Aquitane - Midi Pyrenees

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.760
Το Μπορντω-Χιρόνα ίσως να τρομάζει όπως ακούγεται αλλά απ την Τουλουζη η αποσταση ειναι 2 ωρες περιπου και δεν σκοπευω να κανω καποια σταση,
Βάλε και κανένα δίωρο στα σύνορα με τους ελέγχους που γίνονται.
Επέτρεψε μου ότι η διαδρομή δεν είναι δυο ώρες.Είναι 300 χιλ και το όριο στην Γαλλία είναι 130,στην Ισπανία 120.Μην σου περάσει από το μυαλό να το ξεπεράσεις εκτός αν σ'αρέσουν τα φιρμάνια που θα σου έρθουν.
 

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Βάλε και κανένα δίωρο στα σύνορα με τους ελέγχους που γίνονται.
Επέτρεψε μου ότι η διαδρομή δεν είναι δυο ώρες.Είναι 300 χιλ και το όριο στην Γαλλία είναι 130,στην Ισπανία 120.Μην σου περάσει από το μυαλό να το ξεπεράσεις εκτός αν σ'αρέσουν τα φιρμάνια που θα σου έρθουν.
Ααα σ αυτο με τους ελεγχους για γινε λιγο πιο σαφης!!! Δεν ειναι οπως στην υπολοιπη Ευρωπη που τα περνας ετσι? Εχει κανονικα ελεγχο οπως πχ Ελλαδα-Βουλγαρια?

Βάλε και κανένα δίωρο στα σύνορα με τους ελέγχους που γίνονται.
Επέτρεψε μου ότι η διαδρομή δεν είναι δυο ώρες.Είναι 300 χιλ και το όριο στην Γαλλία είναι 130,στην Ισπανία 120.Μην σου περάσει από το μυαλό να το ξεπεράσεις εκτός αν σ'αρέσουν τα φιρμάνια που θα σου έρθουν.
Βασικά γράψε λάθος.....Το αμάξι θα το αφήσω Perpignan και θα περασω τα συνορα με τρένο,οπότε νομιζω δεν με πιανει!!! Η δυνατοτητα να το αφησω Χιρονα ειναι κατα 900 ευρω ακριβοτερη (δεν ξερω ακριβως το λογο),,,οποτε θα το αφησω Perpignan και θα παρω το τρενο για Χιρονα που κανει 40 λεπτα και κοστιχει γυρω στο 20ευρω!! Λέγοντας 2 ώρες εννοουσα το Perpignan και οχι τη Χιρόνα!! ;)
 
Last edited by a moderator:

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.760
Ααα σ αυτο με τους ελεγχους για γινε λιγο πιο σαφης!!! Δεν ειναι οπως στην υπολοιπη Ευρωπη που τα περνας ετσι? Εχει κανονικα ελεγχο οπως πχ Ελλαδα-Βουλγαρια?
Λόγω των τρομοκρατικών γεγονότων η Γαλλία έχει προσωρινά αναστείλει την
συνθήκη Σέγκεν κάνοντας ελέγχους στα σύνορα της.Τουλάχιστον αυτά με την Ισπανία,για τα άλλα δεν ξέρω.Φάγαμε κανένα δίωρο.
 

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλημέρα!! επειδή ο καιρός πλησιάζει υπάρχουν μήπως και άλλες ιστορίες για τη γύρω περιοχή? Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!! Οποιαδηποτε πληροφορία καλοδεχούμενη!!!
 

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλημέρα σας,

Έχει 2-3 μέρες που επέστρεψα και ακόμα δεν μπορώ να συνέλθω από τις τόσο όμορφες εικόνες που με "γέμισαν"!!! Γενικά θέλω να προτείνω την περιοχή σε όλους τους λάτρεις της φύσης!! Το πρόγραμμα που τελικά διαμόρφωσα,βγήκε και με το παραπάνω τελικά!!!Τα χωριά είναι τόσο μικρά που με ένα 2ωρο στο καθένα σε περίοδο που ο τουρισμός δεν ειναι στο "top" του ειναι ιδανικό πιστεύω!!!
Για την ιστορία επισκέφθηκα τα Bordeaux,Beynac et Cazenac,La Roque Gazeac,Sarlata la Caneda,Rocamadour,Saint Cirq Lapopie,Cordes-sur Ciel,Gaillac,Toulouse,Carcassonne και Girona!!
Καλημέρα σε όλη την ταξιδιωτική παρέα
 

Attachments

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καλώς όρισες, περιμένουμε μια πιο εκτενέστερη περιγραφή με περισσότερες πληροφορίες και φωτογραφίες.
 

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
καλώς όρισες, περιμένουμε μια πιο εκτενέστερη περιγραφή με περισσότερες πληροφορίες και φωτογραφίες.
Θα προσπαθήσω με την πρώτη ευκαιρία φίλε μου!!! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.441
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom