Ιστοσελίδες προσφορών

Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Μην παίζεις με τον πόνο μου... αν είχα κλείσει θα βλέπατε τα πυροτεχνήματα.. Προς το παρόν δεν έχουμε κλείσει τίποτα απολύτως για το 2017, θα κινηθούμε αναλόγως των οικονομικών μας και των προσφορών του fly4free. Αλλά το σίγουρο είναι ότι η επόμενη φορά μας στην Ισλανδία θα συνδυαστεί σίγουρα με τη Γροιλανδία. :)
 

Amplified

Member
Μηνύματα
86
Likes
70
Επόμενο Ταξίδι
Δυτική ακτή ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Utopia Planitia
Μην παίζεις με τον πόνο μου... αν είχα κλείσει θα βλέπατε τα πυροτεχνήματα.. Προς το παρόν δεν έχουμε κλείσει τίποτα απολύτως για το 2017, θα κινηθούμε αναλόγως των οικονομικών μας και των προσφορών του fly4free. Αλλά το σίγουρο είναι ότι η επόμενη φορά μας στην Ισλανδία θα συνδυαστεί σίγουρα με τη Γροιλανδία. :)
Πόσες μέρες θα έλεγες χρειάζεται αυτό το ταξίδι ; Ο φθηνότερος τρόπος γενικά για ισλανδία είναι luton-rek με easyjet ?
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Πόσες μέρες θα έλεγες χρειάζεται αυτό το ταξίδι ; Ο φθηνότερος τρόπος γενικά για ισλανδία είναι luton-rek με easyjet ?
Και για τα δύο, και με σκοπό να δεις ολόκληρη την Ισλανδία, θες 3 εβδομάδες σίγουρα. Εγώ που έχω κατά νου τη βόρεια πλευρά και τα westfjords την επόμενη φορά στο νησί, θα αρκεστώ σε δύο εβδομάδες συνολική διάρκεια ταξιδιού, έτσι λέω τουλάχιστον. Αλλά έτσι κι αλλιώς τώρα δεν παίζει μία :haha:

Για να συμπληρώσω περί φθηνού αεροπορικού, ίσως βολέψει και η wow ή η AirBaltic, τσέκαρε τις επιλογές τους.
 
Last edited by a moderator:

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Και για τα δύο, και με σκοπό να δεις ολόκληρη την Ισλανδία, θες 3 εβδομάδες σίγουρα.
Επειδή είμαι γνωστή πλεονέκτρα, κατά τη γνώμη μου τρεις βδομάδες δεν αρκούν για να γυρίσεις ολόκληρη τη χώρα. Γιατί "ολόκληρη Ισλανδία" δεν νοείται μόνο περιμετρικά (Ring Road + West Fjords). "Ολόκληρη Ισλανδία" σημαίνει απαραιτήτως επίσκεψη στην ενδοχώρα, σημαίνει εγκάρσια διάσχιση περνώντας από την Askja, σημαίνει δυο μέρες (τουλάχιστον) στο Landmannalaugar, συν ένα πέρασμα από το Laki, συν μια επίσκεψη στο Hveravellir και το Kerlingarfjoll, και άλλα ακόμα που δεν θυμάμαι. Εμείς πήγαμε 25 μέρες + 3 στην ανατολική Γροιλανδία, και πάλι αφήσαμε κενά. Τι να λέμε τώρα, η χώρα δεν χορταίνεται με τίποτε!
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Επειδή είμαι γνωστή πλεονέκτρα, κατά τη γνώμη μου τρεις βδομάδες δεν αρκούν για να γυρίσεις ολόκληρη τη χώρα. Γιατί "ολόκληρη Ισλανδία" δεν νοείται μόνο περιμετρικά (Ring Road + West Fjords). "Ολόκληρη Ισλανδία" σημαίνει απαραιτήτως επίσκεψη στην ενδοχώρα, σημαίνει εγκάρσια διάσχιση περνώντας από την Askja, σημαίνει δυο μέρες (τουλάχιστον) στο Landmannalaugar, συν ένα πέρασμα από το Laki, συν μια επίσκεψη στο Hveravellir και το Kerlingarfjoll, και άλλα ακόμα που δεν θυμάμαι. Εμείς πήγαμε 25 μέρες + 3 στην ανατολική Γροιλανδία, και πάλι αφήσαμε κενά. Τι να λέμε τώρα, η χώρα δεν χορταίνεται με τίποτε!
Ισαβέλλα, εσείς πήγατε και στα βουνά Αλτάι και στην Παπούα, μιλάμε για το μέσο ταξιδιώτη τώρα :D

Και για να συμπληρώσω, κατά βάση η Ισαβέλλα έχει δίκιο... Η Ισλανδία είναι ΤΟ ταξίδι, δε χοτραίνεται και δεν εξαντλείται.. Οπότε διέθεσε άφοβα όσες μέρες αντέχεις, χεχε! :)
 
Last edited by a moderator:

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Βρε @KonstantinosAlyona ένας που ψάχνεται για Ισλανδία-Γροιλανδία δεν είναι μέσος ταξιδιώτης. Βρίσκεται ήδη χωμένος στα σκληρά, κι αν δεν είναι ακόμα, είναι φανερή η ροπή του προς αυτά. Ας τον βοηθήσουμε λοιπόν να πάρει για τα καλά τον χωρίς επιστροφή δρόμο στο ταξιδιοεθισμό. :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom