Καλοκαιρινές διακοπές 2024

alma

Member
Μηνύματα
3.755
Likes
15.252
Καλησπερα, σαν αναποφασιστος Ζυγος ειμαι αναμεσα σε αρκετα νησια κ χρειαζομαι τνη βοηθεια των εμπειρων.
Αναρωτιεμαι αναμεσα σε Φολεγανδρο,Σεριφο,Αστυπαλαια,Κυθηρα.
Με ενδιαφερει να ναι χαλαρα,οχι νεκρα μ ωραια παραλιες μερος για χαλαρο ποτακι η λαιβ,γραφικα στενακια κ τα σχετικα.Εχω παει Μηλο,Αμοργο,Τηνο,Μυκονο αν βοηθαει.κ επειδη περναει ο καιρος εχω απελπιστει στο να προλαβω να βρω κατι αξιοπρεπες.ευχαριστω ομαδα εκ των προτερων!!!
Φολεγανδρος, εξαίρετη θέα γραφικα στενακια κλπ,αλλά σε παραλίες υστερεί αρκετά σε σχέση με τ'άλλα.
 

Joanna29

Member
Μηνύματα
111
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Εδιβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη ξανά κ ξανά
Φολεγανδρος, εξαίρετη θέα γραφικα στενακια κλπ,αλλά σε παραλίες υστερεί αρκετά σε σχέση με τ'άλλα.
Η αληθεια ηταν οτι ηταν η πρωτη επιλογη.κατι να τα συνδιαζει πανω κατω ολα κ ας μην ειναι αναμεσα στα 3 εχετε να προτεινεται?
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
8.353
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Όποιος πρόλαβε, πρόλαβε,έχουν ξεφύγει οι τιμές, εντός, έκτος και επί τ αυτά, τους υπόλοιπους ελάτε να σας φιλοξενήσω στο Κιάτο.... 😇
 

North66

Member
Μηνύματα
4.313
Likes
5.071
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Όποιος λέει ότι βρίσκεται σε αδιέξοδο στα οικονομικά μπορεί να πάρει το λεωφορείο και να επισκεφτεί ένα από τα τόσα τουριστικά μέρη της ηπειρωτικής Ελλάδας που μάλλον έχουν και ανώτερες παραλίες από μερικά νησιά της κακιάς ώρας που διάβασα στις προτάσεις. Τώρα όποιος έχει το ψώνιο να πηγαίνει σε νησιά το καλοκαίρι, ας πηγαίνει απλά να μη διαμαρτύρεται για το οικονομικό.
 

CHRISTINE S.

Member
Μηνύματα
14
Likes
13
Όποιος λέει ότι βρίσκεται σε αδιέξοδο στα οικονομικά μπορεί να πάρει το λεωφορείο και να επισκεφτεί ένα από τα τόσα τουριστικά μέρη της ηπειρωτικής Ελλάδας που μάλλον έχουν και ανώτερες παραλίες από μερικά νησιά της κακιάς ώρας που διάβασα στις προτάσεις. Τώρα όποιος έχει το ψώνιο να πηγαίνει σε νησιά το καλοκαίρι, ας πηγαίνει απλά να μη διαμαρτύρεται για το οικονομικό.
Νησιά της κακιάς ώρας δεν υπάρχουν. Είναι προσβλητικό για οποιοδήποτε νησί. Επιλογές της κακιάς ώρας υπάρχουν όπου και να πας.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.155
Likes
41.496
Νησιά της κακιάς ώρας δεν υπάρχουν. Είναι προσβλητικό για οποιοδήποτε νησί. Επιλογές της κακιάς ώρας υπάρχουν όπου και να πας.
Γιατι, θα μας κανουν μουτρακια τα νησια?
Και υπαρχουν και οσοι επιλεγουν νησια το καλοκαιρι εχουν γνωση του τι θα τους κοστισει.
 
Μηνύματα
422
Likes
1.377
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Θα συμφωνησω απολυτα ως το πρωτο μερος θα διαφωνησω στο δευτερο.Προσφορα ζητηση ειναι σε ολα και στην οικονομια ,οχι μονο στα ταξιδια.Τα παντα ανεβαινουν σημερα και λογω ινσταγκραμ,ολα τα κρυμμενα μυστικα μαθαινονται.Νησια που δεν πηγαινε ουτε βαρκα τα 90'ς ,πλεον ειναι in.Ολα δεν θα γινοταν αν δεν ηταν αντικειμενικα ομορφα,δεν ειχε ζητηση και σε συνδυασμο με τα λιγα καταλυμματα να γιατι.Παρολα αυτα ομως αυτο δεν δικαιολογει τις εξωφρενικες τιμες που εχουν οι ξενοδοχοι,κανοντας να νιωθεις οτι δεν απευθυνονται στον μεσο Ελληνα ,αλλα πραγματικα σε αυτον που εχει να τα σκασει.Εαν δεν παταει κανενας σε λιγο και προτιμαει ο κοσμος την Μαλτα,την Τουρκια η αλλα παραλια τοτε μονο θα καταλαβουν οτι δωματια εχουν οχι χρυσαφι.
Θα διαφωνησω ομως στο χαρακτητισμο νησια της κακισς ωρας,καθως καθενας εχει την προτιμηση του νησιου και του τυπου διακοπων που θελει.Στο φορουμ μαθαινουμε να εκτιμαμε το διαφορετικο ,εναλλακτικο προορισμο,πχ εμενα πιο πολυ μου αρεσει η σοφιστικε Αναφη,η Αστυπαλαια ,η Δονουσα και η Αμοργος παρα η Παρος και η Μυκονος γουστα αυτα.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.377
Likes
3.480
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Στην Ανάφη πρώτα ο Θεός θα ξαναπάω δεύτερη συνεχόμενη φορά φέτος τον Ιούλιο. Είναι όντως και σοφιστικε, αλλά το σημαντικότερο όλων, είναι γαλήνια ακόμα (τουλάχιστον τον Ιούλιο που πηγαίνω). Έχω βρει κατάλυμα με 70 ευρώ τη βραδιά και απίστευτη θέα (στο ίδιο έμεινα και πέρσι). Βέβαια το έκλεισα από τον Απρίλιο.
Θέλω να καταλήξω οτι υπάρχουν αρκετά ακόμα νησιά στα οποία μπορεί κάποιος να βρει οικονομικά καταλυματα, αρκεί να "κινηθεί" έγκαιρα. Το να περιμένουμε τον Ιούνιο για να κλείσουμε τον Ιούλιο η τον Αύγουστο, είναι τακτική άλλης εποχής (ειδικά σε μέρη με λίγα καταλυματα, αλλά αρκετή ζήτηση)
Edit: Μια φίλη μου θα πάει στην Τήλο σε super κατάλυμα με 50 ευρώ τη βραδιά στα μέσα Ιουλίου. Ένας άλλος φίλος έχει βρει για Κρήτη, έξω από την Ιεράπετρα, ωραιότατο studio με 60 ευρώ για τις αρχές Αυγούστου.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.561
Likes
8.238
Στην Ανάφη πρώτα ο Θεός θα ξαναπάω δεύτερη συνεχόμενη φορά φέτος τον Ιούλιο. Είναι όντως και σοφιστικε, αλλά το σημαντικότερο όλων, είναι γαλήνια ακόμα (τουλάχιστον τον Ιούλιο που πηγαίνω). Έχω βρει κατάλυμα με 70 ευρώ τη βραδιά και απίστευτη θέα (στο ίδιο έμεινα και πέρσι). Βέβαια το έκλεισα από τον Απρίλιο.
Θέλω να καταλήξω οτι υπάρχουν αρκετά ακόμα νησιά στα οποία μπορεί κάποιος να βρει οικονομικά καταλυματα, αρκεί να "κινηθεί" έγκαιρα. Το να περιμένουμε τον Ιούνιο για να κλείσουμε τον Ιούλιο η τον Αύγουστο, είναι τακτική άλλης εποχής (ειδικά σε μέρη με λίγα καταλυματα, αλλά αρκετή ζήτηση)
Edit: Μια φίλη μου θα πάει στην Τήλο σε super κατάλυμα με 50 ευρώ στα μέσα Ιουλίου. Ένας άλλος φίλος έχει βρει για Κρήτη, έξω από την Ιεράπετρα, ωραιότατο studio με 60 ευρώ για τις αρχές Αυγούστου.
Λινκ πλιζ
 
Μηνύματα
18
Likes
0
Καλησπερα σας ! Παρακαλω πολυ , θα ηθελα ιδεες για διακοπες...σε νησι ή στην ηπειρωτικη Ελλαδα....! Αυγουστος ειναι η περιοδος που μπορουμε ....!
Θελουμε να εχουμε φυση και καλο φαγητο! Οσοι θελουν ας γραψουν τις προτασεις τους!Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας !
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.289
Μηνύματα
886.783
Μέλη
38.955
Νεότερο μέλος
alex_07

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom