Συνάλλαγμα: πού να αλλάξω χρήματα. Πληρωμές με κάρτες.

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
εχω της alphabank και για νεο λογαριασμο λιγο δυσκολο η αληθεια ειναι οτι και εγω τα φοβαμαι λιγο αλλα το προτειμω απο τα ανταλλακτιρια.. μηπως ξερουμε για τη συγκεκριμενη τραπεζα τη προμυθειες κραταει?
https://www.alpha.gr/files/aboutalphabank/Oroi_Promithies_Exoda.pdf
σελίδα 21
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
Γεια σας παιδια , σε μια βδομαδα φευγω για νορβηγια..και στις περισσοτερες τραπεζες μου λενε οτι δεν εχουνε κορωνα..ξερετε που μπορω να βρω? (θεσσαλονικη μενω)
ευχαριστω εκ των προτερων
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
στο ανταλλακτιριο γωνία Εγνατία με Βενιζέλου βρίσκεις τα πάντα

εγώ βέβαια μια εβδομάδα που ήμασταν Νορβηγία και Σουηδία δεν χρειάστηκε να κάνουμε συνάλλαγμα μόνο πιστωτική, για νερό για ταξί και για τα πάντα.
 
Last edited by a moderator:

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου

aris17561

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους ,

Ήθελα να κάνω αυτήν την ερώτηση παρόλο που υπάρχουν αναφορές στο φόρουμ γενικά για αλλά μέρη . Έχω συνηθίσει να βρίσκω καλύτερη ισοτιμία αν αλλάζω χρήματα στην τράπεζα της Ελλάδας όμως επειδή δεν έχω ξανά πάει Κωνσταντινούπολη θα ήθελα οποίος γνωρίζει να με καθοδηγήσει σχετικά με το που με συμφέρει να αλλάξω ευρώ ; Στην Ελλάδα η στην Κωνσταντινούπολη και που ακριβώς ? από όσο ξέρω οι Τούρκοι δέχονται ευρώ αλλά δεν επιστρέφουν ρέστα σε ευρώ σωστά ?
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Καλησπέρα σε όλους ,

Ήθελα να κάνω αυτήν την ερώτηση παρόλο που υπάρχουν αναφορές στο φόρουμ γενικά για αλλά μέρη . Έχω συνηθίσει να βρίσκω καλύτερη ισοτιμία αν αλλάζω χρήματα στην τράπεζα της Ελλάδας όμως επειδή δεν έχω ξανά πάει Κωνσταντινούπολη θα ήθελα οποίος γνωρίζει να με καθοδηγήσει σχετικά με το που με συμφέρει να αλλάξω ευρώ ; Στην Ελλάδα η στην Κωνσταντινούπολη και που ακριβώς ? από όσο ξέρω οι Τούρκοι δέχονται ευρώ αλλά δεν επιστρέφουν ρέστα σε ευρώ σωστά ?
στη Πόλη στη περιοχή του Μεγαλου Παζαριου θα βρεις πολυ καλή ισοτιμία χωρις προμηθεια Επισης και στη αρχη της Ιστικλαλ ( πλ.Ταξιμ) Αλλαξε λοιπον στη Κωνσταντινουπολη , οπου δρομος και στενό εχει ανταλλακτήρια . Στο αεροδρομιο αλλαξε μονο 30-40 ευρώ για τα εισιτηρια και τα πρωτα εξοδα. Ναι να αποφεύγεις τις πληρωμες με ευρώ.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

iordp

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Καλησπέρα σας! Για Ισλανδία, που είναι προτιμότερο να κάνω συνάλλαγμα; Στο αεροδρόμιο ή στο κέντρο της πρωτεύουσας; Κάρτες δεν έχω, παρά μόνο μία προπληρωμένη της Πειραιώς που δεν είναι σε πλαστική μορφή για να κάνω αναλήψεις... Αν κάποιος ξέρει επίσης σε ποιά μέρη κάνουν συνάλλαγμα στην πρωτεύουσα, θα του ήμουν υπόχρεος. :) Ευχαριστώ!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.400
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom