Eβδομάδα Πολιτισμού στην Ιταλία, δωρεάν είσοδο σε όλα τα μουσεία!

thanosth

Member
Μηνύματα
3.382
Likes
6.948
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Από 18-24 Απριλίου στην γειτονική μας Ιταλία ειναι εβδομάδα Πολιτισμού.
Η είσοδος σε όλα τα μουσεία της χώρας θα είναι ελεύθερη!
:clap::cool:
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
φίλε thano τι ευχάριστη έκπληξη!είσαι βέβαιος γι αυτό; θα βρίσκομαι στην Ιταλία ακριβώς αυτή τη περίοδο !Και για το Βατικανό ισχύει αυτό;
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση Αντε πάντα τέτοια ευχάριστα νέα να χουμε!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.382
Likes
6.948
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
το διάβασα και το αναδημοσίευσα στο σάιτ της γερμανικής loco Willkommen an Bord - g που διαφημιζε πτησεις προς ιταλικούς προορισμούς με αφορμή αυτη την βδομάδα πολιτισμού!
Αν ισχύει για ολα τα μουσεία, μεταξύ αυτών και του Βατικανού, η για ορισμένα, δεν γνωρίζω.
Αλλά και να ισχύει, φαντάζομαι οι ουρές θα ειναι ακόμη πιο τεράστιες!
Επίσης ας μην λησμονούμε ότι αλλο κράτος η Ιταλία, και άλλο το Βατικανό!:cool:

Επειδη δεν κατέχω την ιταλικήν, κάτι λιγα λατινικά απο τα φοιτητικά μου χρόνια εχω στο ακατοίκητό μου,:haha:,
ας μας το επιβαιβεώσουν η ας το διαψεύσουν οι ιταλόφιλοι του φόρουμ μας!:cool:
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
[
Αλλά και να ισχύει, φαντάζομαι οι ουρές θα ειναι ακόμη πιο τεράστιες!
Επίσης ας μην λησμονούμε ότι αλλο κράτος η Ιταλία, και άλλο το Βατικανό!:cool:

:cool:[/quote]

εχεις δίκιο το βατικανο είναι ανεξάρτητο κρατίδιο !μας παρασύρει το γεγονός οτι είναι ένα κράτος που όμως βρίσκεται μέσα σε μια πόλη !
Παντως τα μουσεία είναι πανάκριβα στην Ιταλία και η ευκαιρία μεγάλη Περιμένουμε επιβεβαίωση απο τους φίλους της Ιταλίας!
 

tania

Member
Μηνύματα
203
Likes
179
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξέρω!
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο ταξίδι
:bash: :bash: :bash: :bash:


Κοίτα να δεις τύχη τώρα, εγώ θα πάω 18 - 24 . . . . . . . .Μαρτίου :klaps:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.101
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
εχεις δίκιο το βατικανο είναι ανεξάρτητο κρατίδιο !μας παρασύρει το γεγονός οτι είναι ένα κράτος που όμως βρίσκεται μέσα σε μια πόλη !
Παντως τα μουσεία είναι πανάκριβα στην Ιταλία και η ευκαιρία μεγάλη Περιμένουμε επιβεβαίωση απο τους φίλους της Ιταλίας![/quote]

Είχα βρεθεί περσι την αντίστοιχη βδομάδα στη Φλωρεντία και όντως ΟΛΑ τα κρατικά μουσεία ήταν δωρεάν. Για το Βατικανό το βλέπω και εγώ λίγο χλωμό να ισχύει.
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
δωρεαν ???? τελεια

παιδια εγω το ειχα πετυχει αυτο, με δωρεαν εισοδους στην ιταλια σεπτεμβρη κατα τις 20 και ισχυε για 2 μερες. ημουν ρωμη, πηγα κολοσαιο, βιλα μποργκεσε, και εφυγα την επομενη για φλωρεντια ετσι ηταν το προγραμμα, οπου πηγα στην ουφιτσι. το κερδος για τα δυο ατομα που ειμασταν περιπου 70 €. τωρα στο βατικανο ειχα παει την προηγουμενη μερα ετσι δεν ξερω αν ηταν δωρεαν. παντως αξιζει ο κοπος να πατε, καλη η ευκαιρια
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Λοιπόν παιδια πράγματι μπήκα στο Υπουργειο πολιτισμού της ιταλίας και το επιβεβαίωσα 18-26 απριλίου 2009 εβδομάδα πολιτιστική
οσοι πιστοι προσέλθετε εγώ θα είμαι εκεί
Ενδιαφέρον και η ufitzi δωρεαν!χαλάλι οι ουρές
θα βγάλουμε ετσι τουλάχιστον την είσοδο για Βατικανό που θα το κλείσω απ internet και κοστίζει διπλά:clap::clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.327
Μηνύματα
888.014
Μέλη
38.988
Νεότερο μέλος
ABDALKHALEQ BARBA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom