Ιστοσελίδες προσφορών

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Spring Airlines, και από τα 2 αεροδρόμια της Σανγκάης.
 

john_shadow86

Member
Μηνύματα
92
Likes
205
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Παιδιά και γω ψάχνω για Ιαπωνία οποτεδήποτε μέχρι αρχές Νοέμβρη. Σε ποια newsletter μου προτείνετε να γραφτώ?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Spring Airlines, και από τα 2 αεροδρόμια της Σανγκάης.
... η οποία, ωστόσο, δεν είναι και πολύ "low". Οι τιμές της είναι ανταγωνιστικές των "μεγάλων" (Air China, China Southern).
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Έχεις καμιά να προτείνεις ? Ψάχνω πτήσεις από Σανγκάη προς Ξι Αν και ίσως προς Χονγκ Κονγκ.
Δύσκολα... Είμαι "νέος" στην περιοχή και ψάχνομαι κι εγώ. Έχει και κάτι άλλες (π.χ. Air Hainan, δεν ξέρω αν είναι low cost αλλά κι αυτής οι τιμές στο συν-πλην 10% με τις άλλες είναι). Τα εσωτερικά αεροπορικά, αν εξαιρέσεις κάποιες mainstream διαδρομές (π.χ. Σαγκάη-Πεκίνο), τα βρίσκω αρκετά "τσιμπημένα".
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Δύσκολα... Είμαι "νέος" στην περιοχή και ψάχνομαι κι εγώ. Έχει και κάτι άλλες (π.χ. Air Hainan, δεν ξέρω αν είναι low cost αλλά κι αυτής οι τιμές στο συν-πλην 10% με τις άλλες είναι). Τα εσωτερικά αεροπορικά, αν εξαιρέσεις κάποιες mainstream διαδρομές (π.χ. Σαγκάη-Πεκίνο), τα βρίσκω αρκετά "τσιμπημένα".
Για Κίνα ψήνεσαι;;;;.... ω Θεε μου. Μην περιμένεις τιμές εσωτερικών πτήσεων σαν την Ινδία. Και μην περιμένεις γενικά τίποτα σαν την Ινδία...
Το ctrip που πόσταρε η Evi01 ήταν αυτό που χρησιμοποιήσαμε και για αεροπλάνα και για τραίνα
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Για Κίνα ψήνεσαι;;;;.... ω Θεε μου. Μην περιμένεις τιμές εσωτερικών πτήσεων σαν την Ινδία. Και μην περιμένεις γενικά τίποτα σαν την Ινδία...
Το ctrip που πόσταρε η Evi01 ήταν αυτό που χρησιμοποιήσαμε και για αεροπλάνα και για τραίνα
Η Κίνα είναι Κίνα και η Ινδία είναι Ινδία. Εντελώς διαφορετικά πράγματα, άλλοι πολιτισμοί, φυσικά και δεν περιμένει κανείς να δει τα ίδια. Όσο για τις τιμές, και στη μια χώρα, και στην άλλη, έχει και φτηνές και ακριβές, σε ξενοδοχεία, τραίνα, αεροπλάνα. Σε μέσο όρο, ωστόσο, συνολικά, δεν βλέπω μεγάλες διαφορές και το συνολικό κόστος για ίδιο αριθμό ημερών και με ανάλογες δραστηριότητες, αντιστοιχίζεται στα ίδια επίπεδα.
 

Fenaki1981

Member
Μηνύματα
77
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
ΙΟΡΔΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!!!
Εγώ πέταξα για εσωτερικές πτήσεις στην Κίνα από Σανγκάη-Σιαν, Σιαν-Πεκινο, Πεκινο-Γκουιλιν και επιστροφή και με την Air China & με την China Southern..Και οι 2 καλές εταιρίες στην ώρα τους και οικονομικά εισιτήρια..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δύσκολα... Είμαι "νέος" στην περιοχή και ψάχνομαι κι εγώ. Έχει και κάτι άλλες (π.χ. Air Hainan, δεν ξέρω αν είναι low cost αλλά κι αυτής οι τιμές στο συν-πλην 10% με τις άλλες είναι). Τα εσωτερικά αεροπορικά, αν εξαιρέσεις κάποιες mainstream διαδρομές (π.χ. Σαγκάη-Πεκίνο), τα βρίσκω αρκετά "τσιμπημένα".
Στο γράψανε κι οι άλλοι, να στο πω κι εγώ. ctrip. Γενικά στα "domestic" sites τους οι Κινέζοι έχουν πολύ καλύτερες τιμές, αλλά από τα domestic sites το ctrip είναι το μόνο στοιχειωδώς φιλικό στο δυτικό επισκέπτη...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.441
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom