Κροατία Ξάνθη-Σπλίτ (Κροατία) Σύνοψη

FISHY

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα σας,

Γράφτηκα σήμερα στο φόρουμ ψάχνωντας για πληροφορίες για οδική μετάβαση για Κροατία στο Σπλίτ.
Λέω οδική γιατί με ένα πρόχειρο έλεγχο στα αεροπορικά απογοητεύτηκα. Διάβασα όλα τα θέματα εδώ μέσα, αλλά θα ήθελα μια βοήθεια ακόμη για ψυχολογικούς και φυσικά οικονομικούς λόγους.

Το ταξίδι πρόκειται να γίνει 10-14 Ιουλίου περίπου για την παρακολούθηση ενός διήμερου φεστιβάλ ηλεκτρονική μουσικής. Τα εισιτήρια καλώς κακώς τα έκλεισα και τώρα ψάχνω για μετάβαση-διαμονή.
Από όσα είδα παίζει διαδρομή μέσω Σεβίας-Βελιγράδι που έχω πάει 2-3 φορές αλλά είναι πολλές οι ώρες και κατ επέκταση και τα έξοδα...η δεύτερη επιλογή είναι μέσω Μαυροβουνίου κλπ...σκέφτομαι να το ριψοκινδυνέψω.

Σας παρακαλώ προτείνεται μου την πιο οικονομική και σύντομη μετάβαση. Εκτός από πράσινη κάρτα και ταυτότητα θα χρειαστώ τελικά διαβατήριο ή οχι ;; Δίπλωμα νεου τύπου ; το μικρό σαν καρτούλα;

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
πιο οικονομικα και δυσκολα αλλα γινετε απο αλβανια ενα γερο κουραγιο ειναι μετα τα συνορα απο ελλαδα-κρυσταλλοπηγη 700χιλ
 

FISHY

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Θα μπορούσες να γίνεις λίγο πιο σαφής σε παρακαλώ. Τις πόλεις που πρέπει να περάσω...δύσκολα ως προς τι ; κακό οδικό δίκτυο; Ποιά τότε η πρόταση σου γενικότερα ; Με αυτό που ρώτησα όσο αφορά έγγραφα;
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
ο δρομος απο αλβανια δεν ειναι οτι καλυτερο-διπλωμα το καινουργιο και πρασινη καρτα που μερικες ασφαλιες χρεωνουνε εξτρα για αλβανια-για μενα μια διανυκτερευση καστορια κ την αλλη ημερα να νωρις το πρωι να ξεκινησης για να φτασης Σπλίτ βραδυ εχει και ωραια διαδρομη στα παραλια
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Από όσα είδα παίζει διαδρομή μέσω Σεβίας-Βελιγράδι που έχω πάει 2-3 φορές αλλά είναι πολλές οι ώρες και κατ επέκταση και τα έξοδα...η δεύτερη επιλογή είναι μέσω Μαυροβουνίου κλπ...σκέφτομαι να το ριψοκινδυνέψω.
Καλησπερα. Δεν υπαρχει λογος να ανεβεις Βελιγραδι, ειναι τεραστιος κυκλος. Και δε ριψοκινδυνευεις, απο Αλβανια-Μαυροβουνιο ειναι μαλλον πιο ασφαλης η διαδρομη παρα απο Σερβια-Βοσνια.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.561
Μέλη
38.944
Νεότερο μέλος
ΑγγελοςΑθ.

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom