Μαλδίβες Σρι Λάνκα Ταξίδι σε Μαλδίβες και Σρι Λάνκα

TNS89

Member
Μηνύματα
7
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Κύπρος
Καλησπέρα σε όλους. Έχοντας πάρει μια γερή γεύση από Ευρώπη, ψήγματα από Αφρική (Βόρεια συγκεκριμένα) και ένα δείγμα από Ασία (ΗΑΕ), αποφασίσαμε να κάνουμε το πρώτο μας μεγάλο ταξίδι εκτός Ευρώπης. Έτσι λοιπόν κλείσαμε για Μαλδίβες, 10 ημέρες. Στην πορεία προέκυψε μια προσφορά για λίγες ημέρες στη Σρι Λάνκα (4 συγκεκριμένα) και ως εκ τούτου θα μοιράσουμε τις ημέρες στις 2 χώρες.

Εκτός των γνωστών για χαλάρωση στον πρώτο προορισμό, θα ήθελα να ρωτήσω όποιον συνφορουμίστα έχει ταξιδέψει σε κάποια από αυτές τις χώρες τι θα προτείνατε σχετικά με αυτές. ]

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

annoula

Member
Μηνύματα
268
Likes
541
Καλησπέρα σε όλους. Έχοντας πάρει μια γερή γεύση από Ευρώπη, ψήγματα από Αφρική (Βόρεια συγκεκριμένα) και ένα δείγμα από Ασία (ΗΑΕ), αποφασίσαμε να κάνουμε το πρώτο μας μεγάλο ταξίδι εκτός Ευρώπης. Έτσι λοιπόν κλείσαμε για Μαλδίβες, 10 ημέρες. Στην πορεία προέκυψε μια προσφορά για λίγες ημέρες στη Σρι Λάνκα (4 συγκεκριμένα) και ως εκ τούτου θα μοιράσουμε τις ημέρες στις 2 χώρες.

Εκτός των γνωστών για χαλάρωση στον πρώτο προορισμό, θα ήθελα να ρωτήσω όποιον συνφορουμίστα έχει ταξιδέψει σε κάποια από αυτές τις χώρες τι θα προτείνατε σχετικά με αυτές. ]

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Εγω που προσφατα επεστρεψα απο Μαλδιβες, εχω να σου πω οτι νομιζω οτι ειναι ο.τι πιο κοντα στον παραδεισο. Σιγουρα μπορεις να κανεις διαφορα π.χ. snorkeling, εκδρομες σε αλλα νησια κλπ αλλα κατα βασει ενδεικνυνται για χαλαρωση στις υπεροχες παραλιες, αμετρητες ωρες στην θαλασσα, μασαζ και καλοπεραση! Σρι Λανκα δεν εχω παει. Καλα να περασεις!
 

TNS89

Member
Μηνύματα
7
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Κύπρος
Εγω που προσφατα επεστρεψα απο Μαλδιβες, εχω να σου πω οτι νομιζω οτι ειναι ο.τι πιο κοντα στον παραδεισο. Σιγουρα μπορεις να κανεις διαφορα π.χ. snorkeling, εκδρομες σε αλλα νησια κλπ αλλα κατα βασει ενδεικνυνται για χαλαρωση στις υπεροχες παραλιες, αμετρητες ωρες στην θαλασσα, μασαζ και καλοπεραση! Σρι Λανκα δεν εχω παει. Καλα να περασεις!
Tελεια και ευχαριστούμε πολύ. Έχουμε δει όντως για διάφορες δραστηριότητες τόσο στο Μάλε, όσο και σε ένα νησάκι στο οποίο και κλείσαμε διαμονή. Για Σρι Λάνκα που έχω και τις περισσότερες η αλήθεια είναι απορίες, θα αναφέρω απόψεις όταν γυρίσουμε με το καλό
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.720
Likes
50.736
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα σε όλους. Έχοντας πάρει μια γερή γεύση από Ευρώπη, ψήγματα από Αφρική (Βόρεια συγκεκριμένα) και ένα δείγμα από Ασία (ΗΑΕ), αποφασίσαμε να κάνουμε το πρώτο μας μεγάλο ταξίδι εκτός Ευρώπης. Έτσι λοιπόν κλείσαμε για Μαλδίβες, 10 ημέρες. Στην πορεία προέκυψε μια προσφορά για λίγες ημέρες στη Σρι Λάνκα (4 συγκεκριμένα) και ως εκ τούτου θα μοιράσουμε τις ημέρες στις 2 χώρες.

Εκτός των γνωστών για χαλάρωση στον πρώτο προορισμό, θα ήθελα να ρωτήσω όποιον συνφορουμίστα έχει ταξιδέψει σε κάποια από αυτές τις χώρες τι θα προτείνατε σχετικά με αυτές. ]

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Ατελείωτα πράγματα να κάνεις στις Μαλδίβες, στη θέση σας θα άλλαζα τουλάχιστον 3 νησιά, εννοείται πως τα λοκαλ έχουν πολύ περισσότερο ενδιαφέρον από τα ξενοδοχειακα κοινωνικά και πολιτιστικά και φυσικά απείρως οικονομικοτερα.

Για Σρι Λάνκα είναι ελάχιστες οι μέρες αλλά δε θα έχανα με τίποτε το Sigiriya και το Kandy.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.432
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom