Ιαπωνία Βοήθεια για ταξίδι στην Ιαπωνία.

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
@jimp ευχαριστώ αλλά γιατί σαν να θυμάμαι ξανακαναμε την ιδια κουβεντα περσι που ρωτουσα παλι?!από θεσνικη πρεπει να πεταξω κ ότι βρηκα είναι μονο Aeroflot απαπαπαπα και Turkish!
Σου κάνει από Αθήνα Turkish με 390 ευρώ και μέσα στην περίοδο του πάσχα; Τσέκαρε εδώ https://www.expedia.co.jp
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
γιατι δε βρισκω τετοιες τιμες;
αχ βαλτε ενα χερακι εδω και 35 ωρες δεν εχω κλεισει ταξιδι κ εχω μαραζωσει ψυχολογικα :cry::haha:
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Αν θες να δεις ανθισμένες κερασιές, νομίζω είναι λίγο νωρίς να κλείσεις από τώρα. Ούτε οι Ιάπωνες ξέρουν σίγουρα αν θα είναι μέσα Μάρτη ή αρχές Απρίλη. Περίμενε λίγο ακόμα...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
γιατι δε βρισκω τετοιες τιμες;
αχ βαλτε ενα χερακι εδω και 35 ωρες δεν εχω κλεισει ταξιδι κ εχω μαραζωσει ψυχολογικα :cry::haha:
Έψαξες για να τις βρεις; Βάλε athens-tokyo 27 απριλίου και επιστροφή 7 μαιου. Και από θεσσαλονίκη έχει τις ίδιες σχεδόν τιμές https://www.expedia.co.jp/Flights-S...y&origref=www.expedia.co.jp/Flight-Search-All
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
εψαξα για την περιοδο των κερασιων, για πασχα εχω ηδη κλεισει!
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Τελικα ναι Ιαπωνια για φθινοπωρινα χρωματα!
ερωτησεις για να φτιαχτει προγραμμα:
σε ποια περιοχη να ψαχτω για διαμονη;
το phrasebook θα κανει δουλεια?
το japan pass απο που θα το παρω;η επισημη σελιδα ποια ειναι;δεν την τσακωσα ακομη!
σε 8 μερες τι κατανομη θα κανατε;δεν ενδιαφερομαι για ναγκασακι χιροσιμα.ψαχνω το παραδοσιακο στοιχειο και οχι τη συγχρονη αρχιτεκτονικη οποτε μαξ 2 μερες στο τοκυο σκεφτομαι.
ευχαριστω οποιον εχει το κεφι να με καθοδηγησει!
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Χωρίς δεύτερη σκέψη κλείσε στο Tokyu Stay Ikebukuro . Δεν είναι απλά καθαρό. Το γλύφουν, το αποστειρώνουν, δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω. Τα δωμάτια μέσα έχουν μέχρι και πλυντήριο και σου δίνουν δωρεάν απορρυπαντικό για να πλύνεις τα ρούχα σου. Η περιοχή Ikebukuro είναι πολύ βολική, δίπλα στη γραμμή Yamanote που σε πάει παντού στο Τοκιο.

Μην βιαστείς να απορρίψεις το Τόκιο. Να κάτσεις παραπάνω. Έχει και ωραία μέρη για μονοήμερες ή διήμερες εκδρομές. Και φυσικά να πας Κυότο. Δες και το ρεπόρτ μου για να μπεις στο κλίμα...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Χωρίς δεύτερη σκέψη κλείσε στο Tokyu Stay Ikebukuro . Δεν είναι απλά καθαρό. Το γλύφουν, το αποστειρώνουν, δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω. Τα δωμάτια μέσα έχουν μέχρι και πλυντήριο και σου δίνουν δωρεάν απορρυπαντικό για να πλύνεις τα ρούχα σου. Η περιοχή Ikebukuro είναι πολύ βολική, δίπλα στη γραμμή Yamanote που σε πάει παντού στο Τοκιο.

Μην βιαστείς να απορρίψεις το Τόκιο. Να κάτσεις παραπάνω. Έχει και ωραία μέρη για μονοήμερες ή διήμερες εκδρομές. Και φυσικά να πας Κυότο. Δες και το ρεπόρτ μου για να μπεις στο κλίμα...
ευχαριστω ναι το πρωι διαβαζα την ιστορια σου και αμεσως εψαξα το ξενοδοχειο αυτο μιας κ μιλουσες με παθος.Δεν ειναι διαθεσιμο ισως ειναι πολυ νωρις ή πολυ αργα δεν ξερω!
το westminster (για να μιλησουμε με λονδρεζικους ορους ωστε να προσανατολιστω :D) του τοκυο που βρισκεται;
κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι η φιλη μου εκει και θα με γυρισει στο τοκυο αλλα θελω να κλεισω απο πριν οτι μπορω!
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
το westminster (για να μιλησουμε με λονδρεζικους ορους ωστε να προσανατολιστω :D) του τοκυο που βρισκεται;
Το κέντρο εννοείς; Έχει πολλά! χαχαχαχαχαχα!!! Το ας πούμε "παλιό" κέντρο είναι κοντά στον σιδηροδρομικό σταθμό του Τόκυο με το αυτοκρατορικό παλάτι στα δυτικά και τον εμπορικό δρόμο Γκινζα στα νότια. Τις τελευταίες 3 δεκαετίες, οι περιοχές Shibuya και Shinjuku στα δυτικά είναι τα νέα κέντρα του Τόκιο με πολλή ενέργεια, παλμό και ζωή.

Δεν ειναι διαθεσιμο ισως ειναι πολυ νωρις ή πολυ αργα δεν ξερω!
Είναι νωρίς. Μέχρι Ιούλιο δίνει...
 
Last edited by a moderator:

ragou

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
@Yorgos , να ξέρεις οτι σε έχω σταμπάρει και θα έχω ερωτήσεις για τον επόμενο προορισμό.
Είσαι απο τους λίγους που δεν ενθουσιάζεσαι με τα κλασσικά και ψάχνεις κάτι παραπάνω ακόμα και σε χιλιομασημένους προορισμούς.
Γεια σας!!!!!!!! Τελικα εσεις που ταξιδεψατε στο Τόκιο τι προτείνεται να δουμε;;;το ταξιδακι μας θα ειναι στα μεσα Μαίου.οποίος μπορεί να με βοηθήσει παρακαλώ! !!!!!
 

Alex chocolate

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα, την άλλη Παρασκευή θα πάω Ιαπωνία (Τόκυο) για 8 μέρες. Τη προτείνετε να επισκεφτώ
και σε ποιες περιοχές αξίζει να μείνω.

Θα αγοράσω την JR Rail Pass για 7 μέρες ώστε να μπορώ να μετακινηθώ σε αρκετά σημεία.

Εκτός από ιστορικά σημεία θα μου άρεσε πολύ να επισκεφτώ και την φύση της Ιαπωνίας.
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Τόκιο και Κυότο. Δεν έχεις και πολλά περιθώρια. Το κάστρο Himeji κοντά σχετικά στο Κυότο αξίζει!!! Εγώ δυστυχώς δεν το είδα γιατί ήταν σε φάση ανακαίνισης. :( Δες το και πες μας πώς ήταν!!!
Αν βαρεθείς το Τόκυο (που δεν νομίζω) πήγαινε στο Nikko που έχει ωραία φύση και ναούς.
Καλησπέρα, την άλλη Παρασκευή θα πάω Ιαπωνία (Τόκυο) για 8 μέρες. Τη προτείνετε να επισκεφτώ
και σε ποιες περιοχές αξίζει να μείνω.

Θα αγοράσω την JR Rail Pass για 7 μέρες ώστε να μπορώ να μετακινηθώ σε αρκετά σημεία.

Εκτός από ιστορικά σημεία θα μου άρεσε πολύ να επισκεφτώ και την φύση της Ιαπωνίας.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.755
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom