Γερμανία Μόναχο για πρώτη φορά

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.915
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Πολύ ωραίες φωτογραφίες....
Σου άλλαξε,το πρόγραμμα το χιόνι;
Πήγαμε χωρίς πρόγραμμα γιατί έχουμε πάει πολλές φορές στο Μόναχο.
Χαλαρές βόλτες, (τα πεζοδρόμια, οι πλατείες και οι δρόμοι ήταν καθαροί), επισκέψεις σε κάποιους γνωστούς μας και αρκετές μπίρες και βουρστ.
Το πρόβλημα δεν ήταν το χιόνι, αλλά το κρύο όταν σταμάτησε να χιονίζει.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Τρεις μερουλες στο Μοναχο και μόνη...υποθετω οτι ειδα τα πάντα..λεω εγω τωρα γιατι δεν εχει ανεβάσει ο @giannismits ταξιδιωτικο απο Μοναχο ακόμη... ;) . Μιας και δεν ειχα κανενα να κουβαλω μαζι μου ολη την ωρα γυρναγα σε δρομους, στενα, πλατειες και γειτονιες....με μικρα διαλειματα για κανα καφε γλυκο κ μπυρα με υπεροχα καθε φορα σνακς...την 2 μερα επειδη εβρεχε πηρα και το hopon οποτε πηγα νομιζω και σε ολα τα τουριστικα σημεια .Η πληροφορια που θα ηθελα να δωσω ειναι οτι αυριο πηγαίνω Νυρεμβεργη με www.megabus.com με μονο 3,5 ευρώ με επιστροφή! Με την ιδια εταιρεια εχω ταξιδεψει Αγγλια κ Ιταλια και εχω μεχρι τωρα καλες εντυπωσεις.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Αμέ.
S-Bahn S2 για Νταχάου, και μετά λεωφορείο 724 ή 726. Στάση KZ-Gedenkstätte

Ή με ποδηλάτο. Αρκετά εύκολος ο δρόμος για να φτάσεςι.
 

kostão

Member
Μηνύματα
46
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσία-Καταλονία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Άιρες-Σαλβαντόρ-
Καλησπέρα, θα πάω την Παρασκευή Μόναχο και σκέφτομαι να νοικιάσω αυτοκίνητο από το αεροδρόμιο για να κάνω και τις εκδρομές μου. Μόλις άρχισα να ψάχνω πληροφορίες είδα ότι το ξενοδοχείο μας είναι στη λεγόμενη πράσινη ζώνη κυκλοφορίας οχημάτων και χρειάζεται να έχεις ένα πράσινο αυτοκόλλητο, ξέρει κανείς τα ενοικιαζόμενα αυτοκίνητα αν πληρούν αυτομάτως αυτά τα κριτήρια ή πρέπει να το ρωτήσω;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Kάτα 99% τα ενοικιαζόμενα αυτοκίνητα το έχουν.
Άμα θες πάση θυσία να τους ρωτίσεις, αν έχουν umweltplakette.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.440
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom