Ο Γύρος του Κόσμου σε street food bites!

Nikos86

Member
Μηνύματα
549
Likes
4.014
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Εεε στην Ροδο πιτσιρικια παντως ριχναμε πολλα βαρελοτα, εχω την αισθηση πολυ περισσοτερα απο τους Αθηναιους. Καποιοι φτιαχναν και δυναμιτη, στην γειτονια μου που γινοταν το χειροτερο σουσουρο στο νησι γινοταν χαμος, ξεκουφαινοσουν απο τον θορυβο. Λερο που ειχα παει ενα Πασχα σχετικα πιτσιρικας, 14- 15 ημουν, πεταγαν κροτιδες και μεσα στα καφενεια που καθομασταν και τρεχαμε εξω. Και πολυς δυναμιτης και πολυ βαρελοτο, περισσοτερο και απο Ροδο. Καλα για Καλυμνο δεν το συζητω, πρωταθλητρια. Δεν εχω παει αλλα εχω δυο γνωστους με κομμενα δαχτυλα και εχω ακουσει για αλλους ποσους και ριχνουν ακομα. Περιμενουν πως και πως να παει Πασχα να πανε Καλυμνο να ριξουν δυναμιτη, κι ας χασουν κι αλλα δαχτυλα δεν τους νοιαζει, μιλαμε για παρανοια. Δεν εχω συγκριση βεβαια με Ισπανια αλλα μην νομιζεις εχει και μερη στην Ελλαδα που γινεται χαμος. Στα νησια ειδικα, ασ'τα να πανε.
Μερες που ειναι θυμηθηκα τη συζητηση μας @mikri tsopana! Απο περιεργεια και στη Βαλενθια ετσι ειναι το Πασχα? Γιατι εχω την αισθηση πως αν και μικρη χωρα στη μαλακια ειμαστε πρωτοι! Καλη Ανασταση! Καλο Πασχα σε ολες και ολους!


Νεο Κοσμο το επομενο Πασχα @psilos3 :D Το πιο δυνατο στην Αθηνα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom