Γαλλία Γερμανία Πορτογαλία Σουηδία 3 επιλογες ..για να δουμε ...για να δουμε...

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αυτά που λες (και μη γελάς)! :haha:
Μου αρεσουν επισης οι "χρωματιστοι ναοι της Ινδιας,της Ινδονησιας ,οι κινεζικες παγοδες.Γενικα ειμαι του παραφορτωμενου.
Γκρι-λευκα κτιρια με μπλε -γκρι στεγες δεν ειναι και το καλυτερο μου.
(ποιος γελαει εκει πισω στο τελευταιο θρανιο?...σε ακουω εσενα:haha:..μην κρυβεσαι)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.113
Εμένα μου αρέσουν γάμοι, βαφτίσεις και events που έχουν να κάνουν με άλλους λαούς! Επομένως, με κριτήριο αποκλειστικά το να παραβρεθώ σε βάφτιση ανάμεσα σε Σουηδούς και να έχω την ευκαιρία να δω από κοντά άλλες συνήθειες, κουλτούρα κ.λ.π., θα επέλεγα τη Σουηδία! Ομοίως αν η φίλη είχε τα βαφτίσια του παιδιού της στη Λισαβώνα, θα επέλεγα Λισαβώνα και πάει λέγοντας! :)
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εμένα μου αρέσουν γάμοι, βαφτίσεις και events που έχουν να κάνουν με άλλους λαούς! Επομένως, με κριτήριο αποκλειστικά το να παραβρεθώ σε βάφτιση ανάμεσα σε Σουηδούς και να έχω την ευκαιρία να δω από κοντά άλλες συνήθειες, κουλτούρα κ.λ.π., θα επέλεγα τη Σουηδία! Ομοίως αν η φίλη είχε τα βαφτίσια του παιδιού της στη Λισαβώνα, θα επέλεγα Λισαβώνα και πάει λέγοντας! :)
Μου αρεσει πολυ το επιχειρημα σου vario και οντως θα ειχε ενδιαφερον απ αυτη την πλευρα.

αν κανετε παντως γκρουπ "δεν τρελαινομαι κιολας με το Παρισι", υπολογιστε κ εμενα μεσα !
Τι εγινε παιδια αρχιζουμε να διαμορφωνουμε ανταρσια εδω μεσα?Και φαντασου εγω η θρασυτατη δεν εχω παει καν Παρισι.Σα δε ντρεπομαι....
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.048
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Κλεοπάτρα σου οφείλω μια απάντηση γιατί περνάει σε δεύτερη μοίρα για εμένα η Σουηδία, αν και στο πρώτο μου μήνυμα ξεκαθαρίζω ότι έχει να κάνει μόνο με τα βαφτίσια.
Προσωπικά εγώ δε θα πήγαινα σε μια ξένη χώρα για να παραβρεθώ σε βαφτίσια (εκτός και αν ήταν πολύ δικοί μου άνθρωποι), καθώ εννοείται ότι η οικογένεια θα είχε τρέξιμο και δε θα μπορούσε να με βοηθήσει ουσιαστικά στην εξερεύνηση της πόλης, ενώ από ηθική υποχρέωση και μόνο (καθώς θα με φιλοξενούσαν) θα έπρεπε να βοηθήσω έστω και λίγο στις όλες ετοιμασίες. Συν τοις άλλοις δε γουστάρω καθόλου αυτά τα γλέντια.
Όπως βλέπεις η vario έχει αλλη άποψη, οπότε είναι εσύ πως νιώθεις.
Εγώ θα προτιμούσα με χίλια να πάω σε κάποιον άλλο προρισμό, χωρίς τέτοιου είδους δεσμεύσεις.
Η Λισσαβώνα είναι σούπερ επιλογή και οικονομική, όπως σου είπα.
Τώρα αν σε παίρνει να ανεβάζεις το μπάτζετ, εννοείται ότι προηγείται το Παρίσι.
Μην τρελαθούμε κιόλας!!! Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης (εκτός και αν θες να απόφύγεις τις μεγάλες πόλεις και να πας σε μια πιο μικρή και μαζεμένη)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.536
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom