γαμηλιο ταξιδι σεπτεμβριο

anna mrtd

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Καλησπερα παιδια, ειμαι καινουρια εδω.. Εχω διαβασει πολλες ιστοριες και θα ηθελα τη βοηθεια σας. Τον Αυγουστο παντρευομαστε και λεμε για γαμηλιο ταξιδι αρχες σεπτεμβριου.. το budget γυρω στα 4000 και για τους 2. σκεφτομαστε καπου εξωτικα οπως ταυλανδη αλλα ο καιρος μαλλον δεν θα ειναι ο ιδανικος ε; ή μηπως μπαλι; Αν και απο οσα διαβασα με ενθουσιασε πολυ η Ταυλανδη... οτι αλλο εχετε να προτεινετε θα με βοηθουσε πολυ. Σας ευχαριστω εκ των προτερων...
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.744
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
για δες και Σριλανκα..
 

Alexlividikou

Member
Μηνύματα
23
Likes
7
Από όσα ξέρω δεν είναι καλός μήνας για Ταυλάνδη λόγω βροχών. Εξαρτάται και σε ποια πςριοχή θα πας όμως.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Μπορεις να συνδυάσεις Σιγκαπουρη - Μπαλι
Μπάνιο στο Μπαλί δεν θα απολαύσεις, οχι λογω καιρου αλλα επειδη οι παραλίες δεν έχουν σχέση με αυτο που φαντάζεσαι (εκτος αν κανεις surf)
 

anna mrtd

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
σκεφτομουν για μπανκογκ πουκετ και κραμπι...


Από όσα ξέρω δεν είναι καλός μήνας για Ταυλάνδη λόγω βροχών. Εξαρτάται και σε ποια πςριοχή θα πας όμως.
δηλαδη το μπαλι δεν αξιζει και ιδιαιτερα απο αποψη παραλιων; σερφ δεν κανω :p
η σιγκαπουρη αξιζει;


Μπορεις να συνδυάσεις Σιγκαπουρη - Μπαλι
Μπάνιο στο Μπαλί δεν θα απολαύσεις, οχι λογω καιρου αλλα επειδη οι παραλίες δεν έχουν σχέση με αυτο που φαντάζεσαι (εκτος αν κανεις surf)
 
Last edited by a moderator:

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Λοιπόν, 31 Αυγούστου με επιστροφή 12 Σεπτεμβρίου Αθήνα-Μπανγκοκ με Swiss 1.080€ τα 2 άτομα με καλές ανταποκρίσεις.
Στο ενδιάμεσο πάτε ένα Koh Phangan 1 βδομαδούλα και θα είστε μια χαρά!
Ο καιρός στατιστικά έχει βροχή εκείνη την περίοδο, αλλά δεν είναι και χάλια, είναι και θέμα τύχης βέβαια.
 

angryDuck

Member
Μηνύματα
36
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα
Καλησπερα παιδια, ειμαι καινουρια εδω.. Εχω διαβασει πολλες ιστοριες και θα ηθελα τη βοηθεια σας. Τον Αυγουστο παντρευομαστε και λεμε για γαμηλιο ταξιδι αρχες σεπτεμβριου.. το budget γυρω στα 4000 και για τους 2. σκεφτομαστε καπου εξωτικα οπως ταυλανδη αλλα ο καιρος μαλλον δεν θα ειναι ο ιδανικος ε; ή μηπως μπαλι; Αν και απο οσα διαβασα με ενθουσιασε πολυ η Ταυλανδη... οτι αλλο εχετε να προτεινετε θα με βοηθουσε πολυ. Σας ευχαριστω εκ των προτερων...
Με το καλο ο γαμος! Τα μερη που δεν "πνιγονται" το σεπτεμβριο ειναι: μπαλι, καποιες περιοχες στη μαλεσια
Καλησπερα παιδια, ειμαι καινουρια εδω.. Εχω διαβασει πολλες ιστοριες και θα ηθελα τη βοηθεια σας. Τον Αυγουστο παντρευομαστε και λεμε για γαμηλιο ταξιδι αρχες σεπτεμβριου.. το budget γυρω στα 4000 και για τους 2. σκεφτομαστε καπου εξωτικα οπως ταυλανδη αλλα ο καιρος μαλλον δεν θα ειναι ο ιδανικος ε; ή μηπως μπαλι; Αν και απο οσα διαβασα με ενθουσιασε πολυ η Ταυλανδη... οτι αλλο εχετε να προτεινετε θα με βοηθουσε πολυ. Σας ευχαριστω εκ των προτερων...

Με το καλο ο γαμος σας! Τα μερη που εχουν νορμαλ θερμοκρασιες και δεν ´πνιγονται' το σεπτεμβριο ειναι:

Μπαλι (πολυ βρωμα, ωραιες παραλιες, πολυ τουριστικ)
Μαλαισια (αναλογα την περιοχη)
Αρουμπα (συνιστω γιατι ειναι λοου σιζον και οι τιμες ειναι πολυ χαμιλες. Επισης το μονο μερος στην καραιβικη που δεν το πιανουν οι βροχες)
Περου (αλλα νο τροπικαλ μπιτσις χιαρ)
Αυστραλια.

(Σορρυ για ορθογραφικα)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μια χαρά στα λένε τα παιδιά από πάνω. Στατιστικά είναι ο χειρότερος μήνας για Ταυλάνδη, αλλά αν επιμένεις κοίτα τουλάχιστον προς τα νησιά του κόλπου (Σαμουι-Πανγκάν_Ταο) που είναι καλύτερα από θέμα καιρού.
Η Σιγκαπούρη αξίζει αλλά όχι για πάνω από 4-5 μέρες και δεν έχει παραλίες της προκοπής, μπορείς να τη συνδυάσεις με κάτι άλλο όπως το Βόρνεο (έχει και νησιά και ζούγκλες).
Κοίτα και τα νησιά της ανατολικής ακτής της Μαλαισίας, Perhentian, Redang, Tioman, Rawa κλπ..
Έχεις πολλές επιλογές για Σεπτέμβρη..
 

anna mrtd

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια.. αυτο που με ενδιαφερει περισοοτερο ειναι οι πολυ ωραιες παραλιες και να δω και καποια αξιοθεατα...
το μπαλι απο τιμες ειναι νορμαλ για τα αλλα δεν εχω ψαξει :p


Με το καλο ο γαμος! Τα μερη που δεν "πνιγονται" το σεπτεμβριο ειναι: μπαλι, καποιες περιοχες στη μαλεσια



Με το καλο ο γαμος σας! Τα μερη που εχουν νορμαλ θερμοκρασιες και δεν ´πνιγονται' το σεπτεμβριο ειναι:

Μπαλι (πολυ βρωμα, ωραιες παραλιες, πολυ τουριστικ)
Μαλαισια (αναλογα την περιοχη)
Αρουμπα (συνιστω γιατι ειναι λοου σιζον και οι τιμες ειναι πολυ χαμιλες. Επισης το μονο μερος στην καραιβικη που δεν το πιανουν οι βροχες)
Περου (αλλα νο τροπικαλ μπιτσις χιαρ)
Αυστραλια.

(Σορρυ για ορθογραφικα)
ευχαριστω για την απαντηση. μαλλον η ταυλανδη ακυρωνεται.. θα κοιταξω αυτα που μου προτεινες :)

Μια χαρά στα λένε τα παιδιά από πάνω. Στατιστικά είναι ο χειρότερος μήνας για Ταυλάνδη, αλλά αν επιμένεις κοίτα τουλάχιστον προς τα νησιά του κόλπου (Σαμουι-Πανγκάν_Ταο) που είναι καλύτερα από θέμα καιρού.
Η Σιγκαπούρη αξίζει αλλά όχι για πάνω από 4-5 μέρες και δεν έχει παραλίες της προκοπής, μπορείς να τη συνδυάσεις με κάτι άλλο όπως το Βόρνεο (έχει και νησιά και ζούγκλες).
Κοίτα και τα νησιά της ανατολικής ακτής της Μαλαισίας, Perhentian, Redang, Tioman, Rawa κλπ..
Έχεις πολλές επιλογές για Σεπτέμβρη..
θα θελα πολυ να παω ταυλανδη αλλα φοβαμαι οτι ο καιρος θα χαλασει το γαμηλιο ταξιδι...
επειτα ειδα οτι μοιαζει κατα καποιον τροπο με ταυλανδη το μπαλι...
αν και απ οτι διαβαζω η ταυλανδη εχει καλυτερες παραλιες, κατι που με ενδιαφερει πολυ... αστα μπερδεμα...

Λοιπόν, 31 Αυγούστου με επιστροφή 12 Σεπτεμβρίου Αθήνα-Μπανγκοκ με Swiss 1.080€ τα 2 άτομα με καλές ανταποκρίσεις.
Στο ενδιάμεσο πάτε ένα Koh Phangan 1 βδομαδούλα και θα είστε μια χαρά!
Ο καιρός στατιστικά έχει βροχή εκείνη την περίοδο, αλλά δεν είναι και χάλια, είναι και θέμα τύχης βέβαια.
 
Last edited by a moderator:

anna mrtd

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
καλησπερα στην ομορφη παρεα..χρειαζομαι τη βοηθεια σας.
ο γαμος περασε και ακομη δεν εκλεισα ταξιδι...θελουμε γυρω στις 5 σεπτεμβριου για 12-13 μερες...
ειμαι μπερδεμενη καθως ειμαι αναμεσα σε μπαλι-σιγκαπουρη ή μαλδιβες-ντουμπαι; ή εχετε να προτεινετε κατι αλλο ενδιαφερον
θελουμε τις ωραιες τις καταγαλανες παραλιες αλλα να δουμε και κανενα αξιοθεατο.. καθε συμβουλη ευροσδεκτη
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
καλησπερα στην ομορφη παρεα..χρειαζομαι τη βοηθεια σας.
ο γαμος περασε και ακομη δεν εκλεισα ταξιδι...θελουμε γυρω στις 5 σεπτεμβριου για 12-13 μερες...
ειμαι μπερδεμενη καθως ειμαι αναμεσα σε μπαλι-σιγκαπουρη ή μαλδιβες-ντουμπαι; ή εχετε να προτεινετε κατι αλλο ενδιαφερον
θελουμε τις ωραιες τις καταγαλανες παραλιες αλλα να δουμε και κανενα αξιοθεατο.. καθε συμβουλη ευροσδεκτη
Το Μπαλί πάρα πολύ ωραίο αλλά αν ψάχνεις με κριτήριο τις παραλίες, θα πρέπει να το βγάλεις απο την λίστα σου. Άγριες παραλίες (τεράστια κύματα), ωραία άμμος αλλά αρκετα σκουπίδια στις ακτές. Γυρίσαμε σχέδον όλες τις παραλίες της ανατολικής και νοτιοδυτικής πλευράς του νησιού. Μία ήταν πραγματικά ωραία. Η dreamland! Παρόλα αυτά το Μπαλί είναι φοβέρο στο συνολό του.
Εγώ αν έψαχνα παραλίες, θα επέλαγα Μαλδίβες σε συνδιασμό όμως με Σρι Λανκα (όχι Ντουμπάι). Το Ντουμπάι το επιλέγεις για τα αξιοθέατά του; Ποια αξιοθέατα;!
 

anna mrtd

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
ευχαριστω για την αμεση απαντηση.. σε ταξιδιωτικο που ρωτησα μου εδωσαν προσφορα 3 νυχτες seminyak , 4 ubud, και 5 σιγκαπουρη...τι ενδιαφερον υπαρχει στις συγκεκριμενες περιοχες;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.398
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom