προσφορα alitalia -25%

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
North66 said:
Δεν είναι off-topic το γεγονός ότι η ΑΖ ακύρωσε την ισχύ του κουπονιού promojp σε κρατήσεις που η ίδια άφησε να γίνουν μέσα απ' τη μηχανή της. Γιατί το ίδιο μπορεί να συμβεί αύριο και με το κουπόνι 25% δηλαδή να επινοήσουν κάποια δικαιολογία ακύρωσής του αν δουν ότι οι πτήσεις πουλήθηκαν φθηνά.:rolleyes:
Όσο για τη συγκεκριμένη ερώτηση έχει γίνει στην επίσημη σελίδα fb της ΑΖ αλλά όχι μόνο δε δίνεται κάποια απάντηση αλλά σβήνονται τα σχετικά σχόλια.
απαντηση προφανως δεν δινοταν ωσπου να ολοκληρωθει η ερευνα. διαβασε τη για να λαβουν τελος κ τα κακοβουλα σχολια.
συνοψιζω την ανακοινωση: σκοπος της προσφορας δεν ηταν η εκδοση εισητηριων με 0 κοστος αλλα εκπτωτικων. παροτι υπηρχε ορος οτι η προσφορα της ιαπωνικης εκδοσης του σαιτ αφορουσε μονο αναχωρησεις απο εκει, λογω bug επετραπη η χρηση της εκπτωσης των 250Ε σε ολες τις αναχωρησεις. το συστημα ασφαλειας αναγνωρισε αμεαως το κενο,παρολα αυτα υπηρχαν ηδη κρατησεις. τα τικετς με 0 κοστος ακυρωθηκαν,οσα εχουν χρεωθει απο 1 σεντ κ ανω εκδοθηκαν και ισχυουν κανονικα. τελειωνει με την παραταση της προσφορας για αλλες 2 μερες λογω της τεραστιας απηχησης στους φιλους της εταιρειας.
bugs εμφανιζονται παντου. κι εγω εχω χρησιμοποιησει τετοιο κενο σε εταιρεια της αστροσυμμαχιας. η αντιμετωπιση των πελατων, παρολο που οι προθεσεις τους ηταν εμφανεις, δειχνει τη σοβαροτητα της εταιρειας.τελος.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Δηλαδη ισχυει αυτο που λεει οτι οσα εισιτηρια που ειχαν εστω και 1 σεντ ισχυουν κανονικα?

Απο εδω και μπρος μονο alitalia!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
απαντηση προφανως δεν δινοταν ωσπου να ολοκληρωθει η ερευνα. διαβασε τη για να λαβουν τελος κ τα κακοβουλα σχολια.
Δεν καταλαβαίνω γιατί χαίρεσαι με την AZ τόσο πολύ... το ότι τιμούν τα εισιτήρια έστω και του ενός σεντ ενώ στην αρχή έλεγαν ότι τα εισιτήρια δεν είχαν κλειστεί, σημαίνει ότι τα εισιτήρια είχαν πράγματι κλειστεί και ψεύδονταν. Το γιατί τιμούν τα εισιτήρια τα οποία έχουν νόμιμα πληρωθεί με πιστωτικές κάρτες και όχι τα δωρεάν στα οποία δεν απαιτούνταν κάποιας μορφής πληρώμη, πιστεύω ότι έχει να κάνει με νομικές ευθύνες που θέλει να αποφύγει η ΑΖ απ' τους πελάτες των οποίων τα νομίμως πληρωμένα εισιτήρια ακύρωσε.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
North66 said:
Δεν καταλαβαίνω...
ειναι προφανες. ξεσκονισε τα ιταλικα σου η παρε δασκαλα για να διαβασεις προσεκτικα τις ανακοινωσεις. αλλο δεν μπορω να βοηθησω κι ουτε εχω ορεξη να γραφω σεντονια σε θεμα που εχει ανοιχθει για ενημερωτικο σκοπο κι οχι για αντεγκλησεις επι της εταιρειας.
κι ενα εξτρα τιπ: Καλιφορνια με 484 απο Μαδριτη,Παρισι, 770 απο Αθηνα. ως τελη ιουνιου...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
ξαναγραψε το λινκ να μην ψάχνω γιατί με έχει πιάσει μουργέλα στο λασπόλακκό μου Σάμιον και αδυνατώ να ψάξω.... η τιμή για Τεχεράνη είναι εξαιρετική το ίδιο και για ΝΥ
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ξαναγραψε το λινκ να μην ψάχνω γιατί με έχει πιάσει μουργέλα στο λασπόλακκό μου Σάμιον και αδυνατώ να ψάξω.... η τιμή για Τεχεράνη είναι εξαιρετική το ίδιο και για ΝΥ
δεν έχει κανενα λινκ. στο σαιτ της εταιρειας βρισκεις την τιμη που θελεις και βαζεις τον κωδικό έκπτωσης συμφωνα με τους όρους του 1ου ποστ του παρόντος θεματος. η Τεχερανη και η ΝΥ χωρίς έκπτωση ξεκινουν από 470, 485 αντίστοιχα..
(Τεχεράνη βεβαια πας κ με λιγότερα...από IST, αλλο βεβαια με πειρατες άλλο κλασσατα..;))
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.465
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom