Καλώς σας ήρθα και πολύ πολύ καλώς σας βρήκα!!

soulsar

New Member
Μηνύματα
1
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Βουλγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβικές Χώρες
Καλησπέρα σε όλη την παρέα του travelstories!!Το 2017 πήρα την απόφαση να κάνω ταξιδάκια εκτός Ελλάδας, κάθε χρόνο και σε άλλη χώρα, όσο μου το επιτρέπουν τα οικονομικά μου και οι συνθήκες της δουλειάς μου αλλά φυσικά και οι οικογενειακές μου υποχρεώσεις....Το 2017 λοιπόν έκανα και το πρώτο μου ταξιδάκι (μάλλον το δεύτερο γιατί το πρώτο το έκανα στη Γερμανία όταν ήμουν 7 χρ.) στο εξωτερικό και συγκεκριμμένα στο Βουκουρέστι της πανέμορφης Ρουμανίας. Και ψάχνοντας πληροφορίες για την Ρουμανία στο χαμό του ίντερνετ voila!!! και το travelstories!!!Τι χαρά!!Το πόσο με βοήθησαν οι ιστορίες και το πλήθος πληροφοριών που βρήκα δεν περιγράφεται. Άντλησα πληροφορίες και για το επόμενο ταξιδάκι μου που έγινε τον Μάιο του 2018 στο Βέλγιο. Και κάπως έτσι αποφάσισα, αν και καθυστερημένα, να γίνω κ γω μέλος της ομάδας και να περιγράφω και γω τις εμπειρίες που με τη βοήθεια σας απέκτησα και θα αποκτήσω στα επόμενα ταξίδια....
Καλως σας βρήκα λοιπον και Καλά μας Ταξίδια....
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.912
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλησπέρα σε όλη την παρέα του travelstories!!Το 2017 πήρα την απόφαση να κάνω ταξιδάκια εκτός Ελλάδας, κάθε χρόνο και σε άλλη χώρα, όσο μου το επιτρέπουν τα οικονομικά μου και οι συνθήκες της δουλειάς μου αλλά φυσικά και οι οικογενειακές μου υποχρεώσεις....Το 2017 λοιπόν έκανα και το πρώτο μου ταξιδάκι (μάλλον το δεύτερο γιατί το πρώτο το έκανα στη Γερμανία όταν ήμουν 7 χρ.) στο εξωτερικό και συγκεκριμμένα στο Βουκουρέστι της πανέμορφης Ρουμανίας. Και ψάχνοντας πληροφορίες για την Ρουμανία στο χαμό του ίντερνετ voila!!! και το travelstories!!!Τι χαρά!!Το πόσο με βοήθησαν οι ιστορίες και το πλήθος πληροφοριών που βρήκα δεν περιγράφεται. Άντλησα πληροφορίες και για το επόμενο ταξιδάκι μου που έγινε τον Μάιο του 2018 στο Βέλγιο. Και κάπως έτσι αποφάσισα, αν και καθυστερημένα, να γίνω κ γω μέλος της ομάδας και να περιγράφω και γω τις εμπειρίες που με τη βοήθεια σας απέκτησα και θα αποκτήσω στα επόμενα ταξίδια....
Καλως σας βρήκα λοιπον και Καλά μας Ταξίδια....
:welcome2: καλά ταξίδια.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
καλως τον, κι εμενα το τραβελστορις με καταστρεφει:lol:
 

glantos

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Καλησπέρα και καλά ταξίδια!!!!

Και εμείς σκεφτόμαστε να παμε οικογενειακά στο Βέλγιο για το καλοκαίρι, τι έχεις να μας προτείνεις για να επισκεφθούμε/διαμονή???
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα και καλά ταξίδια!!!!

Και εμείς σκεφτόμαστε να παμε οικογενειακά στο Βέλγιο για το καλοκαίρι, τι έχεις να μας προτείνεις για να επισκεφθούμε/διαμονή???
Υπάρχουν σχετικά θεματα για Βέλγιο https://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ευρώπη.57/?prefix_id=113
 

Alcheste

Member
Μηνύματα
5
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Καλησπέρα και καλά ταξίδια!!!!

Και εμείς σκεφτόμαστε να παμε οικογενειακά στο Βέλγιο για το καλοκαίρι, τι έχεις να μας προτείνεις για να επισκεφθούμε/διαμονή???
καλό θα ήταν να διαβάσεις αυτά που σου πρότεινε ο @serginio αλλά για να πάρεις μια ιδέα θα σου έλεγα να επισκεφτείτε σίγουρα την grand place και το maneken pis που αντιπροσωπεύει τις Βρυξέλλες και είναι στο κέντρο της πόλης και είναι μια καλή ευκαιρία για να δοκιμάσετε τις βέλγικες βάφλες και τη γνωστή μπύρα .;Ένα καλό εστιατόριο με βέλγικη κουζίνα είναι το chez leon Εγώ είχα επισκεφτεί και το μουσείο σοκολάτας αλλά κατά τη γνώμη μου δεν είναι κάτι σπουδαίο. Πιστεύω ότι θα αρέσει και στα παιδιά αν έχετε χρόνο να πάτε και στη mini Europe και το Αtomium αν τελικά το κάνετε θα σας συμβούλευα να διαλέξετε μια μέρα που να έχει καλό καιρό (στο Βέλγιο βρέχει και τα καλοκαίρια ) Η Μπρύζ είναι από τα ωραιότερα και πιο ρομαντικά μέρη του Βελγίου αποκαλείται και Βενετία του Βορρά και αξίζει να αφιερώσετε μια μέρα εκεί .Επίσης η Γάνδη και η Αμβέρσα είναι πολύ όμορφα μέρη ( έχω μια προτίμηση στη Γάνδη ) Αν θέλετε να κάνετε και κάποια απόδραση εκτός του κέντρου μπορείτε να επισκεφτείτε το Dinant ή/και το Durbuy Tip: Να μείνετε σε ξενοδοχείο κοντά στο μετρό γιατί θα σας διευκολύνει πολύ στις μετακινήσεις. Tip 2 : Εκεί παίρνουν βραδινό γύρω στις 8 ή και νωρίτερα οπότε μπορεί αν πάτε σε εστιατόριο κατά τις 9 να σας πουν ότι η κουζίνα έχει κλείσει.
 
Last edited:

Klair

Member
Μηνύματα
2.217
Likes
25.843
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Καλησπέρα και καλά ταξίδια!!!!

Και εμείς σκεφτόμαστε να παμε οικογενειακά στο Βέλγιο για το καλοκαίρι, τι έχεις να μας προτείνεις για να επισκεφθούμε/διαμονή???
Αν θέλεις να πάρεις μια πρώτη γεύση από Βέλγιο και έχεις όρεξη και χρόνο μπορείς να διαβάσεις την ιστορία που έχω γράψει, να κρατήσεις αυτά που σε ενδιαφέρουν και να φτιάξεις το δικό σου πρόγραμμα ανάλογα με τον διαθέσιμο χρόνο σου:

https://www.travelstories.gr/community/threads/Μαζί-με-τον-βασιλικό-ποτίζεται-και-η-γλάστρα.60337/

Επίσης σε εξέλιξη βρίσκεται άλλη μια ιστορία που γράφω τώρα για το Βέλγιο.
Στη συνέχεια αυτής της ιστορίας θα ακολουθήσουν και κεφάλαια για Αμβέρσα:

https://www.travelstories.gr/commun...τες-δεν-είναι-εφήμεροι-αλλά-παντοτινοί.60968/

Ελπίζω να σε βοηθήσουν στο επικείμενο ταξίδι σου. Ό,τι άλλο χρειαστείς και μπορώ να βοηθήσω είμαι στη διάθεσή σου.
 

glantos

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια σας, πραγματικα το εκτιμω.

Τελικα καναμε δευτερες σκεψεις και αποφασισαμε να παμε Μοναχο (ηταν στα αρχικα μας πλανα και ειχαμε ως εναλλακτικη τις Βρυξελλες). Ελπιζω στο μελλον να γινει και η εκδρομη στις Βρυξελλες με τοσα ωραια πραγματα που εχετε περιγραψει!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.744
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
καλως ηλθες εδω θα βρεις οτι πληροφορια θελεις..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.189
Μηνύματα
883.389
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom