Γερμανία Πρόγραμμα για Βερολίνο

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.911
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Πρώτη μέρα φτάνουμε Δευτέρα απόγευμα. Μένουμε στην Alexanderplatz.
πύργος τηλεόρασης
βόλτα στην unter den Linden
πύλη Βραδεμβούργου by night
επιστροφή στο ξενοδοχείο και δείπνο στο 12 Apostel
Περάστε μια βόλτα και από την Gendarmenmarkt, (ίσως η ομορφότερη πλατεία του Βερολίνου.)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Το Kunsthaus Tacheles,είχα ακούσει ότι το είχαν κλείσει...τώρα είναι ανοιχτό;...Αν δεν πάτε εκεί,σίγουρα μπορεις να πας Potsdamer Platz.
Την τέταρτη μέρα,αυτά που έχεις βάλει,θέλουν λίγο χρόνο και μπορείς να δείς την east side gallery.
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Για πρωινο θα σου προτεινα και τα backwerk ειναι κατω απο τον σταθμο απεναντι ακριβως απο τον πυργο στην alexplatz δλδ απο πισω.
Ειναι φουρνος με ποικιλια να φατε εχουν και καφε ειναι οικονομικα εμεις εκει τρωγαμε καθε πρωι και πιναμε καφε αφου δεν ειχαμε πρωινο στο ξενοδοχειο.
Εχει τραπεζακια να καθισετε .
Ειναι αρκετα οικονομικο εχει ποικιλια και μπορεις να παρεις οτι θες μαζι σου για την ημερα σας .
http://www.back-werk.de/sortiment-der-sb-baeckerei.html
Ειναι πολυ ευκολο να το βρεις.
Επειδη ειμαι γεννημα θρεμμα γερμανιας αγαπω πολυ τους φουρνους τους .
Να δοκιμασετε τις μπερλινες τους-Berliner (τα δικα μας ντονατ δλδ )με μαρμελαδα.

Στον πυργο οταν ειχαμε παει εμεις ειχε πολυ κοσμο και κοψαμε εισητηριο αλλα η σειρα μας ηταν μετα απο 3 ωρες να ανεβουμε , βραδυ ειχαμε ανεβει .
Προσεξε λιγο τι κοσμο θα εχει εαν θα ανεβειτε σκ (μπορει βεβαια κ να μην εχει πολυ κ να ανεβειτε αμεσως ).

Θα συμφωνησω με τον κυριακο εαν σε παιρνει ο χρονος μια βολτα απο Kurfürstendamm.

Το Βερολινο γενικα ειναι πανεμορφο οσο και να πας δεν το χορταινεις, εγω ειχα προσθεσει αλλη μια μερα διανυκτέρευση μετα κ αλλαξα και τα εισητήρια τρενων που ειχα για να παω στους δικους μου σε αλλο μερος της Γερμανιας .
 
Last edited:

euapap

Member
Μηνύματα
99
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Βιετνάμ, Ιράν
το mogg είναι ένα 20άλεπτο περπάτημα από το ξενοδοχείο, που μου είναι μια χαρά, και θα ήθελα να δοκιμάσω αυτό το εβραϊκό παστράμι και ας είναι πρωί πρωί, και ας έχει 12 ευρώ το σαντουιτς!!

Να το καινούργιο μου itinerary τα έβαλα όλα εκτός από το φούρνο που μου είπε o/η amazon που δε βρισκω διεύθυνση οποτε θα το θυμάμαι. Εβγαλα και το kunsthaus
http://www.visitacity.com/itineraries-user?id=739ac0b9-da69-4eff-911e-11d8678c6ca0&day=1
 
Last edited by a moderator:

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Backwerk Alexanderplatz Berlin
Dircksenstr. 2
+49 30 20089075

:)

Στο Kadewe θα σου προτεινα να τσιμπησετε κατι εχει υπεροχο φαγητο .
Και φυσικα να δοκιμασετε τουρκικο ντονα ,κανουν απιστευτο στην Γερμανια,αρκει να πετυχεις το μαγαζι .(μεσα στο alexa εμπορικο στην alexplatz ειχε ωραιο και πεντακαθαρο μαγαζι )
Θα μου πεις να μπω στο εμπορικο για να φαω? Κι ομως εμεις πηγαμε 2 φορες κ η μια ηταν μονο για το τουρκικο .Ο αντρας μ οπου εβλεπε τουρκικο ηθελε να δοκιμασει κ μολις ειδα αυτο τοσο καθαρο του λεω εδω εισαι βουρ :D


Εισαι βλεπω των γευσεων γενικοτερα και η Γερμανια εχουν καλο φαγητο εκτος απο το δικο τους και αλλων εθνικοτητων γι αυτο μου αρεσει τοσο .

Σου προτεινανε και ενα μαγαζι παραπανω που ειχαμε περασει και εμεις κ ηταν πολυ ωραιο στην nikolaiviertel ειναι πολυ ομορφη περιοχη ολα αυτα ειναι κοντα στο ξενοδοχειο οσο θα εισαι στην γυρα ολη μερα θα βρισκεις ενοειται Βερολινο εισαι αυτα ειναι για οταν γυριζεις στο ξενοδοχειο και θελεις κατι εκει κοντα :)
 
Last edited:

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
μα πως συμπέρανες ότι είμαι του φαγητού :) χαχαχα
Αααααα δεν φταιω εγω εσυ ρωτησες για φαγητα..χαχαχα:D
Να πουμε και τπτ αλλο γιατι λιγο η συζητηση λιγο η εγκυμοσυνη ονειρευομαι τα παραπανω..χαχαχα:haha:
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Εχω βάλει δύο εστιατόρια για την ίδια μέρα μη με παρεξηγείτε
http://www.visitacity.com/itineraries-user?id=739ac0b9-da69-4eff-911e-11d8678c6ca0&day=1
θα παίξει ή το ένα ή το άλλο
Εγκυούλα αμαζόνα μη διαβάσεις :)

Πολυ ωραία η εφαρμογή αυτην που χρησιμοποιείς δεν την ήξερα .
Ενα μουσείο που ειναι καλο και για τα εκθέματα αλλα και απο Αρχιτεκτονικής άποψης ειναι αυτό (εαν έχεις χρόνο )
http://www.jmberlin.de/main/EN/00-Visitor-Information/00-visitorinformation.php
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
τι ωραιο αυτο με το προγραμμα lovetravel!!!! πολυ χρησιμο link! παντα αγχωνομουν για τους χρονους στα αξιοθεατα. Θα το κλεψω σε καποιο βαθμο γιατι ο χρονος της προετοιμασιασς μου ειναι λιγος!!!
Παντως βρισκω το το park inn τον Ιουλιο 62 ευρω μονο (αν ενδιαφερεται κανεις ...)!!!! με δωρεαν ακυρωση κιολας!
 

euapap

Member
Μηνύματα
99
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Βιετνάμ, Ιράν
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom