Ιταλία Δώρο ζωής απο τη γιαγιά..5 μέρες Ιταλία!

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Εχω κανει το ιδιο δρομολόγιο Πιζα -Λουκά τα έβγαλα επι τόπου τα εισητηρια η τιμή ειναι φιξ
 

greco

Member
Μηνύματα
1.149
Likes
3.326
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Echo 2011,πριν καποια χρονια εκανα κατι παρομοιο απο Φλωρεντια πηγα πρωτα Πιζα,απο εκει Λουκα και πισω Φλωρεντια.Πηγα κι εγω με ΜΜΜ και πηρα μια αρκετα καλη γευση κι απ τις δυο πολεις.Αποκαλυψη για μενα η Λουκα,την πλατεια του Αμφιθεατρου τη θεωρω απο τις ωραιοτερες πλατειες της Ιταλιας και για μια χωρα που βριθει εκπληκτικων πλατειων καταλαβαινεις τι σημαινει αυτο.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Echo 2011,πριν καποια χρονια εκανα κατι παρομοιο απο Φλωρεντια πηγα πρωτα Πιζα,απο εκει Λουκα και πισω Φλωρεντια.Πηγα κι εγω με ΜΜΜ και πηρα μια αρκετα καλη γευση κι απ τις δυο πολεις.Αποκαλυψη για μενα η Λουκα,την πλατεια του Αμφιθεατρου τη θεωρω απο τις ωραιοτερες πλατειες της Ιταλιας και για μια χωρα που βριθει εκπληκτικων πλατειων καταλαβαινεις τι σημαινει αυτο.
Από τις φωτογραφιες φαίνεται πανέμορφη, φαντάζομαι απο κοντά πως θαναι..
Tελικά και μεις ίσως πάμε πρώτα Pisa και μετά Lucca και πίσω.. Αλήθεια πόση ώρα σου πήρε όλη η εκδρομή; Θυμάσαι πόση ώρα αφιέρωσες στην κάθε πόλη;
 

greco

Member
Μηνύματα
1.149
Likes
3.326
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Κοιτα,ξεκινησαμε κατα τις 9.Η Πιζα εκτος απο το συμπλεγμα των ¨θαυματων¨ δεν ειναι αδιαφορη σαν πολη.Στον πυργο δεν ανεβηκαμε,γυρω στις 4 ωρες χαλαρα.Φτασαμε στη Λουκα μεσημερι κατα τις 3,ευτυχως η πλατεια ηταν χωρις πολυ κοσμο κι ειχε μια πολυ γλυκια ατμοσφαιρα.Θυμαμαι καναμε μια κυκλικη διαδρομη στην πολη περνωντας απο τα βασικα αξιοθεατα γυρω στις 3 ωρες.Φαντασου βρηκαμε χρονο να επισκεφτουμε κι ενα φιλο στην Pistoia πριν γυρισουμε Φλωρεντια.Θελω να πω,βγαινει ανετα.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Δυστυχώς το ταξιδάκι μας θα είναι πολύ σύντομο οπότε δε βγαίνει διανυκτέρευση αλλά θα κοιτάξω να κάνουμε μεγάλη βόλτα και δε θα επικεντρωθούμε μόνο στην πλατεία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.288
Μηνύματα
886.752
Μέλη
38.955
Νεότερο μέλος
alex_07

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom