Κούβα Απορίες Κούβα, πολλές απορίες!

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.553
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Επιβεβαιώνω και εγώ λοιπόν πως η Airalo μου δούλεψε κανονικά στην Αβάνα.
Παρόλα αυτά το 1GB που δίνει μου τελείωσε πολύ γρήγορα και για κάποιον λόγο που δεν μπορώ να καταλάβω δεν μπορώ να την ανανεώσω, με καμία κάρτα μου. Δεν ξέρω αν φταίει η εφαρμογή ή κάτι άλλο .

Οποτε αγοράσαμε μια κουβανέζικη sim από την Etecsa στην Obispo. Στην αρχή έλεγε ο υπάλληλος ότι έχουν ξεμείνει και ότι έπρεπε να την αγοράσω online και μετά να μου την δώσει επιτόπου (?)
Τελικά όταν καταλαβε ότι είχαμε μετρητά πάνω μας, μας πούλησε μια κάρτα σιμ για 35€ με 8gb, λεπτά ομιλίας και sms.
Καλύτερα με την κουβανική σιμ πάντως γιατί έτσι χρησιμοποιούμε και το La nave , που πριν με ελληνικό νούμερο δεν ερχόταν το sms επιβεβαίωσης με τίποτα .
Δοκίμασες να ανανεώσεις την airalo με vpn? Όταν βρίσκεσαι στην Κούβα δε γίνεται να κάνεις πληρωμές σε πολλές εταιρείες που έχουν σχέση με τις ΗΠΑ, από τη Google μέχρι αεροπορικές εταιρείες, ακόμη κι αν αυτές δραστηριποιούνται νόμιμα στην Κούβα, με την airbnb να είναι το πιο παλαβό παράδειγμα. Με vpn λογικά θα γίνεται.
 

pepakos

Member
Μηνύματα
167
Likes
427
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή 🇦🇷
Δοκίμασες να ανανεώσεις την airalo με vpn? Όταν βρίσκεσαι στην Κούβα δε γίνεται να κάνεις πληρωμές σε πολλές εταιρείες που έχουν σχέση με τις ΗΠΑ, από τη Google μέχρι αεροπορικές εταιρείες, ακόμη κι αν αυτές δραστηριποιούνται νόμιμα στην Κούβα, με την airbnb να είναι το πιο παλαβό παράδειγμα. Με vpn λογικά θα γίνεται.
Όχι , δεν το δοκίμασα και μάλλον έχεις δίκιο , αυτό θα φταίει. Έχεις καμία ιδέα για vpn σε iOS ? Εντωμεταξύ δεν μπορώ να κατεβάσω καν οποιαδήποτε εφαρμογή vpn από App Store αυτή τη στιγμή .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom