Ρουμανία Ρουμανία (Καρπάθια - Βουκουρέστι)

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Γεια σε όλους πάω βουκουρεστι και θελω πληροφορία για το που να μείνω κάπως κεντρικά να είμαστε κοντά σε σημεία ενδιαφέροντος,στο κέντρο της πόλης ας πούμε που να ψάξω ποια περιοχή ;ευχαριστώ
Μείναμε στο Studio Old Town πριν μια βδομάδα (κράτηση από Νοέμβρη, στα 46 ευρώ τη βραδυά) και δεν θα το άλλαζα με κανένα άλλο. Παροχές ξενοδοχείου 4 αστέρων και βάλε. Ιδανική τοποθεσία, στην πλατεία του Πανεπιστημίου, δίπλα στο μετρό, στη στάση του λεωφορείου 783, πας παντού με τα πόδια, ο ιδιοκτήτης άψογος, δίπλα σου σε ό,τι χρειαστείς.

Bonus tip: Το παράθυρό του βλέπει το παλάτι του Σούτσου (τώρα Δημοτικό κτίριο) στο οποίο υπάρχει μια μόνιμη, πολύ ενδιαφέρουσα έκθεση για την πόλη του Βουκουρεστίου που αξίζει να της αφιερώσετε μισή με μία ώρα από τον χρόνο σας (ανάλογα με το πόσο γρήγορα διαβάζετε τις αγγλικές λεζάντες...).

Αλλά... δεν ξέρω πότε θα πας και τι τιμή θα το δίνει για τότε... όσο πιο σύντομα το κλείσεις, τόσο το καλύτερο.
 
Last edited:

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.566
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Αν σταθείτε τυχεροί και σας δώσει κάποιος χαρτονόμισμα των 20 lei, δεν έχει καμία αξία. Κρατήστε το και στείλτε μου ένα μήνυμα να βρεθούμε να μου το δώσετε.
Μόλις γυρίσαμε από Ρουμανία. Σε είχα στο νου μου και ρώτησα πολλές φορές για το εικοσάρικο. Μου είπαν ότι είναι καινούργιο και δεν κυκλοφορεί ευρέως. Ρώτησα πολλές φορές, αλλά κανείς δεν το είχε. Κρίμα.
 

dimis87

Member
Μηνύματα
125
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Μόλις γυρίσαμε από Ρουμανία. Σε είχα στο νου μου και ρώτησα πολλές φορές για το εικοσάρικο. Μου είπαν ότι είναι καινούργιο και δεν κυκλοφορεί ευρέως. Ρώτησα πολλές φορές, αλλά κανείς δεν το είχε. Κρίμα.
Μπορείς να το δώσεις σε έμενα ;
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.566
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Μπορείς να το δώσεις σε έμενα ;
Τι να σου δώσω; Αφού λέω ότι το έψαχνα αλλά δεν το βρήκα.
Μακάρι να εύρισκα μερικά. Θα τα έφερνα και θα γνώριζα και κόσμο από το φόρουμ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.503
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom