Ισπανία Ανδαλουσία - Ερωτήσεις

GALERA

Member
Μηνύματα
85
Likes
96
Ronda απλά φανταστική το βράδυ, συν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ φαγητό, σε 5 μέρες που θα έχω τα κιταπια μου μπορώ να σου γράψω που ακριβώς, ίσως το καλύτερο άψητο που έφαγα στην Ισπανία στην τιμή του κουτούκι 5 τραπεζιών..

Το κάντιθ ε καλό είναι για μια βόλτα, πολλή ζέστη αν πάτε μεσημέρι. Το Γιβραλτάρ για μένα είναι για να βάλεις σημαιακι και τιποτε αλλο. Επίσης ubeda πόλη που αγνοούν πολλοί, αλλά είναι διαμαντάκι.

Μήπως αυτό?
EL LECHUGUITA, Ronda - Restaurant Reviews, Photos & Phone Number - Tripadvisor

Οτι βρείς στα κιτάπια σου πάντως θα εκτιμηθεί καθώς ο καιρός για Ανδαλουσία πλησιάζει και για μάς!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

Srvk14

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα θα παω ταξίδι με φίλους και θα μείνουμε 5 μερες στη Μαλαγα, ξερει κανεις να μας πει μερικα ωραια μερη, περα απο τα πολυ γνωστά, κέντρο μαλαγα το καστρο κλπ.

ψάχνουμε γενικα πιο εναλλακτικά μερη και οχι τοσο τουριστικά αν και το βλέπω δύσκολο

κάποιο ενδιαφέρον μαγαζί / είτε εστιατόριο είτε για βράδυ
καποια παραλια εκει κοντα που να αξίζει πολύ
κάποιο χωριό τριγύρω Ανδαλουσια (θα εχουμε 2 μερες αμαξι)
κάποιο ποτο που να αξίζει να δοκιμασουμε
κατι άλλο?
 

ritaki10

Member
Μηνύματα
5
Likes
7
Γεια σας.
Σκεφτομαστε να κλεισουμε 6 ημερες τον Ιούνιο για Μάλαγα. Θα ήθελα την γνώμη σας... Να κλεισουμε 2 μέρες Σεβίλλη και 4 μερες Μάλαγα μιας κι υπάρχουν πτησεις με την Aegean ή να κλεισουμε και τις 6 ημέρες Μάλαγα και να κανονίσουμε άλλη φορά για Σεβίλλη? Φυσικά θα εχουμε στο προγραμμα εκδρομές προς Ronda, Granada, Caminito del Rey κλπ..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κρίμα να μη μείνετε και Γρανάδα και Ροντα το βράδυ και φυσικά τουλάχιστον 2 βραδιά Σεβίλλη. Προσωπικά μαλαγα θα εμένα μόνο το τελευταίο βράδυ.
 
D

Delmem38110

Guest
Γεια σας.
Σκεφτομαστε να κλεισουμε 6 ημερες τον Ιούνιο για Μάλαγα. Θα ήθελα την γνώμη σας... Να κλεισουμε 2 μέρες Σεβίλλη και 4 μερες Μάλαγα μιας κι υπάρχουν πτησεις με την Aegean ή να κλεισουμε και τις 6 ημέρες Μάλαγα και να κανονίσουμε άλλη φορά για Σεβίλλη? Φυσικά θα εχουμε στο προγραμμα εκδρομές προς Ronda, Granada, Caminito del Rey κλπ..
αν θέλετε θάλασσα και καλές παροχές πάτε τορεμολινος. είναι η ίδια απόσταση από από το αεροδρόμιο με τη Μάλαγα, κάνα 20αρικο το ταξί.
κλείνετε ένα πολύ καλό ξενοδοχείο και χαλαρώνετε όλες τις μέρες εκεί.
αν θέλετε περιπέτεια Αμερικάνου, νοικιάζετε αμάξι και κάνετε τον κύκλο από Μάλαγα κορδοβα Σεβίλλη καντιθ Γιβραλτάρ μαρβεγια στην Μάλαγα δεν θα έμενα.
προσωπικά θα αφιέρωνα όλες τις μέρες τορεμολινος για ξεκούραση (άντε καμία βόλτα ροντα) και δύσκολα θα σηκωνόμουνα από την ξαπλώστρα του ξενοδοχείου.
είναι ότι θέλει ο καθένας και οι γνώμες προσωπικές και να μην παίρνονται στα ζεστά.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Προφανώς όλα υποκειμενικά είναι. Γνώμη μου, Torremolinos ο τέλειος τρόπος να καταστρέψετε ένα ταξίδι, άθλιο οικιστικά με ξενοδοχεία τέρατα του 50, μέτρια παραλία , κόσμος άστα να πάνε, φτηνοπακετατζήδες συνταξιούχοι κυρίως.

Σεβίλλη-Γρανάδα-Κόρδοβα και Ronda είναι τα χάιλάιτ, με πολλά side highlights, πχ Ubeda. Marbella οριακά καλύτερη από το χάλι του Torremolinos, Gibraltar για μένα αδιάφορο, αλλά μπορείτε να πάτε να προσθέσετε μια σημαιούλα, δεν είναι τόσο μακριά. Ειλικρινά πάντως δε θα χαλούσα ώρες από την Ανδαλουσία για το Γιβραλτάρ. Μάλαγα ξαναλέω θα έμενα μόνο το τελευταίο βράδυ αν είναι πρωινή η πτήση της επιστροφής, αν δεν είναι ούτε καν αυτό.
 
D

Delmem38110

Guest
Προφανώς όλα υποκειμενικά είναι. Γνώμη μου, Torremolinos ο τέλειος τρόπος να καταστρέψετε ένα ταξίδι, άθλιο οικιστικά με ξενοδοχεία τέρατα του 50, μέτρια παραλία , κόσμος άστα να πάνε, φτηνοπακετατζήδες συνταξιούχοι κυρίως.
περί ορέξεως κολοκυθόπιτα η γνώμη σου. έχω πάει πάρα πολλές φορές και πέρασα πολύ ωραία.
προσφέρει πολύ καλό επίπεδο σέρβις σε πολύ καλά ξενοδοχεία. όπου έχεις το δικό σου μπάνιο μπαλκόνι ξαπλώστρα στην παραλία. και πάρα πολύ ωραία νυχτερινή ζωη για τα γούστα μου τουλάχιστον.
εξάλλου τα λίγα κάνουν τη διαφορα.
 

ritaki10

Member
Μηνύματα
5
Likes
7
Κρίμα να μη μείνετε και Γρανάδα και Ροντα το βράδυ και φυσικά τουλάχιστον 2 βραδιά Σεβίλλη. Προσωπικά μαλαγα θα εμένα μόνο το τελευταίο βράδυ.
Κι εγώ διαβάζοντας όλο το θέμα πει Ανδαλουσίας, κατέληξα ότι πρεπει να κάνω διανυκτέρευση και στη Γρανάδα.
Οπότε 2 Σεβίλλη, 2 Γρανάδα και 2 Μαλαγα σε συνδυασμό με κάποια ημερήσια.
Σκεφτόμασταν κ την ενοικίαση αυτοκινήτου αλλά μας φοβίζει λίγο γιατί δεν το έχουμε ξανακάνει..
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Οπότε 2 Σεβίλλη, 2 Γρανάδα και 2 Μαλαγα σε συνδυασμό με κάποια ημερήσια.
Σκεφτόμασταν κ την ενοικίαση αυτοκινήτου αλλά μας φοβίζει λίγο γιατί δεν το έχουμε ξανακάνει..
Αν θα έχετε αυτοκίνητο, βγάλε από Μάλαγα την μια διανυκτέρευση και βάλτην στην Κόρδοβα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εγώ Ιούνιο στην Ανδαλουσία θα πήγαινα για μπάνια και διασκέδαση μόνο. Marbella ή Nerga κατά προτίμηση αλλά και Malaga (λόγω θέσης) ή Torremolinos που μπορεί οικιστικά να είναι λίγο χάλια όπως λέει ο φίλος @Yorgos αλλά έχει φοβερή διασκέδαση. Γενικά οι gay friendly προορισμοί έχουν εγγυημένα πολύ καλή διασκέδαση. Πάντως εκεί στις παραλίες κοντά θα ήμουν, άντε να πήγαινα μια ημερήσια Granada ή Ronda (ανάλογα με το που θα έμενα). Córdoba, Sevilla, Granada, Ronda θα τα άφηνα για άλλο ταξίδι εκτός Καλοκαιριού. Έτσι κι αλλιώς 6 μέρες για την Ανδαλουσία είναι πάρα πολύ λίγες, δεν μπορείς να τα δεις όλα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom