Εστιατόρια και μπαράκια στη Θεσσαλονίκη

penthesilia

Member
Δηλαδή το κεφάλαιο: Πατσάς δε θα σου χρειαστει; Να το αφήσω για άλλη φορά;
Έρση μου , είπα να αποκρύψω τα πάθη μας , αλλά μιας και το θίγεις πες κανένα καλό πατσατζίδικο. Όχι ότι υπάρχει περίπτωση να χρειαστεί λόγω υπερκατανάλωσης αλκοόλ, αλλά έτσι ρε αδερφέ να βρίσκεται...;)
 

ΕΡΣΗ

Member
Πασίγνωστο και all time classic ειναι ο Τσαρούχας στην Ολύμπου δίπλα σττην Αρχαία Αγορά. Είναι αξιοπρεπής και κεντρική περίπτωση. Τις πολύ πρωινές ώρες Παρασκευοσαββατοκύριακο γίνεται χαμός. Έτερο, πιο μακριά είναι στην Μπότσαρη με παραλία του οποίο το όνομα δε θυμάμαι. Babaduma help. Στην δικιά μου περιοχή επί της Ολγας στη στάση των λεωφορείων Μαρτίου είναι το Καζάνι.

Παραθέτω όμως ενα blog για τον πατσα της θεσσαλονίκης το οποίο έχει και διευθύνσεις και βαθμολογίες:
ΓΕΥΣΙΓΝΩΣΤΕΣ του ΠΑΤΣΑ
 

penthesilia

Member
Πασίγνωστο και all time classic ειναι ο Τσαρούχας στην Ολύμπου δίπλα σττην Αρχαία Αγορά. Είναι αξιοπρεπής και κεντρική περίπτωση. Τις πολύ πρωινές ώρες Παρασκευοσαββατοκύριακο γίνεται χαμός. Έτερο, πιο μακριά είναι στην Μπότσαρη με παραλία του οποίο το όνομα δε θυμάμαι. Babaduma help. Στην δικιά μου περιοχή επί της Ολγας στη στάση των λεωφορείων Μαρτίου είναι το Καζάνι.

Παραθέτω όμως ενα blog για τον πατσα της θεσσαλονίκης το οποίο έχει και διευθύνσεις και βαθμολογίες:
ΓΕΥΣΙΓΝΩΣΤΕΣ του ΠΑΤΣΑ
Ερώτηση: αυτά είναι ανοιχτά Δευτέρα βράδυ; Μην τρέχουμε σαν τις τρελλές τα ξημερώματα για πατσά και δε βρούμε. Γιατί άμα μου μπει (η ιδέα) κόλλησα!!!
 
Τελικα πως πηγε η εξορμηση στη Θεσσαλονικη;
Eρση,τα νεα ,"επεα πτεροεντα" περιμενα να εχουν κυκλοφορησει,αλλα επειδη επι ματαιω περιμενω την Πενθεσιλεια να ξυπνησει για πληρες ρεπορταζ,αναφερω εν ταχει,με ρυθμους χαλαρους.Ο καιρος συμμαχος,οι ανθρωποι φιλικοι και εξυπηρετικοι.Για το ειδικο μερος -φαγητο,ποτο-τον λογο στην μικρη της παρεας-οταν ξυπνησει-φευ!!!!!!:p
 

penthesilia

Member
Γειά σας, επιτέλους ξύπνησα γιατί ως γνωστόν ο ύπνος θρέφει το παιδί!!!:)
Σχετικά με την όμορφη συμπρωτεύουσα και την παραμονή μας εκεί , όλα ήταν σχεδόν υπέροχα. Η πόλη όπως πάντα ήταν πανέμορφη, οι άνθρωποι εξαιρετικοί -όπως είπε κι η Πηγή-, ο καιρός ήταν απρόσμενα καλός κι έτσι σουλατσάραμε ανελέητα, τακτοποιήσαμε τις δουλειές μας νωρίς και γευτήκαμε όσο περισσότερα μπορούσαμε. Το μόνο που μας δυσκόλεψε ήταν η ανέυρεση του :Λοξία και της πλατείας Ισαύρων, κάτι για το οποίο προφανώς τα ταξί αγνοούν παντελώς. Αλλά ήπιαμε τα μοχίτο μας , ακούσαμε πολύ καλή μουσική και αφουγκραστήκαμε τον παλμό της πόλης. Το σίγουρο είναι ότι θα ξαναπάμε σύντομα και για πολύ περισσότερο.

Σας ευχαριστούμε όλους για τον κόπο που κάνατε και τις πληροφορίες που μας δώσατε και δίνουμε ραντεβού για αργότερα. Να είστε καλά.
 
:clap:χαίρομαι που περάσατε καλά στην πόλη μας...εγώ δεν είχα πάρει μέρος στις προτάσεις γιατί με είχαν ήδη υπερκαλύψει όλοι οι υπόλοιποι:haha:,
πετύχατε καλό καιρό που είναι σταθερός εδώ και αρκετές μέρες...
όσο για την Ισαύρων...την άλλη φορά.
 

giannoula

Member
άσε που χάριν της δικής σας εξόρμησης μάθαμε και μεις οι Θεσσαλονικείς για κάποια μέρη που πιθανόν να αγνοούσαμε. Και μετά λέμε ότι βγαίνουμε και έξω!!!!!
 

gyristroula

Member
Σε λίγες ημέρες θα είμαι Θεσσαλονίκη και θα μείνω 5ημέρες.
Καμιά φρέσκια πρόταση για ποτό και ειδικά φαγητό υπάρχει?
Για shopping ποιά περιοχή προτείνετε?Έχω άγριες διαθέσεις...
 
Last edited by a moderator:

giannoula

Member
ολη η περιοχή της οδού Βαλαωρίτου και των γύρω δρόμων είναι γεμάτη από καινούρια μπαράκια που γίνεται το έλα να δεις το Παρ-Σαβ-Κο.. είναι στο κέντρο δίπλα στη Βενιζέλου και Δραγούμη.. Τώρα για φαγητό υπάρχουν τόσα που τι να πρωτοπείς;; Εμένα μου αρέσει και για φαγητό στην πλατεία Άθωνος το "Brother in law"..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.534
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top