Ισπανία Ανδαλουσία - Ερωτήσεις

Chariseco

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Σκεφτομαστε να παμε τον Δεκεμβρη Ανδαλουσια? Πηγε κανεις? Τι καιρο κανει?
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Σκεφτομαστε να παμε τον Δεκεμβρη Ανδαλουσια? Πηγε κανεις? Τι καιρο κανει?
Πριν 2 χρόνια, κάναμε ανοιξιάτικα χριστούγεννα στην Ανδαλουσία. Ζέστη, ήλιος και φαγητό έξω στα παραλιακά μέρη και στη Σεβίλλη, λίγο ψύχρα σε Ρόντα και Κόρβοδα. Η Γρανάδα όμως λογικά θα έχει κρύο (δεν είχαμε πάει εμείς τότε). Γενικά πολύ άνετες θερμοκρασίες και καθόλου βροχή. Και εξαιρετικές τιμές παντού ;-)
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες

Βαγγω

Member
Μηνύματα
105
Likes
264
Μηπως γνωρίζει κάποιος που είναι καλύτερα να μείνεις στην Γραναδα γιατί εχω βρει πολλά ενδιαφέροντα καταλύματα και δεν μπορώ να διαλέξω.
 

Βαγγω

Member
Μηνύματα
105
Likes
264
Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον. Το βρηκα και στο booking. Καρακεντρο καλή τιμή αλά το πάρκινγκ είναι στα 20 ευρω.
Εχω βρει ενα διαμέρισμα που με ενδιαφέρει αλλα ειναι στην περιοχη albacin που ναι μεν θα είναι ωραία αλλα ισως μακρυα απο το κεντρο. Ειναι αυτο

https://smartsuites.es/
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον. Το βρηκα και στο booking. Καρακεντρο καλή τιμή αλά το πάρκινγκ είναι στα 20 ευρω.
Εχω βρει ενα διαμέρισμα που με ενδιαφέρει αλλα ειναι στην περιοχη albacin που ναι μεν θα είναι ωραία αλλα ισως μακρυα απο το κεντρο. Ειναι αυτο

https://smartsuites.es/
Έχω μείνει στο Inglaterra, και η τοποθεσία του όντως πάρα πολύ καλή.

Κεντρικά θα είστε κι εσείς, απλά θα έχετε ανηφόρα στην επιστροφή. Γενικά η Γρανάδα είναι μικρή πόλη, οπότε δε νομίζω να εχετε θέμα με τις αποστάσεις.
 

Βαγγω

Member
Μηνύματα
105
Likes
264
Έχω μείνει στο Inglaterra, και η τοποθεσία του όντως πάρα πολύ καλή.

Κεντρικά θα είστε κι εσείς, απλά θα έχετε ανηφόρα στην επιστροφή. Γενικά η Γρανάδα είναι μικρή πόλη, οπότε δε νομίζω να εχετε θέμα με τις αποστάσεις.



Δηλαδη δεν θα χρειαζετε να μετακινούμε το βραδυ το αμάξι αλλα θα καίμε τα τάπας σε σκαλιά και ανηφόρες.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Αυτά τα δυο ξενοδοχεία είναι πολυ κοντά το ένα στο άλλο. Το Inglaterra στις παρυφές του Albacin και διπλα στον κεντρικό πεζόδρομο Elvira. To άλλο είναι μέσα στο Albacin. Και τα δυο είναι πολύ καλά από θέμα τοποθεσίας. Έχοντας μείνει μέσα στο Albacin όμως, δεν θα το σκεφτόμουν ποτέ να μείνω κάπου αλλού στη Γρανάδα.
 

vasilio06

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα ταξιδιώτες/ισες,
σκοπεύω να πάω τέλος του μήνα για μια εβδομάδα στην ανδαλουσία. το προγραμμα έχει ως εξής:
αφιξη στη Μάλαγα 17:00 (με Turkish) και αναχώρηση αμέσως για Γρανάδα . Παραμονή για δύο βράδια εκεί και αναχώρηση για Σεβίλλη. Παραμονή στη Σεβίλλη για 4 βράδια και αναχώρηση για Κόρδοβα. Παραμονή ένα δράδι και αναχώρηση το πρωί για Μάλαγα. Πτήση επιστροφής την ίδια μέρα στις 13:00.
Η μετακινήσεις θα είναι με τρένο ή λεωφορείο.
Ερώτηση: Από την εμπειρία σας, η σειρά των πόλεων είναι ενδεδειγμένη; Η άλλη λύση θα ήταν για ίδιο αριθμό διανυκτερεύεσεων . Μάλαγα-Σεβίλλη-Κόρδοβα-Γρανάδα-Μάλαγα
Ή μήπως Μάλαγα-Κόρδοβα-Σεβίλλη-Γρανάδα-Μάλαγα;
Το λέω αυτό σχετικά με την ευκολία μετακίνησης από το ένα μέρος στο άλλο με δεδομένο ότι φτάνουμε απόγευμα και ίσως να πρέπει να επιλέξουμε μια προσιτή πόλη και κυρίως στην επιστροφή μιας και η πτήση είναι μεσημέρι να επιλέξουμε τη σειρά έτσι ώστε να εξασφαλίσουμε ότι δεν θα τη χάσουμε.
Τα μέρη τα ξέρω από προηγούμενο ταξίδι, απλά δεν ξέρω την ευκολία μετακίνησης από πόλη σε πόλη και με τί μέσο κάθε μετακίνηση,
Αυτά, και ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια/συμβουλή.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.210
Likes
5.677
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Μηπως γνωρίζει κάποιος που είναι καλύτερα να μείνεις στην Γραναδα γιατί εχω βρει πολλά ενδιαφέροντα καταλύματα και δεν μπορώ να διαλέξω.
Πριν μερικά χρόνια είχα μείνει σε αυτό: Palacio de Santa Ines. Μας είχε αρέσει πολύ, κάποια δωμάτια είχαν και θέα στην Αλάμπρα. Εξαιρετικό σημείο στην πόλη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.725
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom