Κοντινη αποδραση για ΣΚ

maria91

Member
Μηνύματα
2.121
Likes
1.979
Οταν λες νησιά εννοείς την Κέρκυρα και τη Λευκάδα. Επειδή δεν έχω άποψη, φέτος ξεκίνησε ο τουρισμός νωρίτερα. Βέβαια πριν το Πάσχα (27 Απριλίου - 2 Μαΐου) που πήγαμε Σαντορίνη, μάθαμε ότι από Μεγάλη Πέμπτη και μετά δεν υπήρχε ούτε θέση στα καράβια, αλλά η Σαντορίνη είναι μια κατηγορία από μόνη της
Ναι γι αυτα τα νησια εννοω..αλλα γενικα τα τελευταια 2 χρονια ο τουρισμος ξεκιναει σ ολα τα νησια απο νωρις,οποτε κινηση υπαρχει...οπως κ να εχει εγω προτεινω Κερκυρα
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
262
Likes
115
Ναι γι αυτα τα νησια εννοω..αλλα γενικα τα τελευταια 2 χρονια ο τουρισμος ξεκιναει σ ολα τα νησια απο νωρις,οποτε κινηση υπαρχει...οπως κ να εχει εγω προτεινω Κερκυρα
Πιστεύω ότι για 3 μέρες θα προτιμούσαμε να μην μπλέξουμε με καράβια και τα σχετικά. Πιο καλά μου φαίνεται ότι θα βόλευε για Λευκάδα.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.386
Likes
3.494
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Εγώ θα σας συμβούλευα να τσεκάρετε και τον καιρό. Σε περίπτωση που ο καιρός δεν είναι υπερβολικά ζεστός ώστε να σας οδηγεί με τον τρόπο του σε κάποια παραλία συνεχώς, θα πρότεινα Κέρκυρα. Πολλά περισσότερα σημεία ενδιαφέροντος που θα μπορείτε άνετα να δείτε ακόμα κι αν ο καιρός είναι κάπωςάσχημος, και απίστευτη κουλτούρα κ ιστορία. Εξάλλου το νησί δεν εξαντλείται σε ένα ταξίδι. Η Λευκάδα νοιώθω ότι αν ο καιρός δεν είναι πολύ καλός θα σας "ψιλοεγκλωβισει". Εάν βέβαια είναι όπως είναι σήμερα στην Αθήνα (θερμοκρασία άνω των 30), η Λευκάδα μου ακούγεται τέλεια για μια πρώτη βουτιά στις απίστευτες παραλίες της και με λίγο κόσμο (το καλοκαίρι έχει απίστευτο πανικό στις παραλίες της)
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
262
Likes
115
Ευχαριστώ πολύ για την πρόταση. Η Κέρκυρα σίγουρα είναι πολύ μεγάλη με πολύ περισσότερα σημεία ενδιαφέροντος και αυτός είναι ένας λόγος που θέλουμε να πάμε προς τα εκεί περισσότερες μέρες. Σε γενικές γραμμές στην κέρκυρα τη γνωρίζω πολύ καλά γιατί το 2000 - 2001 δούλευε εκεί ως εκπαιδευτικός. Βέβαια έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε και θα ήθελα να ξαναπάω πιο πολύ για να δω τα μέρη που δεν έχω δει.
Όσο για τη Λευκάδα δίνει περίπου από 16 έως 29 βαθμούς από πέμπτη έως κυριακή που θα μείνουμε βέβαια είναι πολύ νωρίς από τώρα για τον καιρό. Πάντος δίνει κάποιες ελαφρές βροχοπτώσεις το Σάββατο το απόγευμα. Σε περίπτωση που έχει βροχή το Σάββατο πώς κρίνετε την επιλογή να πάμε για ένα βράδυ στην Άρτα και να δούμε και την πόλη και το γεφύρι και οτιδήποτε άλλο σημείο ενδιαφέροντος έχει εκεί πέρα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.302
Μηνύματα
887.280
Μέλη
38.969
Νεότερο μέλος
Angeloti55

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom