Ηνωμένο Βασίλειο Ίντερνετ τηλεφωνία στο Λονδίνο

ail31ou

Member
Μηνύματα
19
Likes
6
Γιατι δεν παίρνεις τηλέφωνο στον πάροχο σου για να σου λύσει όλες τις απορίες ή να σου προτείνει κάποιο πακέτο περιαγωγής που να συμφέρει στο Ηνωμένο Βασίλειο?
Εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω όταν πρόκειται να ταξιδέψω εκτός ΕΕ.
Ο πάροχος σου θα σου απαντήσει υπεύθυνα πόσα από τα data που διαθέτεις στο πρόγραμμα σου μπορείς να χρησιμοποιήσεις στο εξωτερικό ανάλογα με το συμβόλαιο που διαθέτεις.
Μην βασίζεσαι σε απαντήσεις τρίτων και μπες στη σελίδα του παρόχου σου και βρες τι ισχύει για την περιαγωγή σε χώρες εκτός ΕΕ.
το.εκανα.με.την cosmote


και παντησε με καποια ασαφή copy paste κανονισμών


Το forum ειναι ελευθερο για αποψεις
Προσωπικα δεν.θα.αμφισβητησω τον spyros91

Αν εσυ θελεις να το.κανεις...κανενα θεμα
 

ail31ou

Member
Μηνύματα
19
Likes
6
Αν ,επίσης, κάποιο μέλος έχει διαφορετική εμπειρία επι του θέματος και διαφωνεί με οσα λεει ο φιλος spyros91 , ας μας το πει
 

spyros91

Member
Μηνύματα
874
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Γιατι δεν παίρνεις τηλέφωνο στον πάροχο σου για να σου λύσει όλες τις απορίες ή να σου προτείνει κάποιο πακέτο περιαγωγής που να συμφέρει στο Ηνωμένο Βασίλειο?
Εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω όταν πρόκειται να ταξιδέψω εκτός ΕΕ.
Ο πάροχος σου θα σου απαντήσει υπεύθυνα πόσα από τα data που διαθέτεις στο πρόγραμμα σου μπορείς να χρησιμοποιήσεις στο εξωτερικό ανάλογα με το συμβόλαιο που διαθέτεις.
Μην βασίζεσαι σε απαντήσεις τρίτων και μπες στη σελίδα του παρόχου σου και βρες τι ισχύει για την περιαγωγή σε χώρες εκτός ΕΕ.
Eν μέρει έχεις δίκιο, αλλά εδώ κανείς δεν απαντάει στην τύχη.. όπως είδες στο θέμα ρεβολουτ είπα δεν είμαι σίγουρος. Στο θέμα κάρτας είμαι απόλυτα σίγουρος διότι ήμουν εκεί πριν 10 μέρες!!!
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.111
Likes
3.736
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
το.εκανα.με.την cosmote


και παντησε με καποια ασαφή copy paste κανονισμών


Το forum ειναι ελευθερο για αποψεις
Προσωπικα δεν.θα.αμφισβητησω τον spyros91

Αν εσυ θελεις να το.κανεις...κανενα θεμα
Δεν αμφισβητώ κανέναν Σπύρο.
Η Cosmote είναι υποχρεωμένη να σου δώσει σαφείς απαντήσεις όπως έδωσε σε μένα για τα 3 ταξίδια που έκανα εκτός ΕΕ το 2022 και πλήρωνα ημερήσια περιαγωγή ανάλογα με τη ζώνη που βρισκόταν η χώρα....
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.111
Likes
3.736
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Αν μπούμε σε διαθεση αμφισβητησης, το forum καλύτερα ας κλεισει

Επισης, φυσικα.και.ο.καθενας.μας.μπορει να διπλοτσεκάρει απόψεις εδώ ....αλλα.και απο φίλους στη ζωη μας.....κλπ κλπ

Δεν είπαμε οτι εδω ειναι η πανακεια
Αν και νέο μέλος στο φόρουμ που γράφτηκε πριν 1,5 ώρα είσαι αρκετά επιθετικός για άτομο που ζητά πληροφορίες....
Επιμένω στο να ζητήσεις πληροφορίες από τον παροχο σου για έναν λόγο και μόνο...
Υπάρχει περιορισμός στη χρήση των δεδομένων που χρησιμοποιείς στο εξωτερικό από αυτά που έχεις στο πρόγραμμα σου ή στο πακέτο που αγοράζεις στην κάρτα σου.
Υπάρχει αυτό που λέγεται " ορθή χρήση δεδομένων"...

Δες αυτό το link από την Cosmote.
Δωρεάν Roaming | COSMOTE

Ισχύει η δωρεαν περιαγωγή στο Ηνωμένο Βασίλειο αλλά λέει ότι εξαιρούνται κάποιες κλήσεις προς What's up και κάποια εταιρικά πακέτα. Δεν ξέρω τι πρόγραμμα.έχεις...
Συμβολαια και καρτοκινητή λέει ότι ισχύουν κανονικα όλα.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
874
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Αν και νέο μέλος στο φόρουμ που γράφτηκε πριν 1,5 ώρα είσαι αρκετά επιθετικός για άτομο που ζητά πληροφορίες....
Επιμένω στο να ζητήσεις πληροφορίες από τον παροχο σου για έναν λόγο και μόνο...
Υπάρχει περιορισμός στη χρήση των δεδομένων που χρησιμοποιείς στο εξωτερικό από αυτά που έχεις στο πρόγραμμα σου ή στο πακέτο που αγοράζεις στην κάρτα σου.
Υπάρχει αυτό που λέγεται " ορθή χρήση δεδομένων"...

Δες αυτό το link από την Cosmote.
Δωρεάν Roaming | COSMOTE

Ισχύει η δωρεαν περιαγωγή στο Ηνωμένο Βασίλειο αλλά λέει ότι εξαιρούνται κάποιες κλήσεις προς What's up και κάποια εταιρικά πακέτα. Δεν ξέρω τι πρόγραμμα.έχεις...
Συμβολαια και καρτοκινητή λέει ότι ισχύουν κανονικα όλα.
Ψαχτηκες βρήκες σάιτ κλπ για να εξηγήσεις αυτά που λέω τόση ώρα(μιας και τα έζησα αρκετά πρόσφατα)!Μάλιστα...
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.111
Likes
3.736
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Ψαχτηκες βρήκες σάιτ κλπ για να εξηγήσεις αυτά που λέω τόση ώρα... Μάλιστα...
Εψαξα να δω τι να προσέξει το μέλος που ρώτησε, γιατί τυχαίνει να έχω και εγώ συμβόλαιο Cosmote και ο γιος μου φοιτητικό πρόγραμμα whats up στην Cosmote.
Και από ότι κατάλαβα δεν ισχύουν τα ίδια πράγματα για what's up αν αγοράσει κάρτα. Ή όχι;...
Από ότι μπορείς να καταλάβεις έχω και εγώ ενδιαφέρον για να επιβεβαιώσω τι ισχύει με την περιαγωγή στο Λονδίνο για όλες τις συνδέσεις...
Screenshot_20230117_023007_Chrome.jpg
 
Last edited:

ail31ou

Member
Μηνύματα
19
Likes
6
Καλημέρα

Μιλησα εκ νεου μεσω messenger με την cosmote, ωστε να μου δοθούν πιο απλοποιημένες απαντησεις σχετικά με τα ερωτηματα μου.

Οι απαντήσεις τους επαληθεύουν απολυτα οσα ειπε ο Spyros91

O καθένας μπορεί να επιβεβαιώσει οσα παραθέτω με screenshots, ερχόμενος σε επικοινωνία ο ιδιος με την cosmote

Eυχαριστω και παλι spyros91
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.615
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom