British Airways: Προσφορές για Η.Π.Α

taver

Member
SPO said:
Παιδιά το χουμε ξαναπεί, οι "φόροι" αεροδρομίων όπως τους ορίζουν οι περισσότερες αεροπορικές περιλαμβάνουν και τον επίναυλο καυσίμων γι' αυτό και το ποσό εκτοξεύεται στα 400 τόσα.Σε ναύλους προσφοράς ο επίναυλος καυσίμων είναι πολύ χαμηλός εξού και οι προσφορές με τα 400 ευρώ συνολική τιμή.Στην περίπτωση μας εδώ οι πραγματικοί φόροι στο ATH-MEX μέσω LHR είναι μόνο 133 ευρώ.Ό,τι παραπάνω είναι έσοδο της εταιρίας.
Υπαρχουν ακομα αεροπορικες που δε χρεωνουν YQ. Δεν ειναι ολοι ιδιοι...
 

SPO

Member
Εξαρχής αναφέρθηκα στις "περισσότερες".Νομίζω είμαι συγκεκριμένος.
Αυτό που δεν ξέρω είναι αν οι εταιρίες στα award εισιτήρια σε βάζουν να πληρώσεις και τον επίναυλο ή μόνο το φόρο.Στην A3, που είναι η μόνη με την οποία έχω κάνει εξαργύρωση, πληρώνω μόνο τους πραγματικούς φόρους αεροδρομίων και όχι τον επίναυλο που είναι εξαρχής ενσωματωμένος στην αρχική τιμή.Έχω περιέργεια τι κάνει στην περίπτωση μας η BA, γιατί αν σε βάζει να πληρώνεις και επίναυλο τζάμπα τόσος κόπος να μαζέψεις τόσα μίλια.Η τιμή του εισιτηρίου εκτινάσσεται.
 

taver

Member
SPO said:
Εξαρχής αναφέρθηκα στις "περισσότερες".Νομίζω είμαι συγκεκριμένος.
Αυτό που δεν ξέρω είναι αν οι εταιρίες στα award εισιτήρια σε βάζουν να πληρώσεις και τον επίναυλο ή μόνο το φόρο.Στην A3, που είναι η μόνη με την οποία έχω κάνει εξαργύρωση, πληρώνω μόνο τους πραγματικούς φόρους αεροδρομίων και όχι τον επίναυλο που είναι εξαρχής ενσωματωμένος στην αρχική τιμή.Έχω περιέργεια τι κάνει στην περίπτωση μας η BA, γιατί αν σε βάζει να πληρώνεις και επίναυλο τζάμπα τόσος κόπος να μαζέψεις τόσα μίλια.Η τιμή του εισιτηρίου εκτινάσσεται.
Για BA δεν ξερω, μπορει να το ψαξω οταν επιστρεψω Αθηνα.

Στην LH οχι μονο πληρωνεις επιναυλο, αλλα πληρωνεις και τον ακριβοτερο απο τους διαθεσιμους επιναυλους (αυτον των flex εισιτηριων)...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.534
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top