Ισπανία Ανδαλουσία - Ερωτήσεις

Βαγγω

Member
Μηνύματα
105
Likes
264
Με βοήθησες αλλα με μπερδεψες κιόλας. Βγάζω Φάρο και βαζω Αλμερια, αλλα ενα βράδυ μάλλον είναι λίγο. Κοίταξα Και booking και βρήκα διαμονή μεσα σχεδον στο θεματικό πάρκο Texas . Αλλα ειναι μισή ωρα οδικως απο Αλμερια.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σχετικά άγνωστο διαμάντι είναι η πανέμορφη Úbeda. Ειδικά το βράδυ είναι απίστευτα όμορφη.
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.303
Likes
17.259
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso, Las Vegas
Με βοήθησες αλλα με μπερδεψες κιόλας. Βγάζω Φάρο και βαζω Αλμερια, αλλα ενα βράδυ μάλλον είναι λίγο. Κοίταξα Και booking και βρήκα διαμονή μεσα σχεδον στο θεματικό πάρκο Texas . Αλλα ειναι μισή ωρα οδικως απο Αλμερια.
Κατ' αρχήν θα πρέπει να ψάξεις ποιο πάρκο θέλεις να πας από τα τρία που έχει η περιοχή. Είναι το Texas Hollywood, το Western Leone και το Mini Hollywood. Εγώ πήγα στο τελευταίο, γιατί πιστεύω ότι είναι το καλύτερο.
Κατά δεύτερον έχεις αρκετές ημέρες και για Αλμερία και για Faro.
Μια πρότασή μου δεν θα μπορούσε να είναι άλλη από το δικό μου πρόγραμμα, το οποίο ήταν δεκαήμερο και τα χώρεσε όλα (χωρίς Φάρο). Εσύ έχεις δυο μέρες παραπάνω, στις οποίες πιστεύω ότι χωράει και το Φάρο. Αν θες να το πας πιο χαλαρά, τότε άφησε την Πορτογαλία για άλλη φορά.
 

Βαγγω

Member
Μηνύματα
105
Likes
264
Κατ' αρχήν θα πρέπει να ψάξεις ποιο πάρκο θέλεις να πας από τα τρία που έχει η περιοχή. Είναι το Texas Hollywood, το Western Leone και το Mini Hollywood. Εγώ πήγα στο τελευταίο, γιατί πιστεύω ότι είναι το καλύτερο.




Όντως απο τις φωτογραφίες που είδα φαινετε να ειναι το καλύτερο. Ευχαριστω πολυ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Είναι κάτι διαφορετικό ναι, αλλά εσύ θα δεις πώς μοιράζεις τις μερες και τις αποστάσεις.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Γιβραλτάρ θα βάλω. Μια σκεψη ήταν Αλχεθίρας όπως πρότεινες αλλά μπορει και να μην χρειάζεται γιατι μπορείς να πας Γιβραλτάρ στην διαδρομή Καντιθ - Ροντα
Κάδιθ ήταν λίγο του πανακρίβου οι τιμές όταν κοιτούσα εγώ για τέλη Ιουλίου και έτσι έβαλα τη διανυκτέρευση που προόριζα για εκεί στην Tarifa, για να ατενίζω και το Μαρόκο από μακριά. :)
 

Βαγγω

Member
Μηνύματα
105
Likes
264
Κάδιθ ήταν λίγο του πανακρίβου οι τιμές όταν κοιτούσα εγώ για τέλη Ιουλίου και έτσι έβαλα τη διανυκτέρευση που προόριζα για εκεί στην Tarifa, για να ατενίζω και το Μαρόκο από μακριά. :)



Όντως Καδιθ είναι πανάκριβα έχει όμως πολύ αξιόλογα καταλύματα στο Χερεζ που είναι κοντά και έλεγα να συνδυάσω έτσι και τις δυο αυτες πόλεις που νομιζω αξίζουν.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Όντως Καδιθ είναι πανάκριβα έχει όμως πολύ αξιόλογα καταλύματα στο Χερεζ που είναι κοντά και έλεγα να συνδυάσω έτσι και τις δυο αυτες πόλεις που νομιζω αξίζουν.
Ναι, ισχύει. Ιδανικά θα ήθελα και εγώ να μείνω Χέρεθ αλλά έχω βάλει απλά πέρασμα από μια bodega του ερχόμενη από Σεβίλλη γιατί δεν με φθάνουν οι μέρες και ήθελα να διανυκτερεύσω σχετικά κοντά στο Γιβραλτάρ ώστε να το επισκεφθώ το επόμενο πρωί. Οπότε αφού δε μου έκατσε οικονομικά το Κάδιθ, κατηφόρισα προς Ταρίφα.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Άξιζε η επίσκεψη στην bodega ;
Δεν έχω πάει ακόμη, είναι το ταξίδι που θα κάνω αυτό το καλοκαίρι. Θεωρώ πως θα αξίζει αν και αναγκαστικά λόγω περιορισμένου χρόνου, θα μπορέσω να επισκεφθώ μόνο μια από τις τόσες που έχει, κατά συνέπεια κλίνω προς την πιο "ιστορική", την Gonzalez Byass με ό,τι αυτό μπορεί να συνεπάγεται (πιο τσιμπημένες τιμές σίγουρα).
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom