Αναζήτηση προορισμού

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.215
Likes
20.695
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ερώτηση επειδή δεν το έχω κάνει ποτέ. Σε κάμπινγκ ξεκουράζεσαι. Δηλαδή ξεκουράζεσαι ξεκουράζεσαι, η άπλα μια ιδέα.
Ο καθένας όπως την εννοεί την ξεκούραση. Εγώ ναι, ξεκουράζομαι όταν δεν μετακινούμαι με όχημα.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.907
Likes
14.780
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Δεν υπάρχει αεροπορικό για ΝΑ Ασία με 500€.
Ακομα και η low cost scoot βγαίνει πιο ακριβά από καταρ. Εμείς για να αποφύγουμε την πολυκοσμία σκεφτόμαστε Αύγουστο για Σαμοθράκη, και οικονομικός προορισμός, δωμάτιο και κόστος ζωής.
Η Λισαβώνα έχει τιμές Ελλάδας και μη σου πω και πιο φτηνά πχ καφές και σάντουιτς με μπακαλιάρο είναι φτηνά, καθώς και ποτά. Και τα παστεις είναι φτηνά :)
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.222
Likes
41.718
Ερώτηση επειδή δεν το έχω κάνει ποτέ. Σε κάμπινγκ ξεκουράζεσαι. Δηλαδή ξεκουράζεσαι ξεκουράζεσαι, η άπλα μια ιδέα.
Αν εχει σε ακτινα 100 μ παιδακια που ξυπνανε νωρις και ουρλιαζουν, οχι. Ειναι μαρτυριο.
Επισης αν εχεις θορυβωδεις γειτονες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.222
Likes
41.718
Εγω θα σταθω εδω και θα ζητησω λεπτομερειες γιατι για αυγουστο που κοιταω δε τα βλεπω κ πολυ προσιτα κ μηπως κατι μου ξεφευγει...
Αν δεν κλεισεις απο τον Νοεμβρη για Αυγουστο για Πορτογαλια, φτανει τα 450 ευρω με επιστροφη για φετος το καλοκαιρι γιατι πανε για διακοπες.
ΕΙναι παρανοια αυτο που γινεται.
Εν το μεταξυ ειχα πεταξει απο Μιλανο πριν χρονια Αυγουστο για Πορτο με 30 ευρω. Φετος καμια 200ρα, μονο μια διαδρομη.
 

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
150
Likes
114
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας 🤩

Μάλλον θα πάμε Κεφαλονιά στο camping το καλοκαίρι, προκειμένου 1)να ξεκουραστούμε χωρίς πολύωρα ταξίδια και άπειρες ώρες οδήγηση και 2)να μαζέψουμε λεφτά να πάμε πιο άνετα Ινδονησία τον χειμώνα 😁
Toulas House, Διβαράτα, Ελλάδα
δειτε και εδω .Ωραιοτατο σε καλό σημείο για εξορμησεις προς Μυρτο ,Ασσο κλπ ειναι ότι πρεπει .
 

Arwindan

Member
Μηνύματα
44
Likes
128
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Σκέφτομαι να επισκεφθώ Πορτογαλία-Ισπανία τον Αύγουστο. Και τις δύο χώρες δεν τις έχω επισκεφθεί παλιότερα, οπότε λέω να πάω σε Πόρτο, Λισαβόνα, Μαδρίτη και Βαρκελώνη. Το αν θα ξεκινήσω από Πορτογαλία ηαπό Βαρκελώνη θα εξαρτηθεί από τα κόστη αεροπορικών και διαμονής, αν και πιθανότερο το βλέπω να ξεκινήσω από Πορτογαλία.
Θα έχω στη διάθεσή μου 2 εβδομάδες (15-29 Αυγούστου) αν και θα μπορούσα να μείνω ίσως λίγο παραπάνω εφόσον η δουλειά μου ξεκινά ξανά στις 2 Σεπτεμβρίου.
Οι μετακινήσεις μεταξύ των διαφόρων πόλεων θα γίνουν με λεωφορείο/τρένο.

Θα ήθελα οποιαδήποτε γνώμη για το ποιος θα ήταν ο ιδανικός τρόπος να σπάσω τις μέρες σε αυτές τις πόλεις ή και για το αν θα προτείνατε να χωρέσω και κάτι άλλο πέρα από τις 4 που ανέφερα.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.593
Likes
5.686
Σκέφτομαι να επισκεφθώ Πορτογαλία-Ισπανία τον Αύγουστο. Και τις δύο χώρες δεν τις έχω επισκεφθεί παλιότερα, οπότε λέω να πάω σε Πόρτο, Λισαβόνα, Μαδρίτη και Βαρκελώνη. Το αν θα ξεκινήσω από Πορτογαλία ηαπό Βαρκελώνη θα εξαρτηθεί από τα κόστη αεροπορικών και διαμονής, αν και πιθανότερο το βλέπω να ξεκινήσω από Πορτογαλία.
Θα έχω στη διάθεσή μου 2 εβδομάδες (15-29 Αυγούστου) αν και θα μπορούσα να μείνω ίσως λίγο παραπάνω εφόσον η δουλειά μου ξεκινά ξανά στις 2 Σεπτεμβρίου.
Οι μετακινήσεις μεταξύ των διαφόρων πόλεων θα γίνουν με λεωφορείο/τρένο.

Θα ήθελα οποιαδήποτε γνώμη για το ποιος θα ήταν ο ιδανικός τρόπος να σπάσω τις μέρες σε αυτές τις πόλεις ή και για το αν θα προτείνατε να χωρέσω και κάτι άλλο πέρα από τις 4 που ανέφερα.
Δες λίγο πρώτα τι παίζει στα αεροπορικά και στην διαμονή.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.222
Likes
41.718
Σκέφτομαι να επισκεφθώ Πορτογαλία-Ισπανία τον Αύγουστο. Και τις δύο χώρες δεν τις έχω επισκεφθεί παλιότερα, οπότε λέω να πάω σε Πόρτο, Λισαβόνα, Μαδρίτη και Βαρκελώνη. Το αν θα ξεκινήσω από Πορτογαλία ηαπό Βαρκελώνη θα εξαρτηθεί από τα κόστη αεροπορικών και διαμονής, αν και πιθανότερο το βλέπω να ξεκινήσω από Πορτογαλία.
Θα έχω στη διάθεσή μου 2 εβδομάδες (15-29 Αυγούστου) αν και θα μπορούσα να μείνω ίσως λίγο παραπάνω εφόσον η δουλειά μου ξεκινά ξανά στις 2 Σεπτεμβρίου.
Οι μετακινήσεις μεταξύ των διαφόρων πόλεων θα γίνουν με λεωφορείο/τρένο.

Θα ήθελα οποιαδήποτε γνώμη για το ποιος θα ήταν ο ιδανικός τρόπος να σπάσω τις μέρες σε αυτές τις πόλεις ή και για το αν θα προτείνατε να χωρέσω και κάτι άλλο πέρα από τις 4 που ανέφερα.
Καλοκαιρι Λισαβονα και Μαδριτη θα εστελνα μονο τους εχθρους μου
Μεινε βορρα και στις 2 χωρες, η ζεστη δεν αστειευεται.
 

Arwindan

Member
Μηνύματα
44
Likes
128
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Καλοκαιρι Λισαβονα και Μαδριτη θα εστελνα μονο τους εχθρους μου
Μεινε βορρα και στις 2 χωρες, η ζεστη δεν αστειευεται.
Σωστό κι αυτό αλλά δεν έχω πάει σε καμία από τις δύο χώρες και φέτος είναι καλή ευκαιρία με τον διαθέσιμο χρόνο που έχω. Θα την παλέψω με τη ζέστη, έτσι κι αλλιώς και εδώ δεν πάμε πίσω από ζέστη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.613
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom