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Καλησπέρα παιδιά!! Βασικά χρειαζομαι άμεσα την βοηθεια σας!!!!!! So please helpppppppp!!! Φεύγω για Ρωμη 16 του μηνός για τρια βράδια...θα ηθελα την γνωμη σας για αυτα τα δυο δωματια...εχω μπερδευτεί.Δεν ξερω ποιο θα ητανε καλύτερο ειλικρινα!!
http://www.booking.com/hotel/it/aran-mantegna.el.html?aid=397622;label=gog235jc-index-el-XX-XX-unspec-gr-com-L:el-O:unk-B:unk-N:XX-S:bo-U:c;sid=4b74e74e45df15e87d1261db04c3c84f;dcid=4;no_rooms=1;req_adults=2;req_children=0&;checkin=2015-10-16;checkout=2015-10-19;atlas_src=hp_iw_title
και το αλλο που βρηκα ειναι αυτο..http://www.booking.com/hotel/it/blu...87c3793da67809ed6d64c7aaX1;type=total;ucfs=1&
 

ulini

Member
Μηνύματα
57
Likes
20

Διακρίνω έναν πανικό. Παίζει ρόλο τι θες. Το Barcelo Aran Mantegna έχει πολλά σχόλια στο booking αλλά δεν ξέρω αν θα το διάλεγα λόγω περιοχής. Δεν είναι κοντά σε μετρό , βέβαια λέει ότι προσφέρει μετακίνηση στο κέντρο.το Blue Suite Vatican δεν έχει πολλά σχόλια στο booking , είναι μεν στην περιοχή του Βατικανού (όχι κέντρο) αλλά πολύ κοντά σε μετρό.
 

magic feeling

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Διακρίνω έναν πανικό. Παίζει ρόλο τι θες. Το Barcelo Aran Mantegna έχει πολλά σχόλια στο booking αλλά δεν ξέρω αν θα το διάλεγα λόγω περιοχής. Δεν είναι κοντά σε μετρό , βέβαια λέει ότι προσφέρει μετακίνηση στο κέντρο.το Blue Suite Vatican δεν έχει πολλά σχόλια στο booking , είναι μεν στην περιοχή του Βατικανού (όχι κέντρο) αλλά πολύ κοντά σε μετρό.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!!! Βασικα εχω πανικοβληθεί γιατί δεν ξέρω τι θα ήτανε καλύτερο....αν επιλέξω αυτο που είναι λίγο μακριά απο το κέντρο
Διακρίνω έναν πανικό. Παίζει ρόλο τι θες. Το Barcelo Aran Mantegna έχει πολλά σχόλια στο booking αλλά δεν ξέρω αν θα το διάλεγα λόγω περιοχής. Δεν είναι κοντά σε μετρό , βέβαια λέει ότι προσφέρει μετακίνηση στο κέντρο.το Blue Suite Vatican δεν έχει πολλά σχόλια στο booking , είναι μεν στην περιοχή του Βατικανού (όχι κέντρο) αλλά πολύ κοντά σε μετρό.
Καλησπέρα!! Σε ευχαριστώ γαι την απάντηση σου!! Βασικά ναι εχω πανικοβληθεί γιατι δεν ξέρω τι θα ήτανε καλύτερο....αν επιλέξω αυτο που είναι λίγο μακριά απο το κέντρο θεωρείς πως θα δυσκολευτώ πολύ οσο αφορά τις μετακινήσεις μου?? Ειναι κατα την γνώμη σου πάρα πολύ μακριά ή είναι περιοχή που πάνω κάτω παλεύεται??
 

ulini

Member
Μηνύματα
57
Likes
20
Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!!! Βασικα εχω πανικοβληθεί γιατί δεν ξέρω τι θα ήτανε καλύτερο....αν επιλέξω αυτο που είναι λίγο μακριά απο το κέντρο

Καλησπέρα!! Σε ευχαριστώ γαι την απάντηση σου!! Βασικά ναι εχω πανικοβληθεί γιατι δεν ξέρω τι θα ήτανε καλύτερο....αν επιλέξω αυτο που είναι λίγο μακριά απο το κέντρο θεωρείς πως θα δυσκολευτώ πολύ οσο αφορά τις μετακινήσεις μου?? Ειναι κατα την γνώμη σου πάρα πολύ μακριά ή είναι περιοχή που πάνω κάτω παλεύεται??
Αφού θα πας για 3 μέρες θεωρώ ότι είναι καλό να είσαι κοντά σε μετρό. Αυτή την περιοχή δεν την ξέρω καθόλου, είναι σίγουρα μακριά από το κέντρο (και αυτό με το λεωφορείο του ξενοδοχείου δεν το εμπιστεύομαι) . Δες καλύτερα στη περιοχή Termini και στο Βατικανό .
 

magic feeling

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Αφού θα πας για 3 μέρες θεωρώ ότι είναι καλό να είσαι κοντά σε μετρό. Αυτή την περιοχή δεν την ξέρω καθόλου, είναι σίγουρα μακριά από το κέντρο (και αυτό με το λεωφορείο του ξενοδοχείου δεν το εμπιστεύομαι) . Δες καλhttp://www.booking.com/hotel/it/eur...source=metatripad&utm_term=hotel-246843&ύτερα στη περιοχή Termini και στο Βατικανό .
Αυτο θεωρείς ότι είναι καλύτερο???
http://www.booking.com/hotel/it/eur...&utm_source=metatripad&utm_term=hotel-246843&
 

ulini

Member
Μηνύματα
57
Likes
20
Αυτο θεωρείς ότι είναι καλύτερο???
Αν διαβάσεις τις ιστορίες για Ρώμη στο forum θα δεις ότι οι περισσότεροι προτείνουν Termini σαν περιοχή (και για οικονομικούς λόγους και από άποψη τοποθεσίας αφού τα πιο κεντρικά ξενοδοχεία είναι πολύ ακριβά). Σαν δεύτερη επιλογή θα κοιτούσα στην περιοχή του Βατικανού .Ελπίζω να σου απαντήσει και κανείς άλλος για να έχεις και μια άλλη άποψη.
 

magic feeling

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Αν διαβάσεις τις ιστορίες για Ρώμη στο forum θα δεις ότι οι περισσότεροι προτείνουν Termini σαν περιοχή (και για οικονομικούς λόγους και από άποψη τοποθεσίας αφού τα πιο κεντρικά ξενοδοχεία είναι πολύ ακριβά). Σαν δεύτερη επιλογή θα κοιτούσα στην περιοχή του Βατικανού .Ελπίζω να σου απαντήσει και κανείς άλλος για να έχεις και μια άλλη άποψη.
Αν μείνω στην περιοχή του Βατικανού μπορώ περπατώντας να φτάσω ως το κέντρο με τα αξιοθέατα?
 

ulini

Member
Μηνύματα
57
Likes
20
Αν μείνω στην περιοχή του Βατικανού μπορώ περπατώντας να φτάσω ως το κέντρο με τα αξιοθέατα?
θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις μετρό ή τραμ αλλά για μερικές στάσεις. Θα περπατήσεις πολύ στη Ρώμη οπότε είναι καλό να έχεις την επιλογή του μετρό όταν θες να γυρίσεις στο ξενοδοχείο.
 

magic feeling

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις μετρό ή τραμ αλλά για μερικές στάσεις. Θα περπατήσεις πολύ στη Ρώμη οπότε είναι καλό να έχεις την επιλογή του μετρό όταν θες να γυρίσεις στο ξενοδοχείο.
Συγνωμη σε εχω ζαλίσει το καταλαβαίνω...απλα αν δεν ξέρεις πως είναι μια πόλη και ιδίως σαν την Ρώμη που φαντάζομαι κάθε γωνιά της είναι και ένας θυσαυρός θελεις οτι καλύτερο μέσα σε αυτες τις τρείς μέρες..
Γνωρίζεις μήπως τα λεωφορεία και γενικά οι συγκοινωνίες μέχρι τι ώρα λειτουργούνε το βράδυ??
 

ulini

Member
Μηνύματα
57
Likes
20
Συγνωμη σε εχω ζαλίσει το καταλαβαίνω...απλα αν δεν ξέρεις πως είναι μια πόλη και ιδίως σαν την Ρώμη που φαντάζομαι κάθε γωνιά της είναι και ένας θυσαυρός θελεις οτι καλύτερο μέσα σε αυτες τις τρείς μέρες..
Γνωρίζεις μήπως τα λεωφορεία και γενικά οι συγκοινωνίες μέχρι τι ώρα λειτουργούνε το βράδυ??
Σου προτείνω να διαβάσεις τα πάντα που θα βρεις για Ρώμη στο forum. Τα παιδιά έχουν δώσει πληροφορίες για τα πάντα (μετακινήσεις , φαγητό, αξιοθέατα) . Χωρίς να είμαι σίγουρη το μετρό λειτουργεί από τις 5:30 π.μ. μέχρι τις 23:30 κάθε μέρα (μέχρι τις 0:30 π.μ. το Σάββατο).
 

magic feeling

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Σου προτείνω να διαβάσεις τα πάντα που θα βρεις για Ρώμη στο forum. Τα παιδιά έχουν δώσει πληροφορίες για τα πάντα (μετακινήσεις , φαγητό, αξιοθέατα) . Χωρίς να είμαι σίγουρη το μετρό λειτουργεί από τις 5:30 π.μ. μέχρι τις 23:30 κάθε μέρα (μέχρι τις 0:30 π.μ. το Σάββατο).
Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου ειλικρινά!! Θα μπώ να κοιτάξω!!!
 

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη

Kαλησπέρα magic feeling!

Κατά την άποψη μου, καλύτερη επίλογη με διαφορά είναι το δεύτερο. Ωραία η περιοχή, βολική η στάση του μετρό, ενώ μπορείς κάλλιστα και να πηγαίνεις με τα πόδια βόλτες στο κέντρο αφού τα Ισπανικά Σκαλιά κλπ είναι σε πολύ κοντινή απόσταση. Μεγάλο πράγμα η στάση του μετρό (δε θα σέρνεις τις βαλίτσες στους δρόμους επί ώρα), μεγάλο πράγμα να είναι σε απόσταση αναπνοής από τα σημεία αιχμής. Και τα σχόλια και οι φώτος είναι μια χαρά!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.414
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom