Ύδρα ή Ναύπλιο το χειμώνα

Mardem

Member
Μηνύματα
21
Likes
3
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Αν έχετε κι άλλες προτάσεις για Ναύπλιο καλοδεχούμενες!
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Το καλύτερο φαγητό, μακράν, θα το φας στο 3sixty. Βέβαια και οι τιμές είναι ανάλογες.
Γνωμη μου πως καλύτερα ειναι να πιεις ποτάκι στο 3sixty και οχι για φαγητο......
Επίσης πολύ ωραίο φαγητό αλλα ισως λίγο τσιμπιμένες τιμές είναι στον Κακαναράκη δίπλα στο όμορφο ταβερνάκι που η φίλη παραπάνω το θεώρησε τουριστικό.....Εγω όσες φορές έχω πάει στο ταβερνάκι καθε άλλο παρά τουριστες έχω συναντήσει, και πίστεψε με μένω αρκετά κοντά στο Ναύπλιο και ετσι η βόλτα που στην πόλη είναι συχνή.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.394
Likes
14.334
Επειδή το λέμε και σε άλλες περιπτώσεις αυτό το "τουριστικό"(ίσως και λίγο απαξιωτικά).Σημασία δεν έχει σε ένα π.χ εστιατόριο αν είναι καλό το φαγητό,η εξυπηρέτηση κτλ.Τισ σημασία έχει αν συχνάζουν τουρίστες ή όχι;Και εμείς τουρίστες/επισκέπτες δεν είμαστε;
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Γνωμη μου πως καλύτερα ειναι να πιεις ποτάκι στο 3sixty και οχι για φαγητο......
Επίσης πολύ ωραίο φαγητό αλλα ισως λίγο τσιμπιμένες τιμές είναι στον Κακαναράκη δίπλα στο όμορφο ταβερνάκι που η φίλη παραπάνω το θεώρησε τουριστικό.....Εγω όσες φορές έχω πάει στο ταβερνάκι καθε άλλο παρά τουριστες έχω συναντήσει, και πίστεψε με μένω αρκετά κοντά στο Ναύπλιο και ετσι η βόλτα που στην πόλη είναι συχνή.

Θα συνεχίσω να υποστηρίζω πως το 3sixty για μένα είναι το καλύτερο για φαγητό.

Τον Κακαναράκη τον προτιμούσα παλαιότερα, και έχω αναφερθεί σε αυτόν σε άλλο σχετικό θέμα, αλλά δεν είναι όπως ήταν.

Επίσης να αναφέρω ένα άλλο πολύ συμπαθητικό και οικονομικό μαγαζί στον τελευταίο δρόμο (Σταϊκοπούλου αν δεν κάνω λάθος) το οποίο προϋπήρχε αλλά κάηκε και ξαναφτιάχτηκε πριν τις γιορτές, το Ποπάυ.
Δεν ξέρω αν αυτή ήταν και η προηγούμενη ονομασία του, δεν το θυμάμαι καθόλου.
 
Last edited:

underwater

Member
Μηνύματα
2.716
Likes
11.323
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Παιδιά να σας ρωτήσω, επειδή βλέπω έχει πάει πολύς κόσμος Ναύπλιο: αξίζει η επίσκεψη στο Μπούρτζι με καραβάκι; Επειδή έχω ακούσει αντικρουόμενες απόψεις!
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Εγώ παρόλο που πηγαίνω στο Ναύπλιο αρκετα συχνά δεν έχω επισκεφτεί ποτέ το Μπούρτζι.....
Δεν λέω πως δεν είναι σημαντικό ως αξιοθέατο ,απλά το θεωρώ τσάμπα ταλαιπωρία...και πόσο μάλλον τώρα τον χειμώνα. Προτιμώ να κάθομαι απέναντι σε μια καφετέρια και να το θαυμάζω.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.495
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Πολύ όμορφο το Ναύπλιο, αντάξιο της φήμη που το ακολουθεί..
+1 για 3sixty αν και το βράδυ χάλαγε την ατμόσφαιρά του βάζοντας χρωματιστά φώτα τύπου ελληνάδικο στο χωριό

+1000 για Scuolo... Πολύ ωραίες γεύσεις, μεγάλες μερίδες, καλές τιμές!

Και για όσους γατόφιλους επισκεφτούν το Ναύπλιο ας πάνε να πιουν το ποτάκι τους στο "Μαύρο γάτο"!!! Απλά να ξέρουν πως ένα είναι το αφεντικό του μαγαζιού!!!

 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.068
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom