Γερμανία Βερολίνο-Απορίες και βοήθεια

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Για το αεροδρόμιο
Public transport

Για τα εισητήρια και μέσα μεταφοράς και χάρτες
BVG.de - Tickets & Fares - Fares Overview

Για τον καιρό
Βερολίνο Καιρός - Πρόγνωση AccuWeather για Βερολίνο Γερμανία (EL)

Για τα υπόλοιπα κάνε μια αναζήτηση πάνω δεξιά.

Εχω ήδη αρχίσει να γράφω την ιστορία μου
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%F6%E5%E2%F1%EF%F5%DC%F1%E9%EF%F2-2013-a.html
 

Antoniste

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Καλησπερα! Διάβασα διαφορα για την μετακινηση απο το κεντρο προς το αεροδρομιο ομως δεν ειμαι σιγουρη τι ακριβως σε μεταφερει τις βραδινες ωρες προς το αεροδρομιο Schönefeld. Διαβασα καπου και για ενα νυχτερινο λεοφωρειο Ν7 αλλα απο οσα διαβασα στο φορουμ δεν εχει αναφερθει κατι.
Ειδα και αυτην την ιστιοσελιδα http://www.s-bahn-berlin.de/en/route-information οπου πληκτρολογησα την αφιξη και την αναχωρηση αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι οι επιλογες που μου εβγαλε ειναι σωστες
Αμα γνωριζει καποιος ας μου πει. Ευχαριστω πολυ
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
299
Likes
954
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπέρα σας! Παλεύω εδώ και μια εβδομαδα να κλείσω επισκεψη στο Bundestag στο Βερολίνο, μεσω της σχετικής σελίδας και δεν τα καταφέρνω. Μου λεει πως δεν υπάρχουν διαθέσιμα ραντεβού χωρίς να με αφηνει καν να επιλέξω ημερομηνια! HELP! Τι παίζει???
 

ArgiroPappa

Member
Μηνύματα
5
Likes
6
Καλημερα! Παω Βερολινο σε μια βδομαδα και ο καιρος στα site δειχνει παρομοιος με εδω. Θα χρειαστω
μπουφαν; Τι ρουχα να παρω; Επισης απο αεροδρομιο για κεντρο συμφερει ταξι; Ειμαστε 5 ατομα
 

8avos

Member
Μηνύματα
667
Likes
6.737
Καλημερα! Παω Βερολινο σε μια βδομαδα και ο καιρος στα site δειχνει παρομοιος με εδω. Θα χρειαστω
μπουφαν; Τι ρουχα να παρω; Επισης απο αεροδρομιο για κεντρο συμφερει ταξι; Ειμαστε 5 ατομα
Εαν δειχνει 20 βαθμους πχ,το αισθημα ειναι πολυ πανω απο τους εδω 20 εκτος αν εχει αερα.Ενα αδιαβροχο outfit εφεδρικο θα ειναι χρησιμο,εγω πχ εχω ενα μπουφανακι softshell αδιαβροχο,μια ομπρελα του 5€ μπορειτε να παρετε απο κει και να την χαρισετε σε κανα αστεγο οταν φευγετε.

Απο το αεροδρομιο υπαρχει και S Bahn και Regional τρενα,γιατι να παρεις/-ετε ταξι;

Αλλα μπορει και η Γερμανια και μαλιστα το Βερολινο να εχει ζεστη,ασχετως που ειναι τοσο ψηλοτερα απο μας
 

ArgiroPappa

Member
Μηνύματα
5
Likes
6
Εαν δειχνει 20 βαθμους πχ,το αισθημα ειναι πολυ πανω απο τους εδω 20 εκτος αν εχει αερα.Ενα αδιαβροχο outfit εφεδρικο θα ειναι χρησιμο,εγω πχ εχω ενα μπουφανακι softshell αδιαβροχο,μια ομπρελα του 5€ μπορειτε να παρετε απο κει και να την χαρισετε σε κανα αστεγο οταν φευγετε.

Απο το αεροδρομιο υπαρχει και S Bahn και Regional τρενα,γιατι να παρεις/-ετε ταξι;

Αλλα μπορει και η Γερμανια και μαλιστα το Βερολινο να εχει ζεστη,ασχετως που ειναι τοσο ψηλοτερα απο μας
Τέλεια! Ευχαριστώ γιατί εγώ είχα ετοιμάσει μπουφάν! Διάβασα ότι τα ταξί είναι ποιο ασφαλή από τα ΜΜΕ γι αυτό το σκέφτηκα
 

8avos

Member
Μηνύματα
667
Likes
6.737
Κοιτα,η Γερμανια στις μεταφορες,ειναι η χωρα που σ λεει στο App περναει 15:09 το λεωφορειο και 15:08 το βλεπεις 200 μετρα μακρια σου.

Αυτο ειναι το νορμαλ.Εαν ερθει στις 15:10 θα το γραψουν στο Trip Advisor,οι ΝΥ times,ολες οι σελιδες των φορουμ για το ποσο μαπα ειναι οι συγκοινωνιες στην γερμανια και για το οτι το κρατος τους χανει την πρωτοκαθεδρια οσον αφορα την Οικονομια.

Γραψε μας οταν επιστρεψεις την εμπειρια σου
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
229
Likes
498
αυτα που λεει ο 8avos, ειναι εγγυηση...
οστοσο , εγω που ειμαι τρεμουλιαρης ... και επειτα απο βροχη , η θερμοκρασια εκει πεφτει 10 βαθμους... παιρνω μαζι μου ενα φουτερ με ενα μπλουτζην μπουφαν η ενα αμανικο πλαστικο μπουφανακι...
ενας φιλος που ταξιδευει μαζι μου συνηθως ,( και συνανταμε τον Θανο , εκει που δεν το περιμενουμε...) κυκλοφοραει με κοντομανικο και οταν , εγω τρεμω μου λεει " δροσησε λιγακι..."
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.550
Μέλη
38.944
Νεότερο μέλος
ΑγγελοςΑθ.

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom