Ηνωμένο Βασίλειο Ιταλία Καλοκαίρι Ιταλία ή Λονδίνο;;

Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
καλησπέρα κι απο μένα
κι εγώ αύγουστο θα πάω λονδίνο ,τι ρούχα δηλαδή να πάρω μαζί;
μπράβο κορίτσια να συναντηθούμε εκει πέρα όλες μαζί...
θα δείς τις προβλέψεις του καιρού πριν το ταξίδι,γιατί το Λονδίνο μερικές φορές είναι απρόβλεπτο μπορεί να "πετάξει"καμιά ξαφνική ζέστη όχι βέβαια τα 33αρια/ και 37άρια της Ελλάδος,αλλά συνήθως όπως είπα πιο πάνω να υπολογίζεις θερμοκρασίες ανοιξιάτικες μέχρι 23-26 βαθμούς το μεσημέρι με χαμηλές το πρωι και το βράδυ τόσο που να θέλει μπουφανάκι.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.131
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
μπρρρρ.....γιατί θέλεις να τιμωρήσεις τον εαυτό σου έτσι?
Ιταλία πήγαινε φυσικά κ αφού δεν θέλεις ζέστη χάραξε πορεία για λίμνες, ή val d' Aosta.
Λίμνες (ειδικά Garda) θα πας αν ΘΕΛΕΙΣ Ζέστη. Έχει τόση υγρασία το καλοκαίρι, που γίνεται της κολάσεως....

Επίσης, αν θες βουνό, η απάντηση είναι Dolomites & Cortina d' Ampezzo ή εναλλακτικά Bolzano, όχι Aosta.
 

Ameli

Member
Μηνύματα
71
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Κέρκυρα
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Μου φαίνεται μάλλον προς Λονδίνο τείνω 4 με 5 μέρες μια χαρά είναι. Δεν το διακινδυνεύω για Ιταλία θα μου βγει ξυνό με τη ζέστη. Ιδανικά θα ήταν Ελβετία μεριά αλλά δεν το σηκώνει το ταμείο μας.
 

Ameli

Member
Μηνύματα
71
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Κέρκυρα
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Δεν μπορώ να καταλήξω διαβάζω διαφορες ιστορίες και λέω αυτό θα κάνω μέχρι να βρω κάποια άλλη. Τώρα μου κόλλησε η Αυστρία.:shock:
Δεν ξέρω να δω τι θα πει και το αίσθημα (το οποίο έχω ζαλίσει με την ανακαλύψεις μου)
 
Μηνύματα
36
Likes
8
καλησπέρα κι απο μένα
κι εγώ αύγουστο θα πάω λονδίνο ,τι ρούχα δηλαδή να πάρω μαζί;
Δεν ξέρω πώς ήταν ο καιρός τότε που πήγες εγώ φεύγω σε δύο μέρες για Λονδίνο και είδα την πρόγνωση του καιρού που λέει ότι θα έχει την βροχουλα του σχεδόν κάθε μέρα
Όσον αφορά στα ρουχα δεν θα πάρω καλοκαιρινά αλλά για τα παπούτσια προβληματιζομαι.Τα αθλητικά ετσι και βραχουν πολύ δεν φοριούνται μετά Μου έχει τύχει στην Κοπεγχάγη να βρέχει 5 μέρες ασταμάτητα. Τόσο που αγόρασα γαλότσες Ηταν Ιούνιος
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom