Ισπανία Ανδαλουσία - Ερωτήσεις

Βαγγω

Member
Μηνύματα
105
Likes
264
O Κενταυρος δεν κανει παραδοση αργα το βραδυ! Δλδ το 0000 η 2330 που φτανει η Αιγαιου!
Σίγουρα δεν εξυπηρετούν όλες οι εταιρείες, εμείς είχαμε κλείσει με Goldcar για να αποφύγουμε την πιστωτική.
 

themis5

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους! τον Ιούλιο σχεδιάζουμε ένα ταξίδι 9ημερων στην Ανδαλουσία. Φτανουμε Σεβίλλη και φεύγουμε από Μαλαγα . Οι στάσεις που θέλουμε κυρίως να κάνουμε είναι Σεβίλλη- κορδοβα- Γρανάδα. είχαμε σκοπό να νοικιάσουμε αμάξι αλλά βλέποντας ότι το μπάτζετ ανεβαίνει δεδομένου και την αλλαγή στον τόπο παράδοσης θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποιος κ την εμπειρία με τα μέσα τρενο λεωφορείο . οποιαδήποτε πληροφορία για το τριπ γενικότερα ευπρόσδεκτη!! ευχαριστώ πολύ 🙃🙃
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.501
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα σε όλους! τον Ιούλιο σχεδιάζουμε ένα ταξίδι 9ημερων στην Ανδαλουσία. Φτανουμε Σεβίλλη και φεύγουμε από Μαλαγα . Οι στάσεις που θέλουμε κυρίως να κάνουμε είναι Σεβίλλη- κορδοβα- Γρανάδα. είχαμε σκοπό να νοικιάσουμε αμάξι αλλά βλέποντας ότι το μπάτζετ ανεβαίνει δεδομένου και την αλλαγή στον τόπο παράδοσης θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποιος κ την εμπειρία με τα μέσα τρενο λεωφορείο . οποιαδήποτε πληροφορία για το τριπ γενικότερα ευπρόσδεκτη!! ευχαριστώ πολύ 🙃🙃
Γενικά πολύ καλές συγκοινωνίες και φτηνές. Ronda και Ubeda διαμάντια για μένα.
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.010
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Καλησπέρα σε όλους! τον Ιούλιο σχεδιάζουμε ένα ταξίδι 9ημερων στην Ανδαλουσία. Φτανουμε Σεβίλλη και φεύγουμε από Μαλαγα . Οι στάσεις που θέλουμε κυρίως να κάνουμε είναι Σεβίλλη- κορδοβα- Γρανάδα. είχαμε σκοπό να νοικιάσουμε αμάξι αλλά βλέποντας ότι το μπάτζετ ανεβαίνει δεδομένου και την αλλαγή στον τόπο παράδοσης θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποιος κ την εμπειρία με τα μέσα τρενο λεωφορείο . οποιαδήποτε πληροφορία για το τριπ γενικότερα ευπρόσδεκτη!! ευχαριστώ πολύ 🙃🙃
Ναι, καλή η συγκοινωνία, και με τρένα και με δημόσια λεωφορεία.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.319
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποιος κ την εμπειρία με τα μέσα τρενο λεωφορείο
Να κοιτάξεις να κλείσεις εισιτηρια για τρένα με το που ανακοινωθούν τα δρομολόγια του μήνα που σ' ενδιαφέρει, από την επίσημη ιστοσελίδα των σιδηροδρόμων. Θα πετύχεις έτσι σίγουρα κάποιες πολύ καλές τιμές που δίνονται σε προσφορά, με αποτέλεσμα να μειωθεί κι άλλο ο προϋπολογισμός.
Η δική μου εμπειρία βάσει συνέπειας και μέσου ήταν εξαιρετική.
 

themis5

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα κ παλι και ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις όσο αναφορά τις συγκοινωνίες! Θελω να ρωτήσω κ κάτι ακόμα , το ταξίδι αυτό παλεύεται αρχές Ιουλίου ?? γιατί μας έχουν λίγο τρομάξει για τις θερμοκρασίες στην ανδαλουσια αυτήν την περίοδο. καταλαβαίνω ότι θα έχει αρκετή ζέστη κ σίγουρα είναι θέμα λίγο τύχης για το τι θα πετύχουμε ακριβώς..
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.319
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
γιατί μας έχουν λίγο τρομάξει για τις θερμοκρασίες στην ανδαλουσια αυτήν την περίοδο.
Δικαίως, είναι κάτι που λένε όλοι όσοι επισκέπτονται το μέρος και κάτι που μαθαίνεις από την πρώτη στιγμή που θα φτάσεις. Το λογικό είναι να έχει 40ρια, από κει και πέρα μακάρι να 'στε τυχεροί.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.114
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Καλησπέρα κ παλι και ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις όσο αναφορά τις συγκοινωνίες! Θελω να ρωτήσω κ κάτι ακόμα , το ταξίδι αυτό παλεύεται αρχές Ιουλίου ?? γιατί μας έχουν λίγο τρομάξει για τις θερμοκρασίες στην ανδαλουσια αυτήν την περίοδο. καταλαβαίνω ότι θα έχει αρκετή ζέστη κ σίγουρα είναι θέμα λίγο τύχης για το τι θα πετύχουμε ακριβώς..
Σεβίλλη καλοκαίρι είναι σα να είσαι Αφρική κομπλέ😁.Το βράδυ δροσίζει βέβαια.Δε νομίζω πάντως ότι θα έχετε θέμα εκτός αν δεν αντέχετε καθόλου στη ζέστη..
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Δε δροσίζει καθόλου το βράδυ ούτε Σεβίλλη ούτε Κορδοβα...για μένα ήταν χειρότερο κ απ τη μέρα, ήταν αποπνικτικα δε μπορούσα πχ να καθίσω έξω να φάω το βράδυ με τίποτα. Ειδικά στη Κορδοβα δε παλεύεται η ζέστη με τίποτα

Γρανάδα, Ροντα κλπ ήταν νορμάλ, στη Ροντα έβρεξε κιόλας
 

themis5

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Χμμ σκληρή η αλήθεια σας χαχα
Άρα είναι τόσο έντονη η ζέστη που κάνει το ταξίδι δυσάρεστο? Ρωτάω την γνώμη σας γιατί δεν έχω κλείσει ακόμα εισητηρια και με όλα αυτά αμφιταλαντευομαι😒
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
221
Likes
472
εχω παει Σεβιλλη αρχες Ιουνιου, ειχε ζεστη φοβερη, αλλα στα σκιερα σημεια διπλα στο ποταμι γυρω στις 10.00-11.00 ειχε δροσουλα σε σημειο να χρειαζεσαι ζακετα...
το απογευνα μεχρι 20.00 η ζεστη και η ενταση του ηλιου ειναι σαν 15.00 στην Αθηνα...
κατα τα αλλα ειναι το πιο ομορφο μερος της Ισπανιας
 

agmi

Member
Μηνύματα
503
Likes
2.448
Τελη του Ιουνη περυσι δλδ απο 25/06 - 30/06, Σεβιλλη ητανε απο 37°- 40°. Υποφερτο γιατι δεν ειχε υγρασια. Η υπαλληλος της Centauro μας καλοσωρισε λεγοντας μας 'ηρθατε την ζεστοτερη μερα μεχρι τωρα' :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.252
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom