1. Προσφορά Aegean για Βρυξέλλες! Δείτε ΕΔΩ
  2. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Μάιο / Ιούνιο / Ιούλιο 2011! Κάντε κλικ εδώ!

Καραϊβική ΜΑΡΤΙΝΙΚΑ ΠΡΟΣΕΧΩΣ !!!!!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κεντρική & Νότια Αμερική' που ξεκίνησε από το μέλος anlazar, στις 3 Ιανουαρίου 2014.

1. anlazar

anlazar Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Περού,Γαλλική Πολυνησία
    Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλα τα μέλη του υπέροχου forum. Να καλωσορίσω ιδιαιτέρως και όλους τους φίλους της Καραιβικής και να ζητήσω κι εγώ με τη σειρά μου τα φώτα σας....
    Προτάσεις, ιδέες, what to do, what to see στην εξωτική Martinique ??? Κανείς που να έχει πάει ??? Dominique και Saint Lucia στη γειτονιά...αξίζει μια γρήγορη (δυστυχώς λόγω έλλειψης χρόνου) επίσκεψη?
    Τα φτηνά αεροπορικά της Air France έκαναν το θαύμα τους οπότε τέλος Ιανουαρίου, στην καρδιά του καλοκαιριού, θα έχετε ανταπόκριση από Μαρτινίκααααα !!!
  2. Μοιραστείτε τη σελίδα

3. filippia

filippia Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ταξιδάκι στο Γένεσις!
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Παντού!
    Χρήσιμο αυτό το φόρουμ αλλά μερικές φορές σε ρίχνει κατευθείαν στα "σκληρά"!:icon_sad:
    chris7 likes this.
  4. Samion

Samion Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παλέρμο
    Με μια λεξη:οχι. Πρωτευουσες χωρις ενδιαφερον. Μονο εκδρομες στην ενδοχωρα αξιζουν. Δηλ θελεις διανυκτερευση. Αλλιως απο τα δυο κ συντομα μονο Σαντα Λουτσια κ ημερησια προς Πιτονς.
  5. Yorgos

Yorgos Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Venezuela (πάλι)
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Σουδάν
    Η ΜΑρτινίκα είναι μεγάλη μούφα, κατά την ταπεινή μου γνώμη. Ντομινίκα = ακατέργαστο διαμάντι, ειδικά αν γουστάρεις ράστα, χαλαρό και παραδοσιακό τρόπο ζωής και -κυρίως- εξαιρετικό τρέκινγκ. Αν είναι για μια μέρα, άστο καλύτερα.

Η Αγία Λουκία έχει αξιοπρεπείς παραλίες και κάτι ψιλά από φύση και ζωή, λιγότερο μούφα από τη Μαρτινίκα, αλλά πάλι τίποτε το τρομερό.

Στη θέσησ ου θα άφηνα τη Μαρτινίκα ως απλό σημείο άφιξης και αναχώρησης και θα περνούσα το χρόνο μου στη Ντομινίκα.
  6. tripakias

tripakias Member

Επόμενο Ταξίδι:
    St Martin
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Φοκλαντ
    @Yorgos Τωρα που σε βρηκα (Καλη Χρονια κιολας! ) δεν λες καμια αποψη και για τον Αγιο Μαρτινο;
  7. Mpahaoua

Mpahaoua New Member

Χαίρομαι που και άλλος είχε την ίδια ιδέα όπως και μεις! Περάσαμε 10 μέρες στη Μαρτινίκα , και έχουμε μία εβδομάδα που γυρίσαμε... Εχει πάρα πολλά θετικά και κάποια αρνητικά...
    Αν θέλεις εδώ, ή με όποιον τρόπο θέλεις, μπορώ να σε ενημερώσω...
    Εχω φέρει πίσω και κάποιο έντυπο υλικό, του 2014, ολοκαίνουργιο και μπορώ να στο στείλω...
  8. Yorgos

Yorgos Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Venezuela (πάλι)
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Σουδάν
    Γράψε παιδί μου ελεύθερα, να διαβάζουν οι ενδιαφερόμενοι.

Μοιραστείτε τη σελίδα