Γαλλία Κρατήσεις μέσω internet _ Παρίσι

riri

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Παιδιά καλημέρα! Ψάχνοντας να οργανώσω το δικό μου ταξίδι μέσω internet, έπεσα πάνω στο forum σας και ενθουσιάστηκα!!!!

Ζητώ λοιπόν και εγώ την βοήθειά σας, καθώς η εμπειρία σας δέν κρύβεται για το πώς και πού θα κάνω τις κρατήσεις μου μέσω internet για εισιτήρια και ξενοδοχείο. Το ταξίδι μάλλον το χαρακτηρίζει κανείς κοινότυπο (4 ημέρες στο Παρίσι - πρός το low budget) αλλά είναι η αγαπημένη μου πόλη!

Ολες οι πληροφορίες ευπρόσδεκτες λοιπόν!!!!!!!!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
paris

Μπορεις να πατησεις στην επιλογη αναζητηση την λεξη Παρισι και θα σου βγαλει απειρες πληροφοριες για την πολη, διαμονη, φαγητο, αξιοθεατα, τα παντα. Επισης, υπαρχουν και οι ταξιδιωτικες ιστοριες αλλων που θα σε βοηθησουν, η travelpedia, kai to group "ερωτευμενοι με το Παρισι". Υπαρχουν απειρες πληροφοριες εδω μεσα που σιγουρα θα βρεις οτι χρειαζεσαι. Καλο διαβασμα
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Δοκιμασε για κρατησεις ξενοδοχειων καποια μηχανη αναζητησης ξενοδοχειων: Εδω αναφερονται παρα πολλες: http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...%E7%F2-%EE%E5%ED%EF%E4%EF%F7%E5%DF%F9%ED.html
Ψαχνεις αρκετα γιατι καποιο ξενοδοχειο που στη μια μηχανη το βρισκεις ακριβο σε μια αλλη ενδεχεται να το βρεις φθηνοτερο.
Εδω θα βρεις μηχανες για την ευρεση πτησεων: http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...%DE%F4%E7%F3%E7%F2-%F0%F4%DE%F3%E5%F9%ED.html
Αν εχεις ως βαση το αεροδρομιο Ελευθεριος Βενιζελος κοιτα και την Easy Jet, ενδεχομενως να εχει καλες τιμες.
Α και κατι αλλο: Στο Παρισι το μελος Ευαγγελια συστηνει απο προσωπικη πειρα το ξενοδοχειο Suez το οποιο ειναι σε εξαιρετικο location. Κοιτα το και αυτο! Hotel De Suez Paris - OFFICIAL SITE - 2 STAR near Notre Dame
Καλο ψαξιμο!
 

pix_lax82

Member
Μηνύματα
89
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
Βορειος Κορέα
Αν ψάξεις λίγο στο forum θα βρεις 2 post.

Ενα που λέει για μηχανες αναζήτησης ξενοδοχείων και ενα αντίστοιχο για πτήσεις.

Νομίζω αυτα ειναι που θα σε βοηθήσουν πολυ.

Τωρα εαν θες την προσωπική μου εμπειρία:

Εισητηρια για ξενοδοχείο κλείνω απο το booking.com ή απο το site του ξενοδοχείου.
Και για πτήσεις βλέπω ποιες πανε στο αεροδρόμιο που θέλω και μετα παω κατευθείαν στο site τους.
 

travel story

Member
Μηνύματα
126
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!!
για ξενοδοχειο σου προτεινω αυτο που εμεινα κι εγω,λεγεται hotel de france quartier latin.το εκλεισα μεσα απο το site του.δες τα θεματα που εχω ανοιξει στο προφιλ μου,το εχω αναλυσει!
πηγα με την easy jet,τα εκλεισα μεσα απο το site της με πιστωτικη(προπληρωσα επισης την μια νυχτα του ξενοδοχειου με πιστωτικη).
 

apostolos-doc

Member
Μηνύματα
11
Likes
8
Σε 3 εβδομάδες παω και εγώ Παρίσι. Εισητήρια αεροπορικά εκλεισα με Easy jet (106 ευρώ). Ειναι η φτηνότερη αν κλείσεις νωρίς. Λιγο πιο ακριβή εβγαινε η Aegean. Μπες στο site της Easy πρώτα και ψάξε. Αν τα βρίσκεις ακριβά κοίταξε στο airtickets.gr. Για ξενοδοχείο ενώ συνήθως εκλεινα μέσω booking τώρα χρησιμοποίησα το hotelier365 που είναι καλύτερο γιατί κοιτάεει σε πολλές μηχανές ταυτόχρονα. Το ξενοδοχείο που έκλεισα το booking το έδινε 200 ευρώ ακριβότερα. Ψάξε λίγο και θα βρεις. εχε υπόψη ότι τα ξενοδοχεία στο παρίσι είναι λίγο πιο ακριβά από τις άλλες πόλεις και συνήθως τα δωματιά τους είναι μικρά.Υπόλοιπες πληροφορίες θα βρεις πολλές αλλά θα συμβούλευα να πάρεις και ένα οδηγό. Θα σε διευκολύνει πολύ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.142
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom